999 rezultate për

bisedimeve

Lista zgjedhore dhe mediat tema kryesore e bisedimeve Vazhdojnë bisedimet midis përfaqësuesve të partive politike në rezidencën e BE-së. Pastrimi i Listës Zgjedhore dhe media
Liderët partiak nuk binden për t’u ulur në tavolinën e bisedimeve Partitë politike në parim janë pro dialogut politik, por u mungon iniciativa. Së paku kështu vërehet nga retorika e tyre
Presidenti grek kërkon largimin e Kaçes, ja shkaku "Klimë e keqe rreth Ergys Kaçes”. Ky është titulli i një shkrimi të publikuar në faqen greke “Sportdog.gr” ku theksohet
Kërkon falje Jakup Krasniqi Jakup Krasniqi, pas reagimit nga Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës se ai ka përdorur fjalim diskriminues duke e quajtu
Të mërkurën nis raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi Zyra e shefes së politikes së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se takimi i radhës ndërmje
Zgjedhjet mund të zhvillohen më 5 qershor? Siç raportuan disa media, zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni do të mund të mbaheshin me 5 qershor, por sip
AKS, kushti kryesor për vazhdimin e bisedimeve Beograd–Prishtinë Zyrtarë të Beogradit vazhdojnë të insistojnë se formimi i Asociacionit të Komunave serbe është kushti kryesor për vazhdi
VMRO dhe LSDM përplasen për anëtarin shqiptar të KSHZ-së VMRO-DPMNE dhe LSDM fajësojnë njëra-tjetrën për bllokim të bisedimeve për çështjen e përzgjedhjes së ekspertëve të KSHZ-
LR-PDSH u del në krah gazetarëve: Politika fajtore për gjendjen e mediave Lëvizja për reforma PDSH shpreh mbështetjen për Shoqatat e gazetarëve të cilat protestojnë për të mbrojtur kauzën dhe pr
Rruga euroatlantike e Maqedonisë varet prej dialogut politik Përmbyllja e Raportit të progresit për Maqedoninë disa herë është anuluar për shkak ngecjeve të bisedimeve, kështu duke
Xhaferi: Në BDI nuk është diskutuar dorëheqja ime Zv/kryeministri Musa Xhaferi nuk ka shpjeguar nëse do të japë dorëheqje, ashtu siç është përfolur në media. "Mendoj
Mustafa: Ja çfarë do të flas sonte me Vuçiç Kryeministri Isa Mustafa ka dhënë detaje lidhur me darkën e sotme që ka me Aleksandër Vuçiç, duke thënë se në këtë darkë
Daçiç: Kosova në UNESCO? Diskutohet pas bisedimeve në Bruksel Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se qeveria e Beogradit duhet të kërkojë nga
Zgjidhja eksperimentale Nga Kushtim Gashi - Pothuajse çdo qeveri e Kosovës duke pasur prioritet mbi prioritete negociatat me Serbinë, e kanë bër
Pacolli kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë Kryesuesi i delegacionit teknik për bisedime për çështje të sigurimeve, Rrahim Pacolli, ka kritikuar Qeverinë e Serbisë
Kosova e para në kapitujt e bisedimeve Serbi-BE Raportuesi i Parlamenti Evropian për Serbinë David McAllister ka vlerësua në Beograd se është që të hapen kapitujt e par
Johannes Hahn mbledh në një tryezë 4 liderët Komisioneri për Zgjerim dhe fqinjësi të mirë në BE, Johannes Hahn, pas takimit me liderët shqiptar, Ali Ahmeti dhe Mendu
Paralajmëmi i Hahn në Twitter: Momenti kyç për zgjidhjen e krizës Komisari evropian për Politika të Fqinjësisë së Mirë dhe Zgjerimin, Johaness Hahn, ka paralajmëruar vizitën e tij të nes
Xhaferri: Nuk mund të lihet vendi në kaos, pavarësisht vështirësive BDI vazhdon të shpresojë te suksesi i bisedimeve, pavarësisht se ato u shpallën të dështuara nga lideri i opozitës Zoran
Bisedimet e 4 liderëve pritet të rinisin javën e ardhshme Bisedimet mes 4 partive politike pritet të rinis javën e ardhshme. Siç mëson Alsat M, 4 liderët janë të gatshëm që të te