999 rezultate për

biden

60 mijë vota më shumë si Trump, Biden del në konferencë e flet si President i SHBA Joe Biden ka dalw nw njw deklaratw pwr mediat pas shifrave nw favor tw tij tw dala nga votimet. Nw fjalwn e tij, ai s
Biden mund t'i marrë Trumpit edhe Michigan, kryeson me 60 mijë vota Joe Biden po thellon fitoren ndaj Trump pasi deri tani kryeson më me shumë se 60 mijë vota. Shifrat tregojnë se Biden
Trump apo Biden? 5 pikat më të rëndësishme si vendosin amerikanët për kë votojnë Çështja më e rëndësishme për votuesit në SHBA në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 është ekonomia. Sipas një sondazh
Rekord! Joe Biden kandidati me më shumë vota në historinë e zgjedhjeve në SHBA Joe Biden jo vetëm që është në avantazh ndaj Trump por sapo ka thyer rekordin, si kandidati që ka fituar më shumë vota n
Trump nuk pranon disfatën, kërkon rinumërimin e votave në Uiskonsin Deri në këto momente në Amerikë, Biden po kryeson ndjeshëm ndaj trump. Kryetari i i ekipit elektoral të Presidentit T
20 mijë vota para! Biden korr një tjetër fitore përballë Trump në këtë shtet Joe Biden ka marrë një tjetër fitore duke mundur Trump në shtetin e Wisconsin me më shumë se 20 mijë vota. Administra
Biden në avantazh, Trump reagon sërish: Po punojnë për të zhdukur avantazhin e 500 mijë votave! Donald Trump ka reaguar sërish në Tëitter për zgjedhjet në ShBA, ku aktualisht është në avantazh Joe Biden. Trump ka
Biden apo Trump? Amerikanet shënojnë pjesmarrje historike në zgjedhje Vazhdon numërimi i votave në SHBA ku deri tani kryeson Biden ndaj Trump. Mbi 160 milionë amerikanë kanë votuar në zgj
"Votat u zhdukën si me magji!", Biden i përgjigjet akuzave të Trump Në SHBA vazhdojnë numërimi i votave, ku deri më tani po kryeson bindshëm Biden ndaj Trump. Pak minuta pasi Donald Tru
Po humb bindshëm përballë Biden, reagon Donald Trump dhe bën akuzën e fortë Donald Trump nuk duket aspak i kënaqur nga votimet që u mbajtën në Amerikë dhe ka bërë akuza për numërim jo të saktë.
Si arriti të fitonte Donald Trump ndaj Joe Biden në Florida Donald Trumpit me pothuajse të gjitha votat e numëruara (99.8 për qind të numëruar), ka fituar tashmë shtetin e Floridas
Një nga shtetet që i vë "vulën", Biden tejkalon Trump në Miçigan Miçigan duket se është një nga shtetet kryesore që do të vendosë fituesin e zgjedhjeve amerikane. Me vetëm 6% të vota
Trump apo Biden, kush e merr Neavadën Kandidati demokrat Joe Biden kryeson me 0.6 % më shumë në Nevada se Trump. Konkretisht Biden në këtë shtet është 49
Numërimi i votave: Trump apo Biden, kush është më pranë fitores SHBA-të po zgjedhin sot presidentin e ardhshëm të vendit. Deri më tani Presidenti i SHBA Donald Trump ka marrë 213 v
Trump fiton zgjedhjet në Idaho Presidenti Donald Trump ka arritur të marrë votat edhe në Idaho me 63.2% ku Biden ka mundur të sigurojë vetëm 33.8%.
Edhe Hawaii zgjedh Joe Biden për president Kandidati për president Joe Biden ka arritur të marrë edhe Hawaii me 67.5% duke lënë mbrapa presidentin aktual, Donald T
Vazhdon numërimi, Biden merr kryesimin në Uiskonsin Rezultatet nga Milëaukee i kanë kthyer Uisconsin, Joe Biden, i cili ka një epërsi në këtë shtet tani, deklaron Phil Matt
Mediat amerikane: Këto janë shtetet që do mbajnë peng zgjedhjet presidenciale në SHBA Beteja mes Donald Trump dhe Joe Biden për të marrë Shtëpinë e Bardhë luhet në shtetet që kanë qenë të pasigurta që nga f
Trump akuzon Biden për vjedhje votash, reagon stafi i demokratëve Pasi Trump deklaroi se demokratët kanë vjedhur votat, ka reaguar shefi i fushatës së Biden, Jen O’Malley Dillon. Ai s
Sikleti i zgjedhjeve?! Biden prezanton djalin e ndjerë si të zgjedhur në senat dhe ngatërron mbesat Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joseph R. Biden e përfundoi fushatën e tij presidenciale të martën me një seri gafash du