999 rezultate për

bild

Mavraj: Stërvitem 5 orë për t'u rikthyer Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, ende është jashtë fushave të futbollit pas dëmtimit të rëndë që pë
Kancelarja Merkel rrëzohet nga karrikja Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Festivalin Wagner në Gjermani, e shoqëruar nga bashkëshorti i saj Joachim
"Bild": Draxler është i Juves, të hënën takimi final Detaje të reja në lidhje me transferimin e Julian Draxler te Juventusi. Sipas medias më të njohur në Gjermani "Bild", ba
10 legjendat e Bayernit, mes tyre dhe Shvajni (FOTO LAJM) Pas 17 vitesh karrierë Bastian Shvajnshtaiger u largua nga Mynihu duke mbyllur një epokë të artë. Ai është mes legje
Përleshje në stërvitjen e Bayernit (VIDEO) Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski është përleshur me mbrojtësin Jerome Boateng në stërvitjen e sotme të eki
Rusisë mund ti hiqet Botërori 2018? Aneksimi i Krimesë, lufta në Ukrainën lindore, më shumë se 50 mijë viktima. Ndërsa dje u bë e ditur se presidenti rus, V
Aksidentohet Pep Guardiola Tekniku spanjoll i Bayern Munchen, Pep Guardiola, ka pësuar një aksident automoblistik me makinën e tij tip "Volskwagen
Barça, pasardhësi i Alves është polak? (VIDEO) Me Dani ALves gjithmonë e më pranë largimit në fund të sezonit, Barcelona ka nisur punën në merkato për të gjetur futbol
Ja çfarë shkruan gazeta "Bild" për emigrantët kosovarë Gazeta më e shitur në Gjermani "Bild" e quan “Ortek azilantësh nga Kosova” fluksin e emigrimit masiv të kosovarëve drejt
Karl Bild: Situata në Maqedoni është shqetësuese Lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni, ka reaguar edhe ish shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild. Ai duke shfrytëzua
Xhaka vazhdon me Moenchegladbach Granit Xhaka tashmë ka vendosur për të ardhmen e tij. Sipas "Bild", ai do ta vazhdojë karrierën e tij në Gjermani, pikër
Sulmuesi gjerman i Nurnberg konvertohet në Islam Sulmuesi i ri gjerman, Danny Blum ka lënë fenë e tij të vjetër të krishterë, për t’u konvertuar në Islam, shkruan Bild.
"Bild": Shqiptarët trukuan Stuttgart-Laçi Dyshime trukimi për miqësoren Stuttgart-Laçi. Kështu shkruan gjatë ditës së sotme prestigjozja gjermane "Bild" për testi
"Bild": Shkodran Mustafi, fituesi i 2014-ës Gazeta prestigjoze gjermane "BILD" ka vlerësuar shqiptarin, Shkodran Mustafi si futbollisti gjerman që ka përparuar më s
Bild: Top 10 ngjarjet e 2014-ës në sport (FOTO LAJM) Fundviti dhe kohë vlerësimesh për një 2014 të pasur me sport. E përditshmja gjermane "Bild" ka rezervuar për të gjithë l
Mashtrimi i madh i Putinit për Kosovën Plot 5.61 milionë persona në të gjithë botën e kanë dëgjuar deklaratën e Putinit, i cili tha në samitin e G-20 në Austra
Deklarata e Putinit për Kosovën befason diplomatët evropianë Deklaratat e Putinit lidhur me Kosovën ka befasuar diplomatët perëndimorë. Putini tha në Beograd se Krimea ka të drej
Altin Lala për "Bild": Në Beograd mund të na kishin vrarë Zëvëndëstrajneri i Kombëtares shqiptare, Altin Lala, në një intervistë të dhënë për gazetën prestigjoze gjermane "BILD",
Bild: E turpshme çfarë ndodhi në ndeshjen Serbi - Shqipëri Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bild ka reaguar lidhur me incidentin në ndeshjen Serbi - Shqipëri. "Ishte papërgje
Vettel-Ferrari, "Bild" zbulon detajet e kontratës Në pritje që kalimi të bëhet zyrtar, kanë nisur të qarkullojnë edhe shifrat e para mbi marrëveshjen mes Sebastian Vettel