999 rezultate për

bilbao

Sa i pafat Bale, dëmtohet përsëri me Realin Gareth Bale ka pësuar një lëndim të vogël në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Fuenlabrada në Copa del Rey Ylli i Real Madrid
Real Madrid me ofert për portierin bask Real Madrid e ka shumë seriozisht transferimin e portierit të Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga që po mahnit me paraqi
Tërhoqi vëmendje sezonin e kaluar, Bilbao mendon t'ia shpejtojë rinovimin Inaki Williams i premton besnikëri Athletic Bilbaos. Sulmuesi bask është i vetëvijshëm që shumë klube janë vendosur n
Zyrtare: Unai Nunez nënshkruan kontratë re me Athletic Bilbao Mbrojtësi qendror i Athletic Bilbaos, Unai Nunez ka nënshkruar një kontratë të re në klub deri në qershor të vitit 2023.
Barcelona merr tre pikët e arta në "San Mames", shkëputet nga klasifikimi (VIDEO) Barcelona ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme në fushën e Atheltic Bilbao duke i mposhtur basket me shifrat 0-
Formacionet zyrtare: Athletic Bilbao - Barcelona Athletic Bilbao ndeshen sot kokë më kokë në "Estadio San Mames" në kuadër të xhiros së 11 në LaLiga. Bilabo do të te
Barcelona dhe me një mungesë tjetër në ndeshjen e sotme undër Bilbaos Javier Mascherano nuk ka arritur të shërohet plotësisht dhe në këtë formë nuk do të jetë i gatshëm për sfidën ndaj Ahtle
Bacelona humb shërbimet e xhevahirit të mesfushës për ndeshjen e sotme kundër Bilbaos Barcelona nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në mesfushorin spanjoll në ndeshjen e ardhshme të La Ligas. Andres Inie
Valverde shmang pyetjen e pavarësisë së Katalonjës: Ndeshja me Bilbaon speciale Shpallja e pavarsisë nga ana Katalonjës nuk e tremb aspak trajnerin e skuadrës blaugrana Ernesto Valverde se Barcelona m
Katalnia shpall pavarësinë, Barca do të luajë takimin ndaj Bilbaos Kalanuia ka shpallur pavarësinë prej shtetit të Spanjës dhe kjo mund të ndikojë edhe në fushën e sportit. Athletic Bi
Mbrojtësi i Bilbaos shpreh refuzimin e Chelseat dhe Cityt Aymeric Laporte pranon se ai ka refuzuar Manchester Cityn dhe Chelsean në verë, sepse ai është i lumtur në Athletic Bilb
Mësoni të veçantë e Athetiko Bilbaos, imagjinojeni ekipin tuaj në këtë situatë Athletic Club Bilbao mbart me vete një të veçantë e cila mund tu kishte sjellë fundin shumë prej ekipeve më me emër në E
667 ditë pa bërë asnjë blerje në merkato, detaji befasues i Athletic Bilbaos Në vitet e fundit Athletic Bilbao është një ndër skuadrat me vazhdimësinë më të madhe në La Liga, teksa këtë sezon do të
Gaizka Garitano zë vendin e Valverdes tek Bilbao Bilbao sapo ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Valverdes. Ish trajneri i tyre u kërkuan nga Barcelona dhe levizja u arrit
Bilbao mundet në debi nga Deportivo Alaves (VIDEO) Deportivo Alaves fitoi derbin bask ndaj Athletic Bilbaos në javën e 36-të të La Ligas, duke ja ndërlikuar ndjeshëm kuali
"Jashtëtokësori" Messi, 123 gola ndaj 5 ekipeve më të mira në La Liga (FOTO) Lionel Messi po kalon një moment magjik gjatë këtij sezoni, teksa dhe dje ishte protagonist absolut në fitoren 3-0 ndaj
Barcelona mposht lehtësisht Bilbaon (VIDEO) Pas barazimit 1:1 me Betisin, Barcelona e Luis Enriques ka gjetur rrugën drejt fitores. Katalunasit e mposhtën 3:0 Athle
Bilbao turpëron Barcelonën (VIDEO) Skuadra e Athletic Bilbaos ka shënuar fitore të madhe ndaj Barcelonës me rezultat 2:1, në ndeshjen e parë të Copa del Re
Formacionet zyrtare/ Bilbao – Barcelona Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Athletic Bilbao – Barcelona, e cila do të zhvillohet në kuadër të Copa de
Mbrojtësi i Atheltico Bilbaos diagnostikohet me kancer Një lajm i keq vjen nga mbrojtësi i Atheltico Bilbaos, Jotexean Lekue. Ai është diagnostikuar me kancer. Lajmi është