999 rezultate për

biden

"Çfarë po bëj këtu?", Joe Biden humb fillin e fjalimit (VIDEO) Presidenti amerikan Joe Biden në një fjalim të mbajtur të premten, papritur humbi fillin dhe po ngatërrohej teksa më pas
Biden bisedë me Mbretin saudit, çfarë teme delikate u fol mes tyre Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, bisedoi në telefon me mbretin Salman të Arabisë Saudite. Biden vuri në pa
Biden rihap dyert për "green card'', kush përfiton Presidenti i SHBA-së, Joe Biden anuloi dje një urdhër të paraardhësit të tij, që bllokonte shumë aplikantë të kartës së
500 mijë vdekje nga COVID-19 në SHBA, Biden u flet amerikanëve Presidenti amerikan Joe Biden i ka cilësuar më shumë se 500,000 vdekjet nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara, “moment
Viktima dhe miliona banorë pa drita e ujë: Biden shpall katastrofën natyrore në Teksas Presidenti Joe Biden ka shpallur një katastrofë të madhe në Teksas, duke hapur rrugën për më shumë fonde federale për t’
Biden gati tu japë nënshtetësinë 11 milion emigrantëve Administrata e presidentit të ri të SHBA-ve Joe Biden po përgatitet të sigurojë një rrugë drejt shtetësisë amerikane për
Biden:Çdo president më ka telefonuar, përveç Trump Të gjithë presidentët e mëparshëm të SHBA, që janë akoma të gjallë, e kanë telefonuar Biden, por njëri prej tyre duket s
Presidenti Joe Biden uron i pari Kosovën: Gëzuar pavarësinë! (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar letër ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjos
Kërcënoi gazetaren, pezullohet punonjësi i Shtëpisë së Bardhë Shtëpia e Bardhë tha të premten se pezulloi përkohësisht një ndihmës për shtypin, pasi ai thuhet se kërcënoi një gazetar
"Kam ardhur të vras presidentin", arrestohet 27 vjeçari që kërcënoi Bidenin Autoritetet federale ngritën zyrtarisht padi ndaj një personi nga Karolina e Veriut i cili kishte kërcënuar presidentin
Shkeljet e të drejtave të njeriut, mbi 50 senatorë nxisin Biden të shtojë presionin ndaj Erdogan Mbi 50 senatorë të SHBA-së kanë nënshkruar një letër duke i bërë thirrje Presidentit Joe Biden të rrisë presionin ndaj q
Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd Mesazhi i urimit ku theksohet se Shtetet e Bashkuara mbështesin a
Biden i kërkoi të njohë Kosovën, Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare Pas një mbledhjeje urgjente të Këshillit Kombëtar të Sigurisë në Beograd, ministri i mbrojtjes Nebojsha Stefanoviç, tha
Sekreti i një martese të lumtur nga Joe dhe Jill Biden, prej 43 vitesh bashkë (FOTO LAJM) Joe Biden dhe partnerja e tij Jill janë në krahët e njëri-tjetrit prej 43 vitesh dhe sigurisht që historia e tyre ka pas
Reagimi i Hotit për letrën e Biden bën bujë në mediat serbe: Kënaqet me urimet skandaloze ndaj Vuçiç Mediat më të mëdha serbe kanë raportuar me mllef lidhur me deklaratën e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Avdullah Hot
Letra e Biden që tronditi Serbinë, e përkthyer në Gjuhën Shqipe (FOTO LAJM) Presidenti i ShBA-ve, Joe Biden sot i dërgoi një letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçic ku i kërkoj që ta njohë
Presidenti amerikan, Joe Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës Presidenti i SHBA-ve, Joseph Biden, i dërgoi një letër urimi Presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me
Biden i prerë: Trumpit duhet t’i ndalohen informacionet e shërbimit të inteligjencës Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden nuk beson se paraardhësi i tij Donald Trump duhet të ketë qasje në informa
"Amerika u rikthye", Biden shpall politikën e jashtme Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden mbajti të enjten fjalimin e tij të parë në Departamentin e Shtetit që kur
Administrata e Presidentit Biden nis lëvizjet, plani për politikën e jashtme Administrata e Presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, po e eliminon dallimin tradicional mes politikës s