999 rezultate për

bisedimeve

Raundi i ri i bisedimeve Shkup-Athinë, në 24 tetor Ndërmjetësi i OKB-së, Metju Nimiç, ka ftuar palët të vazhdojnë bisedimet, që duket se do të jenë intensive deri në zhvil
Veljanovski: Pres datë për bisedime me BE-në Për shkak të kushtëzimit nga fqinji jugor, në Këshillin e Evropës nuk mund të ketë konsensus për miratimin e vendimit pë
Siria i dorëzon Rusisë dëshmi se rebelët përoren armë kimike Damasku i ka dërëzuar ditën e sotme Moskës elementët që vërtetojnë se forcat opozitare janë të përfshira në përdorimin e
Popovski: Grekët nuk janë konstruktiv Edhe pas raundit të fundit të bisedimeve me ndërmjetësin Nimic, Shkupi dhe Athina vazhdojnë me akuzat e ndërsjella.
Fletëvotimet mund ta dëmtojnë procesin zgjedhor Heqja e logove ishte vendimi i djeshëm i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, e cili i ka sjellë dëmtim institucioneve të K
Kontesti i emrit s'mund të zgjidhet sipas modelit Kosovë-Serbi Bisedimet për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë duket se kanë ngecur, ende nuk po gjendet një rrugë e mesme pë
Maqedonia kërkon formë tjetër të bisedimeve për emrin Në kuadër të përpjekjeve për zgjidhjen e çështjes së emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë, pala maqedonase kërkon ndërrimi
Ritmi i ngadalësuar i bisedimeve me Serbinë Shefi i ekipit serb në bisedimet teknike në mes të Kosovës dhe Serbisë, Dejan Paviçeviq e ka vlerësuar si shumë pozitiv
BDI mbështet ndryshimin e formatit të bisedimeve Ndryshimin e formatit të bisedimeve me Greqinë, të cilën e propozoi lideri i VMRO-së Nikolla Gruevski, e mbështet edhe p
KB-ja të ndryshojë formën e bisedimeve për emrin Upadate - Kombet e Bashkuara duhet të ndryshojnë formën e negociatave për emrin, ku të përfshihet Maqedonia dhe Greqia.
Hapja e kutive, Meta: Vendimi i Kolegjit Zgjedhor i drejtë Update- Kreu i LSI-së Ilir Meta e ka cilësuar si të drejtë vendimin e Kolegjit për Qarkun e Lezhës. Në një prononcim p
700 mijë euro për negociatorët Një shumë prej 700 mijë eurosh do të jetë në dispozicion të ekipit negociator dhe të gjithë përcjellësve të tjerë që do
City në sulm për Stevan Jovetiç Stevan Jovetiç është një hap larg Manchester City-t. Klubi anglez ka gjetur gjuhën e përbashkët me agjentin e sulmuesit
Sejdiu kritika LDK-së Ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu është pro bisedimeve me Serbinë, si fqinj i parë për shumë çështje, por ka kriti
Arifaj: Gazivoda nuk duhej të shtrohej në tavolinën e bisedimeve Analisti politik, Ardian Arifaj në një intervistë për RTK shprehet se cështja e Gazivodës nuk do duhej të shtrohej asnjë
Të hënën raundi i 13-të i bisedimeve Të hënën kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi do të takohet në Bruksel me kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq dhe me përf
Vazhdon dialogu Prishtinë-Beograd, javën tjetër raundi i 5-të Raundi i pestë i bisedimeve për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore mes Kosovës dhe
Sinjale pozitive për Serbinë Serbia është në pritje të lajmeve të mira nga Brukseli lidhur për caktimin e datës për fillimin e negociatave për anëtar
Afganistani pezullon negociatat me SHBA Pasi SHBA-ja ka njoftuar për bisedime direkte me talebanët janë vrarë katër ushtarë amerikanë në Afganistan. Ndërsa ësht
Tahiri: 20 qershori shënon fundin e bisedimeve për marrëveshjen 20 qershori është afati përfundimar i cili do të përmbyllë bisedimet për hartimin e një plani të detajuar për zbatimin e