999 rezultate për

bizneset

Njerëzit humbën punët dhe bizneset falimentuan, por këta 10 miliarderë panë "ditë të bardha" nga COVID-19 Pasi më 11 mars, Organizata Botërore e Shëndetësisë e deklaroi COVID-19 pandemi, tregjet e bursës ranë në të gjithë botë
Punësimi në Greqi, punëtorët shqiptarë priten si heronj nga bizneset vendase Marreveshja e 1 majit mes dy shteteve fqinje për punësimin me procedura të përshpejtuara te deri në 10 mijë punëtorëve n
Xhaferraj flet pasi u gjobit për kafen me Bashën: Policia e urdhëruar, dëshmi se qeveria Rama po ikën Kryetari i Partisë Demokratike të Durrësit, Ferdinand Xhaferraj e ka quajtur të turpshëm dhe qesharak vendimin e Policis
Njerëzit humbën punët dhe bizneset falimentuan, por këta 10 miliarderë panë "ditë të bardha" nga COVID-19 Pasi më 11 mars, Organizata Botërore e Shëndetësisë e deklaroi COVID-19 pandemi, tregjet e bursës ranë në të gjithë botë
Rama rëndit bizneset e rrezikshme: Nuk do të hapen dhe nuk ka diskutime! (VIDEO) Duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve, kryeministri Edi Rama u shpreh se berberët, parukeritë, lokalet, restorantet
Rama rëndit bizneset e rrezikshme që nuk do të hapen: 2-3 vite me frikën e COVID-19 "Janë shumë të rrezikshme, se mjafton një klient i infektuar, ta transmetojë virusin te parukieret, klientët e tjerë, fa
Lehtësohet lëvizja për bizneset që rifillojnë sot nga puna, Rama sqaron procedurën për leje qarkullimin (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë një video, teksa sqaron se është gati leje qarkullimi për bizneset që do
Lehtësimi i masave nga COVID 19 në vend, bizneset që hapen sot (FOTO LAJM) Nga dita e sotme, lejet për pazar në kushtet e masave të marra prej Covid-19 nga 90 minuta, tani janë dy orë. Por ash
Këto janë bizneset që do rifillojnë aktivitetin prej të hënës (FOTO LAJM) Duke u nisur nga e hëna e 27 prillit do të hapen fasha e dytë e bizneseve në Shqipëri. Lista është e publikuar në faqen
Maqedonia jep kredi për bizneset pa kamatë, por ja kushtet Nga e mërkura kompanitë do të mund të aplikojnë për linjën e dytë kreditore pa normë interesi të quajtur Kovid-2, me vle
E kërcënuar nga koronavirusi, Lituania gati të lehtësojë masat Lituania do të fillojë të lehtësojë masat e bllokimit ndaj koronavirusit këtë javë, të vendosura muajin e kaluar. "Pë
Basha këmbëngul për mbylljen e fasonerive: Qeveria nuk ka teste Kryedemokrati Luzlim Basha në një deklaratë të bërë nga selia blu, tha se qeveria nuk po i përgjigjet me masa, të gjithë
''Paga e luftës'', Rama shpjegon se çfarë do të ndodhë me bizneset përfituese tani që rifillon puna Kryeministri Edi Rama po mban një lidhje të drejtpërdrejtë në facebook, ku përveç paketës fiskale ka folur dhe përsa i p
Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Ku duhet të marrin vërtetimet bizneset Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se tashmë janë gati vertetimet në e-Albania për të gjitha bizneset e miratuara për
Rama paralajmëron bizneset: Kujdes nëse nuk jeni në listë! Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të gjitha bizneset joushqimore që të mos nxjerrin paralajmërime sikur do hapen s
''Nga nesër rifillon jeta'', këto janë bizneset të cilat do të qëndrojnë hapur deri në orën 17.30 Prej ditës së sotme e deri nesër në orën 5.00 gjithçka do të jetë mbyllur. Më pas, do të fillojë aktiviteti në dyqanet t
COVID-19/ Zyrtarisht nis hapja e Shqipërisë: Rama zbulon kur dhe bizneset që nisin punë Më 20 prill do të hapen bizneset e kategorisë së parë, ato me rrrezik të ulët. Më 27 prill do të hapen bizneset e r
Shqipëria drejt hapjes, Rama merr shembullin e Suedisë dhe zbulon 3 bizneset që do të nisin punë Mbrëmjen e sotme në Opinion kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri do të nisë pak nga pak hapja. Kryeministr
Merkel: Nga 4 maji do të rifillojë mësimi për ciklin e ulët e të mesëm Kancelarja gjermane Angela Merkel prezantoi këtë të mërkurë planin për të lehtësuar masat izoluese në vend.Më herët gj
Oda e Afarizmit të Kosovës, letër Ramës e Kurtit: Lehtësoni qarkullimin për bizneset Kosovë-Shqipëri Oda e Afarizmit e Kosovës i është drejtuar me një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Kosovës, Albi