999 rezultate për

bild

Vajza kosovare që përloti botën shfaqet pas 20 vitesh (FOTO LAJM) Një fotografi e publikuar në ballinën e gazetës më të madhe gjermane “Bild”, preku gjithë botën në vitin 1999, në kohën
BILD: Lojtarët e Bayernit "shpërthyen" ndaj Kovac pas ndeshjes me Duseldorfin Gjërat te skuadra e Bayern Munich nuk kanë shkuar aspak mirë dhe duket se klubi është duke kaluar një krizë. Ditën e
Bildt: NATO të shtojë ushtarët në Kosovë, mund të plasë Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, i cili përgjatë viteve të 90-ta ka qenë i angazhuar ekskluzivisht në ngjarjet polit
Mesfushori i Bayern-it rikthehet në Barcelonë E ardhmja e mesfushorit spanjoll, Thiago Alcantara po shihet gjithnjë e më shumë largë Bayern Munich. Madje sipas "Bi
Kapet banda shqiptare në Gjermani, në shtëpi u gjenden 900 mijë euro drogë Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hanover duke çuar në pranga 6 sh
Arturo Vidal rrezikon 10 vite burg Gazeta gjermane "Bild" ditën e sotme shkruan se mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal rrezikon të dënohet me 10 vite
Karl Bild: Rusia në alarm lufte, pritet sulm brenda 24 orëve Mbrojtja ajrore e flotës ruse në Detin e Zi ka dhënë paralajmërim për sulm, transmetoi në tuiter politikani suedez Karl
Njihuni me shqiptarin që po bën namin në Gjermani, është shembull për të gjithë (FOTO LAJM) Shqiptari nga Podujeva e Kosovës por që jeton në Kryeqytetin e Gjermanisë në Berlin është personazhi pozitiv në artikull
Si gazeta gjermane Bild ra në kurthin e "Fake News", më keq se në Shqipëri U duk si komplot gazetaresk. Përbërësit e tij: një rus misterioz, një komunikim delikat me email dhe një zgjedhje e mani
Bildt: Kosova t'i vështirësojë anëtarësimin Serbisë në BE Carl Bildt, ish-ministër i Jashtëm i Suedisë dhe njohës i politikës edhe për Ballkanin ka thënë se dialogu i BE-së midis
E FUNDIT / Bayern Munich padit gazetën Bild Bayern Munich nuk do të transferojë portierin e Bayer Leverkusenit, Bernd Leno gjatë afati kalimtar të janarit Drejto
Barcelona në ndjekje të mbrojtësit të Leverkusen dhe ofron 25 milionë euro Barcelona është duke përcjellë nga afër qendërmbrojtësin e Bayer Leverkusenit, Jonathan Tah Drejtuesit e Barcelonës j
Sulm me armë në Gjermani, plagoset rëndë një person Një person i armatosur ka hapur zjarr jashtë një supermarketi gjerman dhe është arratisur ndërsa është në kërkim nga pol
Gjendet e vdekur më makinë politikania gjermane Një grua ka zbuluar rastësisht tri kufoma brenda një automjeti tip BMW në Eislingen të Gjermanisë, shkruan “Bild”. Si
Pas turpërimit nga PSG, Bayern shkarkon Ançelottin Spektakli i treshes së PSG-së dhe jo vetëm kanë bindur drejtuesit e klubit se me të vërtetë ai Bayern i hedhur në fushë
Conte merr besën e drejtuesve Chelsea ka insistuar se Antonio Conte nuk do të shkojë askund, pavarësisht spekulimeve që e lidhin Thomas Tuchel me post
Gjesti i fundit i Dembeles bind gjërmanët, se francezi po ikën (FOTO) Nga Bild janë postuar fotografi të cilat tregojnë se familja e Dembeles po ngarkon bagazhet në makinë. Gjë që ka çuar
Dortmund gjen zëvendësuesin e Dembeles, nëse Barcelona paguan 150 milionë Sipas Bild, Borussia Dortmund e ka gjetur zëvendësuesin e Ousmane Dembele. Bild bën plane gjithmonë nëse këto të fund
Grupi Bilderberg, të fshehtat e qeverisë që udhëheq botën Nga të gjithë teoritë e konspiracionit për Rendin e Ri Botëror, kjo tingëllon si më e pranueshmja. Ata janë një organiza
Renato Sanches deklaron publikisht dëshirën për tu larguar Renato Sanches është vënë zyrtarisht në shitje. "Personalisht, nuk jam i kënaqur me vitin e parë në Mynih. Natyrisht,