999 rezultate për

bizneset

Ja njëri ndër bizneset më fitimprurëse sot! Një nga bizneset më fitimprurëse sot - tregtim me cmim të arit në bursën botërore nëpërmjet internetit. Më parë vetë
Bizneset me të ardhura deri në 50 mijë dollarë në vit, s'do paguajnë asnjë taksë Gjatë një konference për mediat dhënë sot, kryeministri Rama konfirmoi se do të hiqen taksat për bizneset me të ardhura
Alarmohen tatimet: Bizneset shkurtojnë 73 mijë vende pune në shtator-tetor Listat e të larguarve nga puna për periudhën shtator-tetor të këtij viti tregojnë një situatë vërtet alarmante të pushim
Bizneset e vogla në Shkodër, drejt falimentimit Masat tepër shtrënguese për të mbushur arkën e shtetit, të pashoqëruara me një poltikë sociale kanë dhënë alarmin se biz
Shpërblim nga qeveria kush spiunon bizneset pa letra Një ditë më parë, Këshilli i Ministrave ka miratuar 100 milionë lekë të vjetra për të shpërblyer informatorët e jashtëm,
Nis vlerësimi i dëmeve për zonat e përmbytura në Vlorë Situata kaotike, e cila nisi mbrëmjen e së shtunës dhe arriti kulmin gjatë së dielës, ka nisur të për­mirësohet, uji ësh
Dhëndri i Berishës shan Ramën: O gomar, na le të papunë Bashkëshorti i Argitës, Jamarbër Malltezi, i cili tani merret me politikë, nëpërmjet një statusi në Facebook thotë se Ra
Berisha: Shkodra nisi revolucionin demokratik për të shpëtuar nga mafia shtetërore (FOTO LAJM) Ish kryeministri Berisha ka reaguar në Facebook në lidhje me protestën në Shkodër, duke bërë me dije se kjo nuk ishte gj
Tjetër taksë për bizneset në Shqipëri dhe në Kosovë Telashet nuk kanë të sosur për bizneset e Kosovës dhe Shqipërisë. Pas taksës prej 40 eurosh për kamion në terminalet pri
Faza e dytë e aksionit të tatimorëve, konfiskim mallit pa faturë Faza e dytë e aksionit antiinformalitet prite të filloj së shpejti ndërsa do të fokusohet te biznesi i madh. Deri më tan
Hoti: Pakoja e re fiskale po pritet mirë Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se pakoja e re fiskale ëhstë pritur mirë nga bizneset dhe odat ekonomike.
Gjobë deri tek sekuestrimi i mallit nëse bizneset nuk zbatojnë ligjin Kontrollet që do të zhvillohen tek bizneset do të përqëndrohen në gjashtë pika. Nëse bizneset nuk veprojnë konform ligji
Berisha përshëndet uljen e qepenave nga bizneset (FOTO LAJM) Për Berishën, mbyllja e dyqaneve në ditën e parë të aksionit të qeverisë në luftën ndaj informalitetit është akt qytetar
Shtyhet për një javë aksioni tek bizneset Pamjet e ofruara nga media ditën e djeshme lidhur me bizneset të cilët kishin mbyllur qepenat nga frika e kontrolleve të
Bozhinovski: Ja bizneset e funksionarëve të BDI-së Gazetari Zoran Bozhinovski pretendon se ka marrë disa informacione nga një funksionar i lartë i BDI-së, në lidhje me ska
Bojaxhi hedh shashkën e radhës: Kandidatët të marrë peng tek bizneset që i financojnë Gjergji Bojaxhi ka hedhur sot një sërë akuzash ndaj kandidatëve partiakë, ku sipas tij, janë të marrë peng dhe në borxhe
Popetreski: Hahn i lidhur me bizneset e kazinove në Maqedoni (VIDEO) Gazetari Vasko Popetreski, në një intervistë për emisionin "Vin Vin" në "24 Vesti", ka bërë një deklaratë shokuese për o
Bizneset në kohë krize, 16073 debitorë ndaj shtetit Veçanërisht pas vitit 2012, kohë kur ekonomia ngadalësoi fort ritmet, çdo vit e më shumë është rritur numri i bizneseve
Bizneset kosovare në Shqipëri po falimentojnë Gjatë vitit që shkoi partnerët tregtarë kanë rritur praninë e tyre në ekonominë shqiptare, por kjo tendencë nuk ka vlejt
A po i josh Maqedonia bizneset e Kosovës? Qeveria e Maqedonisë po i josh bizneset që të lënë Kosovën dhe të bartin prodhimin e tyre në Maqedoni. Kjo fushatë e Maq