999 rezultate për

bisedimeve

Nuland nesër në Shkup Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për Evropën dhe Euroazinë Viktoria Nuland, do të vizitojë nesër Shkupin. Është
Galliani-Cairo, takim për Alessio Cerci-n Është mbyllur para pak minutash takimi i merkatos mes Administratorit të Deleguar të Milanit Adriano Galliani dhe presid
Thaçi: Serbia do ta njohë Kosovën në fund të bisedimeve Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi është shprehur se në fund të bisedimeve Prishtinë – Beograd, Serbia do ta njohë Kos
Përfundon takimi Haradinaj, Mustafa, Kurti, Limaj Ka përfundur takimi në zyrën e AAK-së mes liderëve të partive që nënshkruan marrëveshjen për të formuar qeverinë. Ata
Kosova kusht për Serbinë! Mes Kosovës dhe Serbisë duhet të nënshkruhet një traktat paqeje. Ky është një kusht për Serbinë, që ajo të marrë rru
Qosja: Serbia ta njohë Kosovën Akademiku Rexhep Qosja, ka dhënë një prononcim me rastin e 15-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga dhuna e përgjakshme dh
Topi: Kompetencat e Presidentit të disktutohen në tryezë Kreu i FRD, Bamir Topi deklaroi sot se cështja e kompetencave të Presidentit duhet të diskutohet në tavolinën e bisedime
Shënohet njëvjetori i arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi Si sot një vit më parë nisën bisedimet mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të arritjes së marrëveshjeve mes dy
Daçiç: Nuk do të udhëheq më bisedimet me Kosovën Kryeministri i Serbisë në largim, Ivica Daçiç është shprehur se nuk do të jetë më udhëheqës i bisedimeve me Kosovën.
Dialogu me BE-në pret formimin e Qeverisë së re Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Fatmir Besimi dhe Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Poposki janë takuar
“CEZ” nuk heq dorë nga shuma e 200 milionë eurove Kompania çeke “CEZ” nuk heq dorë nga shuma e 200 milionë eurove si dëmshpërblim për prishjen e njëanshme të kontratës ng
Britania e Franca fajësojnë Assadin për dështimin e bisedimeve për paqe Britania dhe Franca kanë fajësuar Qeverinë siriane për dështimin e bisedimeve të paqes në Gjenevë. Ministri i Jashtëm
Qeveria dhe opozita e Sirisë do të marrin pjesë ne bisedimet e Gjenevës Qeveria e Sirisë do të marrë pjesë në një raund të dytë të bisedimeve për paqe me përfaqësues të opozitës. Televizioni s
Kryeministrat Thaçi e Daçiq takohen sot në Bruksel Zhvillohen sot në Bruksel bisedimet e para për vitin 2014 mes kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe I
Sot në BE shqyrtohet korniza negociatore Kosovë-Serbi Negociatat Kosovë - Serbi, do të shqyrtohen sot gjatë takimit të shefave të diplomacive të vendeve të BE-së, raportojnë
Thohir nis takimet, ja 4 emrat për janarin (FOTO LAJM) Pas mbledhjes së Ligës Italiane të Futbollit, Erick Thohir ka shkuar menjëherë në zyrat e Inter ku është takuar me drejt
Çarmatosja në Veri, pjesë e bisedimeve në Bruksel Zyrtarët e Bashkimit Evropian rekomandojnë që tema e çarmatosjes së pjesëtarëve të strukturave paralele në veri të futet
Minoriteti maqedonas në Shqipëri: Jo bisedimeve me Greqinë Minoriteti maqedonas në Shqipëri ka kërkuar nga qeveria e Republikës së Maqedonisë që t’i ndërpresë bisedimet me Greqinë
Greqia propozon emrin "Maqedonia sllavo-shqiptare" Negociatori grek Adamantios Vasilakis ka propozuar emrin "Maqedonia sllavo–shqiptare", si zgjidhje kompromisi për kontes
Nimic në takim të përbashkët me Jolevskin dhe Vasilakis Ndërmjetësi i Kombeve të Bashkuara në bisedimet për emrin ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, Methju Nimic, pas bisedimeve