999 rezultate për

besimi

Fury-Wilder, Joshua tregon të preferuarin e tij Anthony Joshua ka shprehur dëshirën e tij që fitues në ndeshjen në mes Tyson Fury dhe Deontay Wilder fitimtar të dalë Fu
Vetëvendosja: Nuk e pranojmë kërkesën e LDK’së që ta ketë Presidentin Një ditë para seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ia ka përcjellë sinjalin e fundit LDK-së,
Finlanda zgjedh kryeministren e re Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit San
Goli me thembër më i miri në karrierë për Suarez (VIDEO) Luis Suarez e ka quajtur golin me thembër kundër Real Mallorcas si më të mirin në karrierën e tij të shquar. Sulmuesi
Flet e ëma e Bleona Matës: Kam humbur besimin te shteti E ëma e Bleona Matës nga Kukësi, vajzës së zhdukur në maj të vitit 2010 thotë se i ka humbur të gjitha shpresat nga str
Lojtarët e Arsenal humbasin besimin te Emery Unai Emeryt i ka mbetur shumë pak kohë në Arsenal, pasi spanjolli po e humb besimin e lojtarëve të vet. Sipas Telegra
Koha kur Rama mbronte me "mish e shpirt" Kajmakun (VIDEO) KQZ vendosi sot ti heqë mandatin Kajmakut, ndërsa në mënyrë formale mbetet shkarkimi i tij nga Kryeministri Rama që e ka
CR7: Interi është stimul, fituam mes ankthit dhe besimit Bëri gjithçka vetë në fund, fitoi penallti dhe e shndërroi në gol. Autor i golit që i dhuroi fitoren aq të vuajtur 2-1 t
Juventusi ndalet nga Lecce, De Ligt nuk e justifikon besimin (VIDEO) Me Cristiano Ronaldon në shtëpi, Juventusi nuk arrin dot të marrë pikë të plota përballë Lecces në shtëpinë e kësaj të f
Mocion mosbesimi në Kuvend pas përgjigjes negative? Rama përgjigjet i prerë Kryeministri Edi Rama është shprehur qartë dhe prerë se nuk e mendon të kërkojë mocion besimi në parlament pas përgjigje
Demokratët shkarkojnë nga pozicioni i rëndësishëm Rudina Hajdarin Rudina Hajdari është shkarkuar nga drejtimi i grupit Parlamentar demokrat në Republikën e Shqipërisë. Në vend të saj
Metoda kineze e dobësimit "Nëse gjithnjë bëni të njëjtën gjë, do të keni gjithnjë po të njëjtin rezultat" ---Mark Twain Mjekësia kineze ka ekzi
Gjasula nuk e humbet besimin: Duhet të ngremë kokën Ishte një nga më të mirët në fushë. Klaus Gjasula, bëri një paraqitje dinjitoze ndaj Turqisë mbrëmjen e sotme. Pas ndesh
Në prag të sfidës ndaj Malit të Zi, "Dardanët" kanë një premtim të madh Tifozët e Kosovës "Dardanët" përmes një statusi në Facebook kanë bërë të ditur se nuk do të ofendojnë kundërshtarin ditë
Yjet që nuk po justifikojnë besimin e klubit Me Cristiano Ronaldon që nuk është më dhe problemet e vazhdueshme të Lionel Messit me lëndim, La Liga vazhdon të presë n
Itali, PD merr besimin e Senatit Senati Italian ka votuar me 169 pro formimit të qeverisë së re dhe duke shmangur kështu zgjedhjet e parakohshme në vendi
A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët? Këshillat e psikologëve për vetëbesimin Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin "hajdut të gëzimit", por
Celina i lumtur me fitoren: Kishim besimin se do të përmbysnim rezultatin Mesfushori i Kosovës, Bersant Celina ka folur pas fitores historike ndaj Republikës së Çekisë e vlefshme për eliminatore
Del lista e kandidatëve për deputetë të PSD-së, mes tyre edhe Shpend Ahmeti (FOTO LAJM) Tre subjekte politike kanë dorëzuar sot në KQZ listën e kandidatëve për deputëtë. Express ka publikuar listën e PSD-
Vrau 8 familjarët, gjykata jep vendimin per Ridvanin e "tmerrshëm" Gjykata e Vlorës ka vendosur që Ridvan Zykaj të qendrojë përjetë në burg pas krimit të tmerrshëm që bëri vitin e shkuar