999 rezultate për

blancos

Barça-Real, ja rekordi negativ i "Los Blancos" Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen sonte në mbrëmje në "Camp Nou" me "Los Blancos" që vijnë në këtë përballje me nj
Ja si do luajë Real Madrid në El Classico (FOTO LAJM) Real Madrid nuk po kalon një formë të mirë çfarë ka bërë që tifozët madrilenë të jenë në ankth para ndeshjes të fundjavë
Tifozët fërshëllejnë e shajnë futbollistët e Realit (VIDEO) Humbja e mbrëmshme në "Santiago Bernabeu" përballë Schalke 04 ka lënë shije shumë të hidhur te tifozët e Real Madrid.
"Tek a çift", Marcelo "ia fut" Pepe-s (VIDEO) Dy mbrojtësit e Real Madrid, Marcelo dhe Pepe, kanë qenë protagonist të një ngjarje qesharake në stërvitjen e djeshme të
Real Madrid mendon rikthimin e Mourinhos? Lajm i bujshëm ai që përcjell e përditshmja katalanase "Mundo Deportivo". Sipas saj, Real Madrid po mendon për rikthimin
Tiago paralajmëron Realin: Mund ti mposhtim Tiago Mendes paralajmëron Real Madrid. "Los Colchoneros" dhe "Los Blancos" do të përballen këtë të shtunë për derbin e d
Atletico-Real, 3 mungesa të rëndësishme për "Los Blancos" (FOTO LAJM) Real Madrid e ka paguar shtrenjtë fitoren e djeshme ndaj Sevillas (2-1). Në një mbremje të vetme, "Los Blancos" kanë hum
Raheem Sterling "çmend" Real Madridin Rikthehet në faqet e shtypit anglez emri i Raheem Sterling, i kërkuar nga Real Madrid. Talenti anglez nuk po rinovon me
Leh kur i përmend Messin, qetësohet me Ronaldon (VIDEO) Tifozët e futbollit janë aq të çmendur sa arrijnë deri aty sa të mësojnë edhe kafshët e tyre që të sillen në bazë të fut
Ronaldos nuk i pëlqeu qëndrimi në stol (VIDEO) Pas Lionel Messit që qëndroi 45 minuta në stol në humbjen 1-0 ndaj Real Sociedad në fundjavën e shkuar edhe ylli i Real
Atletico-Real, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Derbi madrilen ndez mbrëmjen e sotme. Atletico dhe Real Madrid do të vendosen përballë njëri-tjetrit në sfidën e sotme n
"CR7 fiton 'Topin e Artë', më deçiziv se Messi" Roberto Carlos voton për Cristiano Ronaldon. Sipas ish mbrojtësit të Real Madrid dhe Brazilit, aktualisht në postin e tr
Barça humb 10 pikë në 11 javë ndaj Realit Real Madrid do ta mbyllë vitin 2014 në krye të La Ligas, falë avantazhit prej katër pikësh të krijuar nga ndjekësit më t
Ancelotti bllokon merkaton: I kënaqur me skuadrën Celta Vigo do të jetë kundërshtari i radhës për Real Madrid në Primera Division, por fakti që "Los Blancos" vijnë pas 17
AS: Ja ekipi i ëndrrave (FOTO LAJM) Gazeta sportive madrilene, AS, nëpërmjet një sondazhi me lexuesit e saj, ka dizenjuar "Dream Team", ose ekipin e ëndrrav
Luka Modriç, 3 muaj jashtë fushave Dëmtimi që pësoi Luka Modric në ndeshjen kualifikuese për Euro 2016 mes Italisë dhe Kroacisë është shumë më i rëndë se s
Benzema optimist: Vite më të mira më presin 5 gola në katër ndeshje të Champions League dhe 8 në 6 takimet e fundit. A mund të thuhet se Karim Benzema po kalon mome
Çfarë asisti nga Ronaldo (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka dhënë një super-asist për Karim Benzema gjatë ndeshjes së djeshme Granada-Real Madrid, e fituar 0-4
Një penallti për tu harruar për të riun e Real Madrid (VIDEO) Të luash për të rinjtë e Real Madrid nuk do të thotë se gjithmonë duhet të jesh i saktë para portës kundërshtare. Borja
Ancelotti i ashpër me gazetarët: Luajmë me Liverpoolin, jo me Barçën "Duhet të mendojmë vetëm për Liverpoolin, sfida me të kuqtë është prioriteti ynë për momentin". Kështu u shpreh trajneri