999 rezultate për

bill

Bil Clinton, heroi që na bën të turpërohemi nga vetëbegenisja Më 24 mars 1999, Avianoja ishte bërë baza më e përfolur ushtarake e NATO-s, prej ku u nis karvani i gjatë i shpëtimit
Ja si jetojnë miliarderët (FOTO LAJM) Në botë ka shumë persona që përmes punës dhe ambicjes së tyre kanë arritur që të krijojnë një ekonomi të madhe pranë vet
Kërkohet arrestimi i Bill Clinton Me mijëra njerëz po bëjnë thirrje për arrestimin e Bill Clinton, pasi ish-Presidenti i SHBA-ve thuhet se, ka bërë fushat
Kujtimet e Bill Clinton: Ja çfarë më tha Presidenti Rugova Në fjalimin e tij të mbajtur në Parlamentin e Kosovës, më 1 nën­tor të vitit 2009, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinto
1500 fidanë mbillen në një prej zonave të shkatërruara nga prerjet e paligjshme Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, së bashku me Zv/Kryeministrin e vendit, Niko Peleshi, inspektuan sot fillimin e pyllëz
Zbardhen bisedat mes Blair dhe Clinton pas vdekjes së Ledi Dianës Tabloidi britanik "Daily Mail" ka zbardhur bisedat telefonike të ish-kryeministrit Toni Blair dhe ish-presidentit të SHB
Bill Clinton ishte kundër vrasjes së Saddamit ose të Miloshevicit Bill Clinton mendonte se George W. Bush po "e mashtronte Amerikën si kandidat presidencial", se Vladimir Putini kishte "
Ja si e pësoni nëse tregoheni racist në Facebook Rrjetet sociale duket se së fundmi kanë marrë fushatë të re, të quajtur "Racizëm virtual, pasoja reale", për të monitoru
Basha says the decriminalization bill is a big step ahead During the meeting of the Parliamentary Group of the Democratic Party, Lulzim Basha said that the "decriminalization bil
Vezë ndaj billbordeve të BDI-së në Tetovë (FOTO LAJM) Dj, në rrugën për në Kodren e Diellit në Tetovë, persona të panjohur kanë qëlluar me vezë billbordet e vendosura nga Bas
Kumanovë, grisen billbordet e BDI-së (FOTO LAJM) Grisen billboardet e Bashkimit Demokratik për Integrim në Kumanovë. Gazeta "Lajm" ka siguruar foto që tregojnë aksionin
Pas 55 vitesh gjen kuletën që kishte humbur (FOTO LAJM) Mbetet që ju ta vlerësoni në është shenjë fati apo jo, kur të gjeni një kuletë të cilën keni vite që e keni humbur. Një
SHBA, Musa Xhaferi takohet me Bill Clintonin Me ftesë të Fondacionit të ish Presidentit Amerikan Bill Clinton, zv/kryeministri Musa Xhaferi po qëndron për vizitë zyr
Të bëhesh milioner me një foto (FOTO LAJM) Një foto ishte dhe pikënisja e pasurisë së këtij çifti amerikan. Ato e kishin blerë foton vite më parë për vetëm 2 dolla
Lady Gaga kurorëzohet si femra e vitit Lady Gaga ka bërë shumë bujë me veshjet e saj, me stilin e saj, e jo më pak për muzikën, duke numëruar me mijëra fansa.
DP wants the US to investigate the CEZ affair The DP drafted today in the Parliament a bill where they ask for an international investigation of the CEZ affairs. The
Rama: We support the decriminalization process In an interview to "Top Story", Prime Minister Rama commented on many political topics. Rama stressed that for the major
Opposition proposes a bill on decriminalization The DP sent today to the Parliament the bill on decriminalization. Oerd Bylykbashi said that the opposition will not sto
‘Martesa e Bill dhe Hillary Clinton është e rrejshme’ Eksperti i Shërbimeve Sekrete, Robert Kessler ka thënë se martesa mes Hillary dhe Bill Clinton është krejtësisht e rrejs
Macedonia has a debt over 6 billion euros Macedonia survived the political crisis, but risks a financial one as the debt is very high. The latest statistics of th