999 rezultate për

bisedimeve

Gruevski: Duhet të dalim nga kriza Kryeministri Gruevski, para mbajtjes së komitetit qëndror të VMRO DPMNE-së ka deklaruar se partia e tij kërkon zgjidhje
Bruksel, sot raundi i bisedimeve Prishtinë-Beograd Prishtina dhe Beogradi fillojnë sot raundin e ri të bisedimeve në Bruksel, i cili do të zgjasë deri më 18 qershor. Sipas
"Novosti": SHBA parandalon dështimin e bisedimeve në Bruksel "Në rast se Prishtina nuk heqë dorë nga ideja që Asociacioni i Komunave me shumicë serbe të jetë vetëm organizatë joqeve
Kerry i rikthehet bisedimeve me Iranin Pas qëndrimit 10 ditor në spital, Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry është shprehur se do të angazhohet terësisht
"Dnevnik": Ja për çfarë e kërcënoi BDI Zaevin Pas dështimit të bisedimeve në Bruksel, mediat pranë qeverisë së Gruevskit kanë filluar të sulmojnë komisionerin për zgj
LSDM: Nuk u përmbush kushti themelor, qeveri pa Gruevskin Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, thonë n
Zgjedhjet parlamentare, temë e bisedimeve të Brukselit Në asnjë deklaratë të komisionerit Johannes Hahn nuk është përmendur kërkesa kryesore e liderit të LSDM-së Zoran Zaev pë
Të hënën rinisin "bombat", "Monstra" pas bisedimeve në Bruksel Të hënën rinisin "bombat" e LSDM-së. Këtë e ka deklaruar lideri i i saj, Zoran Zaev, në një intervistë për Kirilica.
Takimi i 4 liderëve shtyhet për të martën Takimi i 4 liderëve, i paralajmëruar për të hënën, është shtyrë për një ditë më pas. Të martën vjen në Shkup edhe komisi
Ja 7 kërkesat e BDI-së e PDSH-së që u refuzuan nga Gruevski e Zaev Konflikti i Kumanovës, përveçse i mori jetën dhjetëra personave, mes të cilëve edhe 10 shqiptarë, bëri të mundur uljen n
VMRO dhe LSDM do vazhdojnë bisedimet në Bruksel Ka përfunduar pa sukses edhe raundi i djeshëm i bisedimeve mes VMRO DPMNE dhe LSDM në Bruksel. Megjithatë partitë maqedo
Mbahen të fshehta bisedimet në Bruksel Ashtu siç ishin marrë vesh në takimin e parë në Bruksel, VMRO DPMNE dhe LSDM nuk japin asnjë detaj nga bisedimet. Ajo që
Pendarovski: Ja pse BDI s'është pjesë e bisedimeve për krizën Ish-kandidati për president Stevo Pendarovski, deklaron se BDI tashmë nuk ka vend në tavolinën e bisedimeve në Bruksel k
Si e sheh Garet formimin e qeverisë kalimtare Ambasadori britanik në Shkup Çarls Garet në "Alsat M" ka deklaruar se e formimi i qeverisë kalimtare duhet të jetë pjesë
Ja kushtet e Listës Srbska për t'u kthyer në Kuvend Kushti kryesor që serbët të kthehen në institucionet e Kosovës është themelimi i Asociacionit serb të Komunave. Ky ku
Kosova është kushti i Gjermanisë ndaj Serbisë për integrimin Normalizimi i plotë marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës është parakusht nga Berlini zyrtar për hapjen e kapitulli
Lista Serbe vendos pas dialogut në Bruksel Drejtori i zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, deklaroi se javën që vjen, mbahet edhe një takim tjetër, m
Transferimi në Serie A, Cikalleshi: E mbyll këtë muaj Një gjë është e sigurt: Sokol Cikalleshi nuk do të qëndrojë deri në fund të kontratës së tij te RNK Split. Ofertat e shu
Vetëvendosje, pjesë e bisedimeve me Serbinë Blloku duket të jetë pajtuar që pjesëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje të jenë pjesë e delegaciuonit kosovar në bisedimet me
A do ta prije Vetëvendosje dialogun me Serbinë? Lëvizja Vetëvendosje këmbëngul në udhëheqjen e dialogut me Serbinë. Ky është kushti kryesor që ka VV-ja, për tu bërë