999 rezultate për

besimi

Besimi i qeverise, të mërkurën debati për interpelancën e VMRO-së Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, sot ka deklaruar se gjatë ditës partia e tij e ka parashtruar kërkesën për
Javën e ardhshme tentohet rrëzimi i Zaevit Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel.Nga ana tjetë
Mocioni për rrëzimin e qeverisë, të mërkurën Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel. Nga ana tjet
VMRO pritet të dorëzojë mocionin për rrëzimin e qeverisë Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel, thonë burime
City nis ofertën e parë për Iscon Guardiola e ka një nga objektivat kryesore mesfushorin Isco pas shfaqjeve fantastike me Spanjën. Sipas të përditshmes
Lëngu me katër përbërës që do të pastrojë zorrët duke nxitur tretjen dhe dobësimin Shumë njerëz vuajnë nga problemet e sistemit tretës dhe ndër shqetësimet më të zakonshme janë: sindroma e zorrëve të irr
Giggs shtyn Balen që të refuzojë ofertën e Unitedit për të rifituar besimin e Zidanes Giggs dëshiron që Bale të qëndrojë në Real Madrid dhe të fitojë besimin e Zinedine Zidane. Bale shkëlqeu duke shënuar he
Opozita frikësohet nga ardhja në pushtet, lenë Haradinajn t'i kalojë marrëveshjet Qeveria Haradinaj e ka ecjen e sigurt. Opozita e Kosovës nuk ka plan që në afatshkurtër të iniciojë ndonjë mocion mosbes
Pique "tradhëton" Guardiolan: Shpëtuam kur u largua ai Gerard Pique e shikon si një rilindje për të largimin e Pep Guardiolas nga klubi në vitin 2012. Ai tha se nuk ka mundur
Në moshën 31-vjeçare, femrat kanë më së shumti vetëbesim Sipas hulumtimeve nga "Great Lengths", të cilët i kanë anketuar mbi 2,000 gra, mosha kur femrat e kanë vetëbesimin në të
IDM dhe PNUD prezantojnë gjetjet e sondazhit “Besimi në Qeverisje 2017" Zëvendëskryeministrja Mesi: “Reforma në Shërbimet Administrative ka krijuar një kulturë të re pune dhe po shëron sëmundj
Dardan Sejdiu: Mes Vetëvendosjes ka humbur mirëbesimi Shefi i Grupit më të ri Parlamentar në Kuvendin e Kosovës, që u nda nga Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka thënë se në katë
Detajet, edhe prifti serb shiste drogë " Made in Albania" Menjëherë pas kapjes me rreth 30 kilogram drogë të priftit ortodoks serb, Milan Jordoviç, së bashku me mësuesin e besimi
Interi besimplotë ndaj Spalletit, kurrsesi nuk është faji i tij Interi e shikon si të çmuar teknikun e tyre Luciano Spallettin. Besimin ndaj trajnerit e ka konfirmuar Administratori i
Shilegov në Athinë si pjesë e masave për ndërtim të besimit Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov me vizitën e djeshme në kryeqendrën greke dhe takimin me prefektin e Athin
Emri, raund i ri i bisedimeve mes Maqedonisë dhe Greqisë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë dhe e Greqisë sot në Shkup do ta realizojnë takimin e shtatë, s
Këshillat dhe mitet më të shpeshta rreth dobësimit Gjithmonë hani mëngjes, madje edhe kur nuk jeni të uritur Sigurisht keni dëgjuar se sa e rëndësishme është të hani më
4 arsyet pse Zidane nuk po transferon lojtar në këtë merkato Kanë mbetur edhe dy javë deri në mbylljen e merkatos dimërore. Gjithçka mund të ndodhë, por sipas mediave spanjolle kjo
27 vite më parë, çfarë ndodhi kur u rihap xhamia e Et’hem Beut (VIDEO) Më 18 janar 1991 në Tiranë do të rihapej xhamia e Et’hem Beut, e cila qëndroi e mbyllur rreth 3 dekada për shkak të ndal
As i krishterë e as mysliman, Rama zbulon besimin fetar të Zahos Djali i vogël i kryeministrit Edi Rama, Zaho, është padyshim pika më e dobët e tij. Gjatë një interviste për "L’Expr