999 rezultate për

bill

Tri aftësitë që duhet t'i keni për një karrierë të suksesshme, sipas Bill Gates Bazuar në të dhënat e mbledhura, themeluesi i Microsoft dhe njeriu më i pasur në botë, Bill Gates, ka zbuluar tri aftësi
Mbillnin hashash në shtëpi, arrestohet burrë e grua nga Fieri Policia e Fierit ka vënë në pranga një 43-vjeçar për akuzën “kultivim të bimeve narkotike”. Si rezultat i kontrolli
Te gjithe prinderit duhet te marrin shembull nga Bill Gates, ja si sillet ai me fëmijët e tij Megjithëse Bill Gates zotëron kompaninë më të madhe të softuerëve në botë dhe mban titullin e "njeriut më të pasur në bo
Manjani sulmon sërish: Policia e pranoi se ka efektivë që mbillnin kanabis! Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sulmuar policinë për shkarkimet që janë bërë në Policinë e Lezhës. Sipas
Vijon pyllëzimi i Liqenit të Kasharit, mbillen 500 fidanë pemësh Bashkia e Tiranës, përmes Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, ka nisur rehabilitimin e Parkut të Liqenit të Kasharit,
LUFTA/ Ja fjalimi i Bill Clintonit natën kur filluan sulmet ajrore kundër Serbisë (VIDEO) Kanë kaluar 18 vjet që nga koha kur SHBA-të së bashku me aleatët e NATO-s, filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes
Përplasje PS-LSI: Rama: Po mbillet 5 herë më shumë hashash, deputeti i PS: Flet sikur vjen nga hëna LSI-ja po e kthen në kauzë të saj luftën kundër kanabisit. Për të disatën herë, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan
Shtirej si kopshtar, por në fakt mbillte…kanabis Një shqiptar nga Britania e Madhe do të dëbohet në Shqipëri, pasi në fermën që ai po përkujdesej 235 rrënjë kanabisi me
Mbillnin hashash, 22 vite burg për “Bandën e Ersekës” “Banda e Ersekës” ka marrë dënimin me 22 vite burg në total të 5 anëtarëve të saj nga Gjykata e Korçës. Në vendimin
Bill Clinton, para 20 viteve ndaloi kërkimet për klonim të njeriut Presidenti amerikan Bill Clinton në vitin 1997 ndaloi kërkimet për klonim të njeriut . Mundësia për klonimin e njeriu
Trump vendos rekord historik, presidenti më pak i pëlqyer në SHBA Donald Trump shënon një tjetër rekord historik; atë të presidentit më pak të pëlqyer në SHBA në muajin e parë të udhëheq
I tha Putinit vrasës, gazetari: "Do i kërkoj falje në vitin 2023" Pak ditë më parë, prezantuesi i "Fox News", Bill O'Reilly e përshkroi Putinin si vrasës gjatë një interviste me presiden
Mbillen pemë të reja në Liqenin Artificial të Kasharit, Veliaj: Shtojmë gjëlbërimin dhe ulim ndotjen në qytet Në zbatim të Planit të Përgjithshëm Vendor, i cili parashikon mbjelljen e 2 milionë pemëve të reja, që do të jenë pjesë
Bill Gates, njeriu i parë në botë që mund të bëhet trilioner Bill Gates është tashmë njeriu më i pasur në botë, por në krahasim me pasurinë që do të ketë pas 25 vitesh, aktualja ësh
Bill Gates mund të bëhet "trilioneri" i parë në botë "Themeluesi i Microsoft, Bill Gates mund të bëhet trilioneri i parë në botë brenda 25 viteve", thotë një studim i ri i O
Trump ngre të gjithë në këmbë për të respektuar Hillary dhe Bill Clinton (VIDEO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka organizuar pas betimit një drekë për një numër të caktuar njerëzish të rëndësishëm
Publikohen për herë të parë letrat e Bill Clinton dhe George W. Bush për pasardhësit Letra prekëse e shkruar me dorë nga Presidenti George W. Bush për pasardhësin e tij Barack Obama në prag të betimit të t
Gates: Bota e papërgatitur të përballet me një epidemi gripi vdekjeprurës Një nga njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates ka paralajmëruar se sistemet emergjente të botës ende nuk janë aq të fo
Billboard shpall Adele si artisten më të mirë të vitit Edhe pse u mungoi skenave ndërkombëtare për plot 3 vite, emri i Adele vazhdon të përkthehet vetëm në sukses. Përpara mby
Nis ndërtimi i një parku të ri urban në Laprakë, mbillen 320 pemë të reja Një nga zonat që deri pak kohë më parë shërbente si vendgrumbullimi për mbetjet urbane nga banorët e njësinë nr. 11, tas