999 rezultate për

bizneset

Do të shtyhet a jo fiskalizimi, ndryshon limiti i arkës për bizneset e mëdha Ministria e Financave po punon për një draft të përmirësuar të ligjit “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkull
Plagosja mbrëmë në Lezhë, autori sherr me 37-vjeçarin për bizneset Detaje të reja kanë dalë nga plagosja me armë zjarri e 37-vjeçarit Ardjan Kola në Lezhë. Mësohet se autori është Aleksa
Rrëfehet biznesmeni: Kështu funksionon mafia e gjobvënies shtetërore në Shqipëri Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka ndarë në Facebook një denoncim të bërë nga një qytetar dixhital kundrejt
Hyn në fuqi ligji për bizneset: 90 ditë kohë për hapur llogari bankare Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që të hapin llogari bankare, që është pjesë e nj
Bizneset në krizë për punonjës, po largohen të arsimuarit Një valë e re emigracioni që përfshin të arsimuarit po përforcohet më shumë këtë vit, si pasojë i dekurajimit nga zhvill
Debati për taksën: Humbin bizneset e Serbisë, Kosova përfitoi miliona euro Është mbajtur në Çagllavicë, debati për atë se kush fitoi dhe kush humbi me taksën 100% që Kosova ja vendosi Serbisë tet
Ligji për rojet bregdetare nuk zbatohet, kullat e vrojtimit të boshatisura Sezoni turistik ka filluar dhe plazhet në vendin tonë janë populluar, por sa të sigurta janë ambientet që u ofrojnë bizn
Bizneset të frikësuar nga rritja e çmimit të naftës, së shpejti nisin protestat Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, Albert Naso ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax Neës ku foli për debatin dhe
FMN kërkon uljen e TVSH-së për bizneset e vogla Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipa
Bizneset të hapin llogari bankare, në të kundërt gjoba Qeveria ka propozuar një projektligj të ri cili kërkon hapjen e llogarive bankare nga ccdo biznes, pasi në të kundërt d
Durrësi "shkretëtirë", bizneset sytë nga qielli Moti nuk po i favorizon bizneset që operojnë në zonat turistike. Në Durrës plazhet janë të boshatisura dhe ka pak pus
Internet of Things (IoT) po transformon bizneset Kryesisht në mjekësi, por jo më pak në transport, bujqësi, logjistikë, e në çdo lloj industrie tjetër nëpër botë, Intern
Nesër të gjitha bizneset private në Mitrovicë janë të detyruara t'u japin pushim punëtorëve Të gjithë punëtorët në Mitrovicë që punojnë në biznese private do të pushojnë nesër. Në Mitrovicë subjektet afariste
Zyrtari i Ambasadës së SHBA: Pronarët e mediave në Shqipëri shantazhojnë bizneset e huaja Shefi i Marrëdhënieve me Publikun në Ambasadën e SHBA në Tiranë, Brian Beckmann, e vlerëson hapësirën mediatike në Shqip
Ndryshime ligjore, bizneset me shumë NIPT duhet të marrin masa Bizneset që kanë më shumë se një NIPT kanë afat deri në muajin gusht për t’i mbyllur ato dhe për të mbajtur vetëm NIPT-i
Qytetarët dhe bizneset vijojnë të mbjellin pemë për Tiranën, i bashkohen nismës Parkut të Liqenit Artificial i shtohen pemët dita-ditës. Shumë qytetarë dhe biznese i janë përgjigjur thirrjes së Ba
Popullsia po plaket, cilat biznese pritet te lulëzojnë Në vitin 2021, Shqipëria pritet të përfshihet në një proces të shpejtë plakje pasi numri i të moshuarve mbi 65 vjeç për
Mitrovicë, mbyllen bizneset që punonin edhe të dielën Në Komunën e Mitrovicës, Drejtoria e Inspeksionit sot ka kryer kontrolle inspektuese, sipas detyrës zyrtare, në disa sub
"Ju nuk jeni të varfër, jeni të vjedhur", Basha takon lushnjarët Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha edhe ditën e sotme ka vazhduar takimet me popullin për ti ftuar në protestën
Gjobiten bizneset që nuk vendosin flamurin e produkteve Bizneset tashmë kanë filluar vendosjen e flamujve të origjinës së produkteve nëpër markete e tyre, por shenjëzimi i tyre