999 rezultate për

bilbao

Juve-Llorente, tani mund të bëhet Krisje në marrëdhëniet mes Athletic Bilbao dhe Fernando Llorente: Juventus shpreson tani. Sipas asaj që raporton revista
Bayern nuk heq dorë nga Martinez Bayern Munchen nuk heq dorë nga Javi Martinez. Edhe pse futbollisti shprehu publikisht dëshirën për të qëndruar te Athle
Marcelo Bielsa qëndron te Bilbao Po kthehet në një telenovelë historia e Marcelo Bielsa dhe Athletic Bilbaos. Trajneri argjentinas që në orët e shkuara k
Bielsa largohet nga Bilbao, gëzohet Moratti Marselo Bielsa largohet nga drejtimi i skuadrës së Athletic Bilbao. Trajneri argjentinas në konflikt që prej ditës së dj
Derbi City-United për Llorente Të gjithë duan Fernando Llorente. Sulmuesi bask i Athletic Bilbao, pas interesimit të shfaqur prej kohësh nga Bayern Mun
Real, gati oferta për Javi Martinez Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle "AS", Real Madrid ka hedhur hapat e para konkrete për të sjellë në Santia
Kam mall për Guardiolën Tre herë fituesi rresht i "opit të Artë", Lionel Messi, përshëndet edhe njëherë tjetër ish trajnerin e tij te Barcelona
Llorente, zëvëndësuesi i Van Persie? Arsenal po mësohet me idenë se mund të humbasë sezonin e ardhshëm yllin e saj, hollandezin Robin Van Persie. Edhe pse e
Barça-Bilbao, formacionet e mundshme Sot në mbrëmje, në orën 22:00 Spanja luan finalen e Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Athletic Bilbao. Dy skuadrat jan
Xavi: Ta përcjellim Pep me trofe Sot në orën 22:00, në stadiumin e Valencias "Vincente Calderon" do të luhet finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë mes Bar
Mundim Barçën, fitojmë Kupën Kur kanë ngelur edhe 2 ditë nga finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë, sulmuesi i Athletic Bilbao, Fernando Llorente shpr
Barça-Bilbao, plasin polemikat Presidentja e Senatit të Madridit, Esperanza Aguirre dekalroi se finalja e Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Athletic
Atletico, Kampionët e "vegjël" të Europës (FOTO LAJM) Finalja e Europa League mes Atletic bilbaos dhe Atletico Madrid dihej që do të kishte të nëjjtat ngjyra pavarësisht rezu
Finale Europa League, formacionet Këto mund të jenë formacionet me të cilat Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao do të përballen sot në "National Arena" në
IFFHS: Rënditja e klubeve (FOTO LAJM) Është ende Barcelona "Mbretëresha" e botës në futboll edhe për muajin prill, sipas IFFHS, Insituti i Historisë dhe Stati
Bilbao mposht Sportingun (VIDEO) Atletiko Bilbao ka mposhtur Sportingun e Lisbonës në një ndeshje të dominuar nga spanjollët. Pjesa e parë u mbyll 2-1
Dorëzohet Raul: Me Bilbaon, ndeshja e fundit në Europë Raul Gonzalez është shndërruar shumë shpejt në liderin e klubit gjerman të Schalke 04, por edhe pse në Spanjë ka qenë gj
Pep: Kujdes, Bilbao po shkëlqen Pep Guardiola e di se sfida ndaj Athletic Bilbao në transfertë nuk ka për të qenë aspak e lehtë. Ai vlerëson rivalët e r
Protesta e veçantë e tifozëve të Bilbao Tifozët e Athletic Bilboas ndërmorrën një protestë shumë origjinale në ndeshjen e Europa League. Ekipi spanjoll fitoi në
Bilbao shkatërron Schalken (VIDEO) Pas eliminimit të Manchester Unitedit, Athletic Bilbao vazhdon sërish me fitore në Europa League. Spanjollët e drejtuar