999 rezultate për

bllokuan

Disa protestues bllokuan Shkupin (FOTO LAJM) Një grup të rinjsh bllokuan rrugën "Partizan" në Sallën Universale në Shkup duke shkaktuar kaos. Trafiku u bllokua thuaj
Policia maqedonase përdor sërish gaz lotsjellës ndaj emigrantëve (VIDEO) Emigrantët mundën që për një çast të çanin kordonin policor dhe u nisën me vrap drejt Gjevgjelisë, por forcat maqedonase
Rahovecianët bllokuan me trupat e tyre hyrjen e rusëve në qytet (VIDEO) Pas përfundimit të luftës dhe ardhjes në Kosovë të forcave ushtarake ndërkombëtare, në Rahovec ishin vendosur fillimisht
Basha: Rama dhe Meta bllokuan procesin e dekriminalizimit Menjëherë pas takimit të mbajtur me Presidentin e Parlamentit Europian, Martin Schulz, kreu i Partisë Demokratike, Lulzi
Paloka: Militantët e LSI rëmbyen një kuti, por u bllokuan nga militantët tanë Edi Paloka nga PD-ja, në një konferencë për mediat ka thënë se militantët e LSI-së kanë vjedhur një kuti votimi në Gjura
Banorët e Ferrasit dëbojnë Veliajn dhe shefin e emergjencave (VIDEO) Banorët e fshatit Ferras në Fier kanë dëbuar ministrin Erion Veliaj dhe Drejtorin e Emergjencave Civile Shemsi Premçi. I
Juventus "prenoton" pasardhësin e Pogba (VIDEO) Mediat në Argjentinë janë të sigurta: blerja e re e Juventusit për të përforcuar mesfushën do të jetë talenti i Boca Jun
Pas publikimit të fotove në Facebook, gjobiten dasmorët që bllokuan rrugën (FOTO LAJM) Ka mjaftuar publikimi i fotove në rrjetet sociale, që policia të gjobiste pronarët e tre motorrëve, pasi ditën e shtunë,
U bllokuan edhe disa rrugë në Kamenicë Reshjet e shumta te shiut e kanë bërë thuajse të pakalueshme rrugën Hajnoz - Strezoc. Kjo rrugë ka mbetur për disa or
Korçë, katër këshilltarë të PD-së kalojnë majtas Partia e Socialiste i merr të djathtëve katër këshilltarë të Këshillit të Qarkut në qytetin e Korçës. Për kalimin e kësh
Gjatë marsit u bllokuan 79 celularë në burgje Gjatë muajit mars, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka ushtruar 421 kontrolle në 21 ambientet e paraburgimit dhe burg
Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Kolorado (FOTO-LAJM) Shteti i Kolorados është përfshirë nga përmbytjet e shumta, ndaj presidenti i SHBA-së Barack Obama ka shpallur gjendjen
Masat shtrënguese, Europa e pushtuar nga protestat (FOTO-LAJM) Masat shtrënguese financiare të ndërmarra në disa shtete të Europës kanë ngjallur pakënaqësi tek punonjësit të cilët jan
Serbët bllokuan EULEX-in, KFOR-i rrugët Serbët lokalë edhe këtë mëngjes kanë bllokuar kalimin e tri makinave të EULEX-it në fshatin Zupç, duke pamundësuar lëviz
Holandë, rrezik i shpërthimit të digës, avakuohen 800 persona Rreth 800 banorë të një zonë në veri të Holandës janë evakuuar nga ushtria dhe policia nga një zonë pranë një dige e cil
Ligji Antimafie, Nishani: U bllokuan 18 milionë euro Në një hark kohor prej afro 20 muajsh në kuadër të ligjit Antimafia drejtesia shqiptare ka mundur te bllokoje rreth 18 m
Prodhuesit e duhanit bllokuan kufirin me Greqinë Disa qindra prodhues të duhanit në Maqedoni e kanë bllokuar sot kufirin me Greqinë, në shenjë proteste për çmimet e cakt
NESV kompleton blerjen e Liverpool Kompania amerikane New England Sports Ventures ka kompletuar blerjen e klubit futbollistik nga Premierliga angleze, Live