999 rezultate për

bizneset

COVID-19/ Si mund të përfitojnë bizneset e mëdha hua nga qeveria? Qeveria ka hapur linjën e kredisë, me vlerë 11 miliardë lek, për bankat që do të japin kredi për biznesin e madh. Vendim
PD ashpërson tonet: Rama ka vendosur kundër njëri-tjetrit qytetarët me bizneset "Në Shqipërinë e varfëruar, shumë qytetarë jetojnë me qiratë që marrin, një pjesë tjetër paguajnë shpenzimet e tyre me q
Qeveria ndryshon vendimet: 3 bizneset të tjera lejohen të punojnë që nesër Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar një pikë në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri në kuadër të masave për të fre
Kaq është shifra me të cilën qeveria do të ndihmojë bizneset Kjo është shifra me të cilën Qeveria do t’u ndihmojë bizneseve për paga e qira Ministri i Financave, Besnik Bislimi k
PDK: Koalicioni mori fund nga mashtrimet e akuzat ndaj njëra-tjetrës Me rrëzimin e qeverisë Kurti, Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate ka thënë se Koalicioni qeverisës ndërmj
OBSH: Gabimi më i madh që mund të bëjnë shtetet, të rihapin shkollat dhe bizneset Në ditët e sotme, OBSH ka vetëm një thirrje për qytetarët në vendet e prekura nga koronavirusi, higjena personale dhe ve
Rama sqaron shqiptarët: Si do të paguhen bizneset e vogla, të papunët e ndihma ekonomike Ditën e sotme kryeministri Rama ka shpjeguar se si do të jetë pagesa për bizneset e vogla që kanë ulur qepenat për shkak
Tabaku-Ramës: Plani yt nuk prek lekët e oligarkëve, por fut në borxh shqiptarët Demokratja Jorida Tabaku ka publikuar një postim në rrjetin social Facebook ku deklaron se akti normativ i publikuar sot
Rama kërcënon bizneset: Nëse punoni në të zezë, denonconi pronarin! Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në "Opinion" në lidhje me kompesimet e punëtorëve
Mustafa: Të shpallet gjendje e jashtëzakonshme Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka kërkuar nga institucionet e vendit që të bashkëpunojnë në këtë situatë tw vwshtirw qw
Njoftimi i rëndësishëm: Hapat që duhet të ndjekin bizneset për qarkullimin e punonjësve Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi lidhur me hapat që duhet të ndjekin bizneset për të bërë akreditimin e pruno
"Do t'ju hiqet e drejta përgjithmonë", Rama mesazh për bizneset Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se personat që do kapen në shkeljen e masave të vendosura për shtetrrethimin do të nd
ISHP "zbarkon" në bizneset e dy të infektuarëve, dezinfektohet ambjenti (VIDEO) Pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në vend, personeli i Institutit të Shëndetit Publik ka shkuar tashmë në amb
Koronavirusi "shkund" bizneset, çfarë po ndodh në vendin tonë Ndonëse Shqipëria nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus, bizneset vendase kanë filluar të ndiejnë pasojat
Përkeqësohet ekonomia, bizneset po kërkojnë borxh për të shlyer borxhet Bankat tregtare kanë vëne re se gjatë 3-mujorit të fundit të vitit 2019 ka një rritje të tendencës për kredi, të cilat d
Rama-Bashës: Refuzimi i tryezës së përbashkët, gabim i madh Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsa i përket platformës me pesë pika të PD-së, për bizneset e dëmtuar nga tërmeti në
Tërmeti shkatërrues, bizneset në Elbasan dhurojnë mbi 50 milionë lekë Bizneset në Elbasan kanë dhuruar deri më tani 350 milionë lekë (të vjetra), 50 mijë dollarë dhë 65 mijë euro. Ndërsa
Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa (VIDEO) Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa Asnjë cent të hyra nuk ka pranuar K
Kuponi tatiomor, gjobë për blerësit që nuk e marrin Projektligjet e paketës fiskale të vitit 2020 janë përqëndruar kryesisht në rregullimet ligjore për procedurat tatimore.
Peshkatarë e bletarritës në protestë kundër orarit të kufizuar Rreth 200 punonjës të firmave të peshkut, bletarisë dhe blegtorisë të cilat veprojnë në zonën e Karaburunit dhe Pashalim