999 rezultate për

bisedimeve

Lunaçek kundërshton rezolutën për ndërprerjen e dialogut me Serbinë Kuvendi i Kosovës kushtëzoi dialogun me Serbinë me lirimin e Ramush Haradinajt dje, por kjo duket se nuk u ka pëlqyer di
Taravari: BDI-ja të informojë shqiptarët për ecurinë e bisedimeve Përfaqësuesi i LR-PDSH-së, Arben Taravari, gjatë një interviste në "Click plus", duke analizuar pikat e platformës shqip
Analistët: Zvarritja e bisedimeve për formimin e qeverisë po thellon krizën Maqedonia është në periudhë që nuk ka kohë për të pritur, pasi zvarritja e vendimit për të formuar qeverinë e re, mund t
Jevtiç: Rrënimi i murit hap dyert për vazhdimin e bisedimeve Kosovë-Serbi Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiç ka thënë se rrënimi i murit hap dyert për vazhdi
Gjermania mesazh Serbisë: Mos guxoni ta prekni Kosovën Qeveria gjermane i ka siguruar Kosovës mbështetje të mëtejshme për rrugën e saj drejt BE-së, gjë e cila është bërë e dit
Presidenti i Kosovës: Po nis kapitulli i fundit i bisedimeve me Serbinë Kosova dhe Serbia po hapin kapitullin e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore, ka thënë pre
Fatmir Limaj kërkon ndërprerjen e menjëhershme të bisedimeve me Serbinë Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj kërkoi pezullimin e menjëhershëm të bisedimeve me Serbinë gjatë fjalimit në p
Siri: Vritet një zyrtar i bisedimeve për paqe pas takimit me militantët Një zyrtar sirian është vrarë pas një takimi për pajtim me liderët e grupeve militante në periferi të Damaskut, raporton
Rebelët kërcënojnë se do pezullojnë bisedimet e shumëpritura të paqes (FOTO LAJM) Grupet rebele siriane kanë kërcënuar se do të pezullojnë pjesëmarrjen në përgatitjet e bisedimeve të paqes, të cilat u p
Austria bllokon integrimin e Turqisë në BE Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz kërkon të bllokojë vendimin e Këshillit të ministrave të Jashtëm të Bashkimi
Zaza drejt rikthimit në Serinë A, ja në cilën skuadër Simone Zaza po dështon në aventurën e tij në Angli, pasi tek West Hami vijon të mbetet në stol. Sulmuesi italian e prano
A do e marri Maqedonisë datën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE? Maqedonia është në pritje të një date për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Sipas burime
Sllovakia do e njohë Kosovën nëse arrihet dialogu me Serbinë Ish-kryeministrja e Sllovakisë, Iveta Radiçova ka deklaruar se njohja e pavarësisë së Kosovës nga vendi i saj varet nga
Tahiri: Trepça nuk do të bisedohet në Bruksel Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar se çështja e kombinatit “Trepça” nuk do të jetë temë e bisedimeve në Br
Serbia vazhdon ta bllokojë prefiksin për Kosovën Serbia ende po vazhdon të bllokojë rrugën për dhënien e një prefiksi për komunikimin ndërkombëtar telefonik të Kosovës.
Edita Tahiri "Në raundin e tretë të bisedimeve, për të pagjeturit" Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, deklaruar se në rundin e tretë të bisedimeve Kosovë – Serbi,
Daçiq: Brukseli nuk i ka kërkuar Serbisë njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se çështja e heqjes së preambulës në Kushtetutën e Serbisë, e ci
Ndryshon formati i bisedimeve me Serbinë, kalon në nivel Presidentësh Bisedimet teknike mes Serbisë dhe Kosovës kanë çuar në miratimin e shumë marrëveshjeve, por një pjesë e tyre nuk janë zb
Sot bisedime Kosovë-Serbi për çështjen e kodit telefonik Sot në Bruksel po vazhdon raundi i ri i bisedimeve të caktuara nga Bashkimi Evropian. Ky takim zhvillohet në kuadër
Kriza politike në Maqedoni, një ide e re në tavolinën e bisedimeve Vazhdojnë bisedimet për tejkalimin e krizës të mbajtura në Klubin e deputetëve në Shkup. Ditën e sotme rreth orës 13:00