999 rezultate për

besimi

May mbijeton nga votëbesimi, edhe një vit qëndron në detyrë Kryeministrja britanike, Theresa May i ka mbijetuar votëbesimit të partisë së saj – Partisë Konservatore. May ka marr
Berisha fiton besimin e trajnerit, titullar te Atalanta Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha ka fituar besimin e trajnerit të Atalantës, Gian Piero Gasperini. Ai zhvi
"Morata ka humbur besimin e skuadrës" Ish-trajneri i skuadrës së Chelsea, Ruud Gulit ka theksuar se Hazard dhe William nuk i besojnë Moratas në majën e sulmit
The Independent: Të gjitha provokimet e paturpshme të McGregor ndaj besimit të Khabib Khabib Nurmagomedov ka marrë mjaft kritika për veprimin e tij duke dalë nga oktagoni për të sulmuar pjestarët e stafit t
Merkel merr fronin duke mundur Trumpin, grekët ende kanë inat Kancelarja, Angela Merkel nuk është vetëm e para në Gjermani, por ajo gëzon edhe reputacionin më të lartë përkrah politi
500 milion euro borxh! Besimin e investitorëve e mori Maqedonia, ne morem interesat e larta Nga Albeu.com Kryeministri Rama dhe ministri i Financave Arben Ahmetaj u rrekën dje që ta quanin arritje daljen
Holandë, të pajisesh me armë zjarri duhet të deklarosh racën dhe besimin… Qeveria holandeze po përballet me një stuhi protestash për shkak të planeve për të deklaruar edhe racën apo besimin feta
Kryeministri suedez nuk i mbijeton mocionit të mosbesimit Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven nuk i ka mbijetuar mocionit të mosbesimit në Parlament. Në votimin e sotëm në p
Alarm për pilulat e dobësimit, janë vdekjeprurëse Të ndihemi mirë tek shihemi në pasqyrë është një ndjenjë e përbashkët për të gjithë njerëzit. Por, për ta arritur kët
Ky është lojtari i Kombëtares që refuzoi Izraelin për shkak të fesë Mbrojtës i kombëtares shqiptare, Naser Aliji momentalisht është pa ekip që nga largimi i tij nga klubi i Virtus Entellës
Njëri në emigracion dhe tjetri probleme me dëgjimin, detajet që i shpëtuan nga vrasësi Fshatin Resulaj në Selenicë e ka mbuluar zija. Masakra me tetë të vrarët nga një familje është kryefjala e çdo banori, n
Nga dera në derë duke vrarë, si i ekzekutoi një nga një Ridvan Zykaj të afërmit e tij Në vendin e masakrës me tetë të vdekur në fshatin Resulaj të Selenicës, është ndërtuar gjithë skema e vrasjeve makabre m
Lazim Destani i rrit besimin djemve të Shkëndijës para super sfidës kundër Salzburgut (FOTO LAJM) Biznesmeni Lazim Destani i ka dhënë mbështetjen djemve kuqezi të Shkëndijës para ndeshjes së rendësishme të tyre kundër
Gjergji fiton betejën me AKR-në e të tjerët, bëhet ambasador Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht është emëruar si ambasador i Kosovës në Maqedoni. Sot AKR-ja e Pacollit ka kërkuar që Dedaj
Papa Françesku ndryshon mësimet e besimit katolik: Dënimi me vdekje i papranueshëm Papa Françesku ka ndryshuar mësimet e besimit katolik për të kundërshtuar zyrtarisht dënimin me vdekje në të gjitha rret
Lira turke buzë greminës, dobësimi i saj fut vendin në krizë Liria turke ka rënë me 2% kundrejt dollarit amerikan, pasi Banka Qendrore e vendit tronditi investitorët të martën dhe e
Besimi: Shqiptarët, vend të merituar në Armatën e Maqedonisë “Sa i përket marrëveshjes që arriti Maqedonia me Greqinë, është jashtëzakonisht i rëndësishëm zbatimi i saj. Ajo që paso
Flet shkenca, besimtarët apo ateistët jetojnë më gjatë? Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje mes jetëgjatësisë dhe besimit fetar. Personat që shkojnë në Kishë apo Xhami duk
Lëngu me katër përbërës që do të pastrojë zorrët duke nxitur tretjen dhe dobësimin Shumë njerëz vuajnë nga problemet e sistemit tretës dhe ndër shqetësimet më të zakonshme janë: sindroma e zorrëve të irr
Shqetësim në Greqi, të rinjtë po braktisin masivisht besimin (FOTO LAJM) Të rinjtë grekë janë duke u larguar me ritme të shpejta nga besimi. Ky është përfundimi i studimit të bërë nga Peë Resea