999 rezultate për

bllokuar

Moti i keq bën "kërdinë" në veri, këto janë fshatrat e bllokuar nga bora Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të ftohtë. Sipas informacioneve
Dëbora paralizon Gjermaninë (FOTO LAJM) Moti i keq po mbizotëron në Gjermani. Reshjet e borës kanë mbuluar rrugët të cilat janë bërë vështirë të kalueshme. S
Bllokohen 10 policë në Maqedoni 10 policë, rojtar të kufirit Maqedoni-Kosovë janë bllokuar në fshatin Tanush, fshat disa kilometra larg Shkupit. Bora
"Bllokim total! Mos u nisni për në Brezovicë" (FOTO LAJM) Reshjet e deborës në Kosovë vijojnë ende. Gjendja e ndërlikuar është në Brezovicë ku raportohet se dhjetra makina kanë m
Çifti u arrestua pas tmerrit të dronëve në Londër, shefi i policisë bën deklaratën e papritur Një dron shkaktoi panik në aeroportin e dytë të Britanisë së Madhe, pikërisht atë të Gatëick-ut gjatë Krishtlindjeve duk
Vjen një lajmi i mirë për shqiptarët e bllokuar në Antarktidë Dy kosovarët që kishin mbetur të bllokuar në majën më të lartë të kontinentit të shtatë, Antraktidë, Arianit dhe Mrika N
Shqiptari bëhet hero në Itali, shpëton fqinjët të mbetur poshtë rrënojave Vullkani "Etna" shpërtheu disa ditë më parë duke shkaktuar tërmete të shumta në Itali. Së fundmi në mediat italiane
Në këtë ditë kthehen në Kosovë dy alpinistët e bllokuar në Antarktidë Janë bërë 10 ditë që kur 17-vjeçarja Mrika Nikqi bashkë me babanë e saj Arianitin po qëndrojnë në majën më të lartë të A
Shteti në gjumë dimëror ndërsa Thethi vazhdon të jetë i bllokuar Zona e Thethit vijon që të jetë e bllokuar prej dy javësh nga dëbora, ndërsa autoritetet deri tani nuk kanë ndërhyrë për
Studentët bllokojnë qendrën e Tiranës (VIDEO) Studentët kanë dalë sërish në protestë sot ashtu siç kishin paralajmëruar duke bllokuar akset kryesore në qendër të krye
Bora shkakton kaos në veri, niveli arrin në 50 cm Reshjet e dendura të dëborës që kanë në rënë në 12 orët e fundit kanë bllokuar rreth 40% të fshatrave të Peshkopisë dhe
5 euro për të kaluar në një rrugë ku mund të thyesh qafën (VIDEO) Një luftë e madhe u bë edhe për taksën e Rrugës së Kombit. Rama edhe pse e zbuti taksën, nuk hoqi plotësisht dorë dhe
Paralizohet "Zogu i Zi", studentët ulen këmbëkryq në rrugë (VIDEO) Pas përplasjeve mes policisë dhe protestuesve para kryeministrisë, një pjesë e madhe e studentëve janë drejtuar për tek
Pesë klube të bllokuara nga Tatimet, FSHF organizon seminar për licencimet Situatë e zymtë në Kategorinë Superiore, për sa i përket licencimit nga UEFA. Pas një vëzhgimi të “Panorama Sport” rezul
Alarm për bombë në Gazimestan, bllokohet autostrada Rruga në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në afërsi të Gazimestanit për disa orë është e bllokuar. Kjo
Bllokohet Shqipëria, protesta në Vlorë dhe Fier (FOTO LAJM) Pas protestave të studentëve në Tiranë, si edhe gjatë ditës së djeshme dhe të sotme në Kavajë, Shkodër dhe Lezhë, qyteta
Ministria tregon nëse ka rrugë të bllokuara nga reshjet Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se pas reshjeve të gjitha rrugët janë të kalueshme, si dhe ka ekipe në tere
Pesë klubet të bllokuar në Tatimet E mbani mend që sezonin e shkuar Flamurtari nuk luante dot në Kupat e Europës prej problemeve financiare? Edhe që Kamza
Ngelësit që kërkon Gjermania! Çfarë nuk u pa nga protesta e studentëve në Tiranë (FOTO LAJM) Studentët e universiteteve më të mëdha publike të vendit janë ngritur në protestë kundër rritjes së tarifave të studimit
Thaçi ka bllokuar PDK-në të mos votojnë, kush është kryetar ai apo Veseli? Ka mjaftuar një mospajtim nga presidenti Hashim Thaçi drejtuar zyrtarëve të PDK-së, që të dështojë gjatë së martës në Ku