999 rezultate për

bien

Përse macet bien gjithmonë në këmbë? Macet mbajnë titullin si kafshët të cilat njihen gjerësisht për vjedhje të ushqimeve sa herë gjejnë ndonjë gjë vërdallë
Drogë dhe celularë "bien nga qielli" në burg, si u zbulua i dënuari (VIDEO) Ky është momenti kur një i burgosur kap një pako që ra nga qielli, mbushur me marijuanë dhe një celular. Burgu i Qark
Të frikësuar nga tërmeti qytetarët braktisin lokalin me "shpejtësinë e erës" (VIDEO) Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën e sotme pasi vendi ynë
TERMETET/ Ngrihen 6 pika ndihme për banorët në nevojë Shtabi i Emergjencave i ngritur nga Prefektuera e Tiranës pas tërmeteve që kanë trunditur Shqipërinë pasditën e sotme, k
Po transportonin drogë me gomar në Maqedoni, bien në pranga 2 persona Policia ka sekuestruar 55 kilogramë droge në fshatin Rrajcë-Sutaj mbrëmjen e së premtes. Lënda po transportohej me ka
Superoperacioni, bien në pranga 3 vëllezër Finalizohet operacioni policor i koduar"Brebulla" i ndjekur me metoda speciale të hetimit. Operacioni nga DVP Shkodër
9 foto ku Ledri dhe e dashura e tij misterioze janë shfaqur në të njëjtin vend, pa rënë në sy (FOTO LAJM) Zërat se Ledri Vula është i lidhur me një vajzë që jeton në Gjermani, Sara Hoxha, nisën dy vite më parë, megjithatë dysh
Presa vret punonjësin e minierës, policia jep detajet Një 47 vjeçar me detyrë magazinier në minierën e Spaçit në Mirditë është gjetur pa shenja jete nga kolegët. Ai është dë
Pasardhësit komik, kur rracat e ndryshme të qenëve bien në dashuri (FOTO LAJM) Gjithmon këlyshët e vegjël janë shumë të ëmbël dhe bëjnë çdo njëri fare lehtë për vete. Ama kur rraca te ndryshme të
Ju bien flokët? Ky test i thjeshtë ju tregon nëse është rënie sezonale Rënia e flokëve në fund të verës dhe në fillim të vjeshtës është një problem shqetësues, jo vetëm i femrave, por edhe i
Përgatitjet e fundit, Jonida është kujdesur që dasma të shkëlqej (FOTO LAJM) Ditën e sotme Jonida Vokshi dhe partnerin i saj, aktori dhe producenti kosovar, Besnik Krapi, do të celebrojnë dashurinë
Nëse "izoloni" karrocën e foshnjen tuaj po i rrezikoni jetën Gjatë verës është e vështirë të sigurojmë gjithmonë një ambient të freskët për fëmijët, ndaj për t’i mbrojtur nga dielli
Rreziku nga qerpikët fallco, do hiqni dorë përfundimisht Zgjatja e qerpikëve në mënyrë artificiale, tashmë është shndërruar në një proces estetik që mund të kryhet nga gjithkush
Rrëfehet Lukaku: Më duhej ky ambient, me Interin po më ndodh një lidhje personale Romelo Lukaku transferimi i kësaj vere nga skuadra e Interit ka dhënë një intervistë të gjatë për “Inter TV”. Ndër te
"Bien" inxhineritë: Degët më të preferuara këtë vit nga studentët Të dhënat e studentëve që duan të vijojnë studimet e larta në Shqipëri u kanë kaluar universiteteve. Mjekësia dhe Eko
Aksident i rëndë në Divjakë, dy makina përfundojnë në karburant Një aksident i frikshëm ka ndodhur midis dy mjeteve pranë një pike karburanti në hyrjen lindore të fshatit Babunjë, Div
Pse duhet të flini në ambient të jashtëm Të gjithë ne na kujtohet koha kur kemi qenë të vogël dhe e kemi urryer gjumin, ndërsa në ditët e sotme ne nuk mund të ng
Lajm i keq për duhanpirësit! Ndryshon ligji, tashmë nuk do të lejohet as në këto ambiente Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin anti-duhan . Përveçse duhani nuk lejoh
Në 12 dhe 13 Gusht nis spektakli qiellor Yjet që bien në Gusht Pak orë na ndajnë nga nata e yjeve që bien. Persidet, siç quhen në gjuhën shkencore, verifikohen
Shenjat e horoskopit që nuk e pranojnë se kanë rënë në dashuri Demi Demi ka një tendencë të jetë jashtëzakonisht i mbyllur kur bëhet fjalë për emocionet e tij, dhe kjo përfshin edhe