999 rezultate për

besimi

Aktori shpërthen ndaj Ramës: Të jesh i bindur që nuk do të fitosh, nuk ke parë gjë akoma Aktori i njohur, Neritan Liçaj është një prej artistëve që ka shprehur kundërshtinë e tij për mos prishjen e Teatrit Kom
Prej koronavirusit, një Ramazan si ky nuk është përjetuar kurrë më parë. Por ai nuk do ta ndryshojë besimin tonë te Zoti Nga Fethullah Gylen-NBCNews Muaji i shenjtë i myslimanëve, Ramazani, do të jetë ndryshe këtë vit. Nëpër të gj
Kurti i shkruan sërish letër Thaçit, çfarë i kërkon këtë herë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në
A ndikojnë sapunët antibakterialë në dobësimin e imunitetit Një mjeke paralajmëron se përbërësit në disa sapunë antibakterialë mund të dobësojnë sistemin tuaj imunitar. Një mjek
Thaçi gati të nisë konsultimet për Qeverinë e re, Kurti: Zgjedhje pas pandemisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike për formimin e Qeverisë së r
PDK-ja voton pro mocionit të mosbesimit të Qeverisë Kurti Në Kuvendin e Kosovës, po mbahet seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të inicuar nga Lidhja Dem
Grenell mbështet seancën e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, mbështet mbajtjen e seancës plenare
Osmani nuk e përkrah mocionin e mosbesimit, fton edhe deputetët tjerë të votojnë kundër Vjosa Osmani ka thënë se mes respektimit të procedurave për organizmin e seancave dhe interesit të shëndetit të publikut
Qytetarët të pakënaqur me inicimin e mocionit të mosbesimit në kohë virusi (VIDEO) Gjendja politike e krijuar në dy ditët e fundit në Kosovë ka shkaktuar pasiguri të madhe te qytetarët në kohën kur bota
Të shtunën seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti Të shtunën pasdite pritet të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së udhëhequr nga kryeminis
Kjo është përmbajtja e mocionit të mosbesimit që ka përgatitur LDK-ja ndaj Qeverisë Kurti (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kur
Qeveria Kurti drejt rrëzimit, LDK mocion mosbesimi (VIDEO) Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka njoftuar se LDK-ja do të iniciojë mocion mosbesimi për qeverinë Kurti. Ai tha se kët
Konsumoni supë në mëngjes, në drekë dhe në darkë për tu dodësuar më shpejt Te konsumoni supe do te jete sekreti i dobesimit. Te konsumoni supe do te jete sekreti I dobesimit. Sipas Fiona Kirk, a
Transformim i pabesueshëm, grimierja mahnit botën me punën e saj (FOTO LAJM) Goar Avetisyan është një grimiere armene me famë botërore, që ka aftësinë t’u japë modeleve një shndërrim të plotë, aq s
Ahmeti: Asnjëherë nuk e humba besimin për anëtarësimin në NATO Ratifikimi i Protokollit për anëtarësim në NATO, është ditë historikë për Maqedoninë e Veriut. Në këtë ditë vlen t’i për
Pesë këshilla nga psikologu nëse keni vendosur të falni tradhtinë Besimi është një nga ndjenjat më të 'paqëndrueshme' që ekziston sepse vetëm një fjalë ose gjest i gabuar mjafton për ta
Portieri më i shtrenjtë në histori ka humbur besimin e trajnerit, Chelsea piketon zëvendësuesin Më 8 Gusht të 2018-ës Kepa Arrizabalaga u bë portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit, pasi Chelsea vendosi të p
Kepa humb besimin e Lampard, spanjolli bën gati "valixhet" U ble për një shifër të frikshme si një portier i cili ofronte garanci për të tashmen dhe të ardhmen, mirëpo Kepa nuk po
A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët? Këshillat e psikologëve për vetëbesimin Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin "hajdut të gëzimit", por
Duma kundër Bashës: Besimi ka rënë! Idenë e saj për ndryshim të sistemit zgjedhor, Grida Duma e artikuloi kohë më parë. Madje shkoi akoma më tej kur i sy