999 rezultate për

bllokuar

Banorët e Astirit sërish në protestë, Kryemadhi krah tyre Mbrëmjen e djeshme banorët e Astirit kanë përshkallëzuar protestën e tyre ku kanë mbajtur të bllokuar për disa orë rrugë
Reshjet tmerrojnë shtetin afrikan, 1 mijë të mbytur (VIDEO) Të paktën 1000 njerëz janë mbytur në Mozambik pasi një ciklon I fuqishëm kaploi vendin. Kanë kaluar tashmë katër ditë q
Gjykata nuk i jep 17 eurot e bllokuara gjyqtarit që shpëtoi Dritan Dajtin Gjykata vendosi që të mos i kthejë as 17 mijë eurot dhe as celularin e sekuestruar të gjyqtarit Skënder Damini, i cili i
5 minuta lojë i mjaftojnë Chelsea për të zhbllokuar ndeshjen (VIDEO) Gjigandët anglez të Chelsea kalojn shumë shpejt në epërsi përballë Dinamo Kiev. Autori golit është Oliver Giround në
Historia e Fatmës: Alfio dhe mami im u takuan për herë të parë në spital Fatma dhe Alfio janë kthyer papritur në ciftin më të preferuar të fansave. Për këtë arsye ata kanë treguar 14 histori
41 ton banane të prishura tentoi të hyntë në tregun shqiptar Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar në portin e Durrësit 41.7 ton banane të prishura. Sipas njoftimit, bananet vi
Rezistojnë nacionalistët në Greqi, përpjekje të kota për të bllokuar marrëveshjen Incidente të vogla kanë ndodhur mbrëmë para sallës koncertale në Selanik ku është mbajtur manifestimi për shënimin e Dit
Dëbora paralizon Dibrën, kaq familje po jetojnë në izolim Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë dy ditëve të fundit ka pasur probleme në disa njësi të Qarkut Dibrës si në L
6 ditë në pusin 100 metra, vijon aksioni për shpëtimin e Yulenit Shërbimet e urgjencës spanjolle janë duke punuar për të shpëtuar një fëmijë dyvjeçar të bllokuar brenda një pusi që prej
Mbi 2 mijë njerëz bllokohen në Zvicër Më shumë se 2 mijë njerëz kanë mbetur të bllokuar të hënën në alpet zvicerane, pas reshjeve të mëdha të borës që bllokua
Mbeti e bllokuar në terrenin e vështirë, shpëtohet alpinistja në Vlorë Një alpiniste 31-vjeçare e cila ishte bllokuar prej tre orësh në malin e Çikës në Vlorë është shpëtuar më në fund. Op
Momenti i shpëtimit të 15 personave në Theth (VIDEO) Forcat Ajrore përmes ekuipazhit të helikopterit Cougar, ka evakuuar 15 persona të bllokuar në fshatrat Theth e Shalë, në
Banorët hapin 3 km rrugë të bllokuar nga bora, për të shpëtuar 4 të sëmurë (VIDEO) Në një video të postuar nga deputeti i PD-së z.Xhemal Gjunkshi, shfaqen disa banorë nga fshati Shumbat. Ata pohojnë se k
Dibra e zhytyr në dëborë, 115 familje të bllokuara Situata në Dibër është shumë serioze dhe bora ka arritur dy metra. Gjendja më e rënduar shfaqet në fshatin Tërnovë të
E bllokuar nga dëbora, shpëtohet me helikopter 58-vjeçarja Pas një djali të ri, një grua 58 vjeç është shpëtuar në Malësi të Madhe. Ajo është nxjerrë nga shtëpia e saj në fsha
I bllokuar nga dy metra dëborë, si u shpëtua nga FNSH-ja i riu në Shkodër (VIDEO) Një 24 vjeçar i quajtur, Mursel Sykaj pej disa orësh mbeti i bllokuar nga dëbora në fshatin Ndërmollas të njësisë Postr
Izolohet Mokra, trashësia e dëborës arrin deri në një metër (FOTO LAJM) Rreshjet e dëborës kanë zbardhur pothuajse të gjithë Pogradecin. Por në fshatin Mokër, situata është më e rëndë tek
"Jemi të bllokuar, babai është në gjendje të rëndë", qytetari bën apel për ndihmë Jetmir Odmati nga fshati Tërshenë i Kukësit bën apel për ndihmë pasi babai i tij ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësor
Një fshat në Skenderaj është i bllokuar nga bora (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të c
Ortekë që bien dhe 1 metër dëborë, cilat akse janë të bllokuara Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problema