999 rezultate për

besimi

Osmani nga Athina: Kemi shans historik por edhe obligim që t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Bursat evropiane përfitojnë nga dobësimi i euros Bursat kryesore evropiane u mbyllën sot me rritje duke përfituar veçanërisht nga dobësimi i euros që favorizon eksportet
VMRO-ja i ka rënë pishman për shqiptarët, a mund të arrijë ate që bëri LSDM Deputeti i VMRO-DPMNE-së dhe koordinatori i kësaj partie Vllatko Gjorçev, ju kujtua se shqiptarët ishin ata që e dërguan
Rama s'e fsheh besimin te vetja: Edhe ktë të dielë të ishin zgjedhje, prapë do fitonim Kryeministri Edi Rama i ftuar “Top Story” ka deklaruar pa modesti se edhe nëse këtë të dielë bëhen zgjedhje, PS do mar
Spalleti tregon se çfarë i mungon Interit të rikthehet tek fitoret Trajneri i Inter, Luciano Spalletti e ka pranuar se skuadra e tij ka humbur vetëbesimin, pas humbjes 1-0 nga Milani në C
Disa mënyra për të rritur besimin në vetvete humë të turpshëm, tepër origjinalë apo të trembur nga sfidat? Të tria këto karakteristika janë nga pak pjesë e jona. Shp
Kotzias reagon pasi Meta i dha shtetësinë shqiptare Janullatos Ilir Meta i ka dhënë shtetësinë kryepeshkopit Anastas Janullatos dhe ndërkohë ka ardhur dhe reagim i parë nga Greqia zyr
Pas besimit të presidentit Demi, trajneri Starova vendos rregull në skuadër Pasi ka marrë besimin e presidentit Demi duke u rikthyer në drejtimin e ekipit, edhe pse kishte dhënë dorëheqjen menjëhe
Gjici shpreh besimin tek trajneri Milinkoviç, por ka dhe ai një afat Mladen Milinkoviç qëndron në stolin e Kukësit, të paktën deri në janar. Është ky verdikti i Presidentit Safet Gjici pas
Si të rrisim vetëbesimin me anë të truqeve të gjuhës së trupit Asnjëherë mos e nënvlerësoni rëndësinë e gjuhës së trupit. Disa truqe, si të mos harruarit të buzëqeshni, janë shumë të
Rrëfimi rrënqethës i punëtorit, panorama e dhimbshme e Prishtinës “Në Kosovë më mirë trajtohet një qen se një punëtor krahu, i cili bën punë fizike”, thotë një person nga Prishtina, teks
Gjici konfirmon besimin tek Milinkoviç Safet Gjici nuk ka pranuar dorëheqjen e trajnerit serb, Milinkoviç dhe ka konfirmuar këtë të fundit, në drejtimin e pank
Duka shpreh besimin e plotë tek Panucci: Do i arrijmë objektivat Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë nga Antalya pak orë përpara sfidës miqësore
Starova mirënjohës për besimin e Moxhit, tregon objektivat e mbetura për Partizanin Sulejman Starova e ka të qartë që në rikthimin e shtatë në stolin e Partizanit nuk do ta ketë të lehtë. Problem në stërv
Emërohet edhe një zv.ministër Ish deputeti i PDK-së, Gani Koci, është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik. Lajmin për emër
Në pranverë Haradinajn e pret supriza e hidhur Deputetët e opozitës po synojnë që në pranverën e ardhshme ta rrëzojnë qeverinë “Haradinaj” nëpërmjet mocionit të mosbes
U turpërua, por sërish ka besimin e klubit Pavarësisht mbrëmjes për t’u harruar në “Olimpico”, ku Cheslea u mposht 3-0 nga Roma në Champions, Antonio Conte ka marr
Dhëndri i Berishës flet hapur: 5 arsyet pse humbëm keq në zgjedhje Jamarbër Malltezi në një intervistë për “Neës24” ka folur hapur dhe pa doreza mbi shkaqet që çuan në humbjen e opozitës
Milan humb besimin tek Montella, kontakton me teknikun portugez Vincezo Montella duket se i ka ditët e numëruara në postin e trajnerit të Milanit. Kjo e fundit pësoi humbje para shikue
Haziri paralajmëron mocion mosbesimi për qeverinë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka paralajmëruar mocion mosbesimi për qeverinë e vendit, duk