999 rezultate për

biden

Zgjerohet hendeku, Biden rrëmben 11 votat elektorale të Arizonas Kandidati demokrat Joe Biden ka arritur të fitojë në shtetin e Arizonas duke rrëmbyer 11 vota elektorale dhe në këtë mën
"Unë votova", Jennifer Lopes tregon se për kë shkoi vota e saj në zgjedhjet presidenciale (FOTO LAJM) Jennifer Lopez ka treguar hapur në Instagramin e saj se vota shkoi për Biden, teksa inkurajoi fansat e saj që të dilnin
Biden në avantazh, Trump bën lëvizjen e papritur: Çon çështjen në Gjykatën Supreme Presidenti amerikan Donald Trump po i drejtohet kombit nga Shtëpia e Bardhë. Pak më herët ai ka shkruar në Twitter për t
Merr fund “çmenduria” në Teksas, Trump në avantazh Ka marrë fund ajo që u quajt si “çmenduri” në Teksas, ku deri kur po numëroheshin 55% të votave, rezultati udhëhiqej nga
Fillon numërimi në shtetin e madh, probleme për Trump Joe Biden është në avantazh kundrejt Donald Trumpit sa i përket votave elektorale duke marrë 207 të tilla deri më tani,
Çmenduri në Teksas: Biden udhëheq ku janë numëruar më shumë se gjysma e votave Numërimi i votave vijon me shpejtësi. Ndërkohë që kandidatët janë me vota thuajse të barabarta në Florida, një rezul
Trump apo Biden? Guvernatori i Pensilvanisë: Merrni frymë thellë…sot nuk ka fitues Pritet që të ndodhë ajo që ishte paralajmëruar, sot nuk do të kemi rezultat në Pensilvani. Guvernatori i Pensilvanisë
Biden lë pas Trumpin: Udhëheq me 91 vota elektorale Gara duket shumë e fortë mes dy kandidatëve për presidentë në SHBA edhe tani që po vijon numërimi në disa shtete. Kës
LIVE/ Trump apo Biden? Kush po i fiton zgjedhjet në SHBA Amerika zgjedh sot Presidentin. Kandidatët potencialë për këtë post janë Donald Trump që vjen si përfaqësues i repub
Biden: Nëse fitoj zgjedhjet, do të jem president i të gjithëve Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, premtoi se do të jetë president i të gjithëve nëse
Biden apo Trump? Gazetarja nga SHBA zbulon se kush kryeson deri tani Në një interviste "skype" në "Pushteti" gazetarja shqiptare Kozeta Turishta tha se deri tani nga numërimi i votave kryes
Biden kalon në avantazh, kryeson me kaq pikë ndaj Trumpit Kandidati demokrat për president Joe Biden deri tani ka fituar po aq vota sa Hillary Clinton në orët para mbylljes së v
Trump-Biden, hapen qendrat e votimit në SHBA Qendrat e votimit u hapën sot për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku garojnë presidenti aktual, Donald Trump, i cili
Shërbimi sekret amerikan shpërndanë 2.6 milionë dollarë vetëm për sigurinë e sotme të Trump e Biden Amerika nesër do të zgjohet me presidentin e ri. A do të jetë Trump president edhe për një mandat të ri, apo Joe Biden d
Një qytetar vë bast 1 milion paund për fitoren e Biden Përkrahësi më i madh i Joe Biden, mund të jetë një qytetar në Mbretërinë e Bashkuar. Ai ka vendosur një bast 1 milion
Biden dhe Trump lëshojnë "sulmet" e fundit, ç’ndodh disa orë para ditës së zgjedhjeve Në ditën e tij të fundit të fushatës në përpjekje për të bindur votuesit që ta zgjedhin edhe për katër vjet të tjera në
Kush do t'i fitojë zgjedhjet presidenciale në SHBA? Ndërsa kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë Joe Bide
4 ditë para zgjedhjeve, Biden dhe Trump forcojnë "sulmet" Vetëm katër ditë deri në zgjedhjet e 3 nëntorit, dy kandidatët për president amerikan i përqendruan përpjekjet të premte
Vidhen 2.3 milion dollarë nga llogaria e Partisë Republikane, do shkonin për fushatën e Trump Hakerat kanë vjedhur 2.3 milion dollarë nga llogaria e Partisë Republikane të Wisconsin, që po përdorej për të ndihmuar
Trump me mendje të ndarë: Kryesoj në shtetet e lëkundura, anketat janë gabim Presidenti Trump tha të mërkurën në komente për shtyp se gëzon mbështetje shumë më të madhe në shtetet e lëkundura se ç’