999 rezultate për

bizneset

Urani heq dorë nga bizneset Agjencia Kundër Korrupsionit ka detyruar Ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili që të zgjedh mes postit ministror dhe me
Këto janë bizneset e Labit por detyrohet t'i braktisë Agjencioni Kundër Korrupsion kishte filluar hetimin ndaj deputetit të AKR-së Labinot Tahiri me dyshimin për konflikt int
Facebook njofton ndryshime të mëdha në News Feed Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë
Bizneset e Kosovës: Disa individë në Shqipëri po na dëmtojnë Klubi i Prodhuesve të Kosovës(KPK) përmes një kumtese ka reaguar ndaj deklaratave se ndërmarrësit nga Kosova po e blloko
Majko zbulon kush fshihet pas pengesës për të hapur kufirin me Kosovën Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi ka sqaruar
Majko zbulon të vërtetën e hidhur: Bizneset po na thonë të mos e hapim kufirin me Kosovën Ministri i Shtetit shqiptar për Diasporën, Pandeli Majko, bëri një deklaratë të fortë, duke zbuluar arsyen që e pengon l
Fik e ndiz gjithë ditën, OSHEE çmend bizneset në Tiranë Dita e sotme ka qënë një ditë sfilitëse për bizneset e mëdha dhe të vogla në Tiranë për shkak të ndërprerjes së vazhdues
Berisha denoncon dhe përmend emra: Bizneset po zhvaten me qëllim Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook disa dokumente ku shkruan
Bizneset i konsiderojnë të vonuara masat e reja fiskale Lirimi nga tatimi doganor nga 1 janari për lëndën e parë, gjysmëproduktin, linjat e prodhimit dhe nga pajisjet e teknolo
10 bizneset që bënë kërdinë me para gjatë 2017 në Shqipëri Të bësh biznes dhe të fitosh në biznes në Shqipëri, në shumicën e rasteve, duket se është më mirë të kesh fat, sesa aftë
Taksa e re për pronat, shifra që do paguajnë dyqanet Bizneset në të gjithë vendin, nga muaji prill i vitit të ardhshëm, do të paguajë si taksë prone 0,2 për qind të vlerës s
Haradinaj: Bizneset humbin 300 milionë euro nga mungesa e energjisë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se prodhuesit janë lënë të vetëm dhe për një vit bizneset humbin mbi 3
Bizneset që nuk e keni ditur se i kanë VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Falë famës dhe emrit që ata zotërojnë, këngëtarë, moderatorë dhe aktorë të njohur në Shqipëri, kanë hapur biznesin e tyr
Nga bizneset te divorci me gruan e parë, gjërat që s’dinit për partnerin e Zaiminës (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, Klodian Asllani, partneri i Zaimina Vasjarit publikoi një foto me një vajzë në krah, të cilën e uroi p
TVSH për biznesin e vogël? Europa e përjashton nga sistemi (FOTO LAJM) Nëse do të miratohet plani i qeverisë për të hequr fare kufirin ku bizneset fillojnë e paguajnë TVSH, duke e çuar në zer
Ruzhdi Lata dhe zv/ministrja Elezi vizituan bizneset dibrane Gjatë vizitës së saj në Dibër, zv/ministrja e Financave, Shyrete Elezi vizitoi kryetarin e Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lat
Lanë Greqinë dhe hapen biznes në atdhe, çifti me tre fëmijë gjen belanë në Shqipëri Tatimet kanë nisur të ashtuquajturin aksion kundër informalitetit tek bizneset duke frikësuar jo pak të gjithë ata që mb
Basha i kërkon FMN-së kontroll më të rreptë ndaj qeverisë “Rama 2” Kreu i PD, Lulzim Basha kërkoi sot që kontrolli i FMN në vend të jetë më i fortë për shkak të gjendjes ekonomike dhe të
Këta janë sipërmarrësit deputetë që po heqin dorë nga bizneset Sipërmarrësit që u zgjodhën deputetë në zgjedhjet e fundit parlamentare tashmë po heqin dorë nga bizneset e tyre, ose po
Bedri Hamza jep lajmin e mirë për bizneset Ministri i Financave, Bedri Hamza, sot gjatë një takimi me drejtues të Odave Ekonomike të Kosovës, siguroi se bizneset n