999 rezultate për

bizneset

Bizneset vazhdojnë të mos e përfillin shtetin dhe ligjin Një numër i madh i bizneseve në Kosovë vazhdojnë t’iu shmangen detyrimeve shtetërore. Numri i bizneseve, që i janë përgj
WhatsApp po bën një ndryshim që mund të jetë shqetësues WhatsApp ka vendosur t’i nënshtrohet një ndryshimi të madh. Aplikacioni i mesazheve po paraqet një sërë veçorish të r
WhatsApp me plane të mëdha, shërbime edhe për bizneset Shërbimi popullor i mesazheve WhatsApp, që mburret me mbi 1 miliard përdorues aktivë të përditshëm, ka bërë zyrtar plane
Bizneset rrinë larg arbitrazhit Bizneset në Kosovë e shfrytëzojnë fare pak mundësinë që kanë rreth zgjidhjes së kontesteve të ndryshme përmes arbitrazhi
Nis aksioni për bllokimin e karburanteve, Mazniku: Bizneset të aplikojnë për licencë Bashkia e Tiranës ka nisur aksionin për mbylljen e pikave të karburantit të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre pa lice
ALARMI/ 410 diga rezervuaresh kërcënojnë jetën dhe bizneset e qytetarëve Këshilli Kombëtar i Ujit ka bërë së fundmi një analizë për gjendjen e sigurisë së digave, duke kërkuar ndërhyrje urgjent
Rritet çmimi i ujit për familjet dhe bizneset, dalin shifrat e reja Çmimi i ujit në Tiranë do të rritet nga 45 lek/ m3 në 65 lekë/m3 për familjarët dhe nga 135 lekë/m3 në 190 lekë/m3 për b
Bizneset në Hamburg kërkojnë 20 milionë euro për dëmet nga protestat kundër G20-s Pronarët e dyqaneve në Hamburg kanë kërkuar 18 milionë euro (20,5 milionë dollarë) për dëmet e shkaktuara nga protestat
Tjetër goditje për Bashën, Sazan Guri braktis listën e PD-së Sazan Guri u bë pjesë e listës së PD-së në Berat, por 1 ditë pas publikimit të listës ka deklaruar se nuk e gjen vetën n
Si i financojnë bizneset fushatat dhe më pas perfitojnë nga tenderët Në prag të fushatës zgjedhore, përveç angazhimeve të partive politike për koalicione dhe aderime të personaliteteve të n
Mustafa vijon turin e fundjavës, takon bizneset në Prizren Kreu i qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa premtoi hapjen e mijëra vendeve të punës për shkak të reformës fiskale gjatë viz
Bizneset gjermane të kënaqura me Shqipërinë: Do të intestojmë sërish! Shoqata gjermane e Tregtisë dhe Industrisë publikoi dje rezultatet e anketimit me kompanitë gjermane, ku 76% e të anketu
Instagram vjen me përditësimin më të ri për bizneset dhe klientët Në rrjetin social Instagram shumë biznese kanë hapur profilin e tyre dhe fitojnë ndjekësa e fansa duke i shtuar edhe vet
Whatsapp lançon opsionin e ri për bizneset dhe klientët Aplikacioni Whatsapp do ti lejojë bizneset që të komunikojnë drejtpërdrejt me konsumatorët. Ky shërbim po testohet di
DETAJET/ Ja kush janë "të fortët" e Shkodrës që gjobisnin bizneset (VIDEO) Janë gjithsej 7 persona qe jane arrestuar ditën e djeshme nga Policia e Shtetit e ndihmuar edhe nga RENEA, ne kuader te
Blushi shpalos programin: 20 idetë e LIBRA-s deri në 2020 Ben Blushi publikoi pak më parë 20 idetë se çfarë do të bëjë partia e tij deri në vitin 2020. Ai fillon me përcaktim
Rrethohet fshati i Balilit, policia sërish kontrolle në banesa dhe bizneset e tij Policia e Shtetit ka nisur një tjetër aksion për të vënë në pranga “Eksobarin e Ballkanit”. Burime zyrtare nga polic
Kim Mehmeti i përgjigjet Ilir Metës: "I din Meta, bizneset e veta" Shkrimtari shqiptar Kim Mehmeti ka komentuar reagimet nga Tirana dhe Prishtina lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni
Dështon nisma që bizneset të sigurojnë vetë energjinë, shtyhet afati në qershor Nisma për të siguruar vetë energjinë për bizneset e mëdha që lidhen në 35 kv ende nuk ka gjetur zbatim dhe afati që Mini
ZGJEDHJET/ Falen gjobat dhe taksat e papaguara për individët dhe bizneset Taksat e papaguara nga biznesi dhe individët, që i përkasin periudhës para 31 dhjetorit të vitit 2010 do të falen plotës