999 rezultate për

besim

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vit
Flet vlonjati që u shpëtoi 20 plumbave: E kisha shok por erdhi për të më vrarë 33-vjeçari Romarjo Alliaj, para dy ditësh ra pre e një atentati në autostradën Vlorë-Levan. Mbi të riun u qëllua mbi
Valverde humb besimin, Barcelona piketon trajnerin e Ajax Ishte vetëm çështje orësh për të dalë emrat e parë që shikohen si pasues të Ernesto Valverdes te Barcelona në rast se ky
Rama nis ditën duke uruar Ramazanin me një fotografi të xhamisë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar mëngjesin e sotëm nisjen e muajit të Ramazanit për besimtarët myslimanë. Përmes fotos
Gattuso: Nuk do tërhiqem, kam besimin e klubit Milani në krizë të thellë rezultatesh do të luajë nesër ndaj Bolonjës në "San Siro", shkruan Albeu.com. Kuqezinjtë ja
Nesër nis Muaji i Ramazanit, Bujar Spahiu uron besimtarët (VIDEO) Bujar Spahiu, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar ka uruar sot besimtarët myslimanë shqiptarë për Muajin e Bekuar t
Ahmataj: Duhet të kishim më shumë besim Luftëtari u ndal në barazim pa gola në Durrës, ndaj Teutës, teksa trajneri i skuadrës gjirokastrite, Julian Ahmataj tha
Gerrard humb besimin te Eros Grezda Eros Grezda po vuan shumë te Rangers! Shqiptari u ble nga Osijeku, por duket se nuk do të qëndrojë për shumë gjatë me ek
Basha uron Pashkën: Triumfi i jetës mbi vdekjen Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës që simbolizon ngjalljen e
Besimtarët ortodoksë festojnë sot Pashkët Besimtarët ortodoksë në të gjithë botën kanë kremtuar mesnatën e djeshme Festën e Pashkëve. Kjo festë është kremtuar edh
Ky është urimi i fundit nga Ivanov si president Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Kjo është hera e fundit që Ivanov
DW: Në Tiranë, besim dhe skepticizëm për hapjen e negociatave Besimi se Këshilli Europian do të hapë negociatat e anëtarësimit në BE me Shqipërinë shoqërohet me skepticizëm dhe pasig
Përgjaken Pashkët në Sri Lanka, shpërthimet në kisha u marrin jetën mbi 100 besimtarëve E diela e Pashkëve është përgjakur në Sri Lanka, si pasojë e 6 shpërthimeve në tri kisha dhe në dy hotele. BBC raport
Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët Me mijëra besimtarë katolikë në mbarë botën festojnë sot Pashkët. Edhe besimtarët katolikë në Shqipëri u mblodhën në Kat
Bregu: Më shumë besim te shoqëria civile se te qeveria dhe gjykatat "Niveli i besimit qytetar në qeveritë dhe politikat në përgjithësi në Ballkanin Perëndimor (BB) është alarmant, pasi 60%
Basha nuk ka besim te drejtësia shqiptare, kërkon ekspertë ndërkombëtarë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Slloveni në një aktivitet mbi sundimin e ligjit në vendet që kërk
Bukuroshja që zëvendësoi Kejvinën tek Ermali, tregon si e fitoi punën Belinda Dragoti u bë muajin e kaluar velina më e re e emisionit “Xing me Ermalin”, pas konkurimit me mbi 300 vajza të tj
Pique: E pamë ndeshjen me PSG, nuk duhet të kemi besim te ky ekip Gerard Pique është shumë i kënaqur me fitoren 1-0 ndaj Manchester United në Old Trafford, por mendon çdo gjë është e hap
Euntanazia bëhët e ligjshme për herë të parë në Holandë Eutanazia quhet ndryshe edhe si vrasja për mëshirë, veprimi ose praktika e vdekjes pa dhimbje e personave që vuajnë nga
Vrau 50 besimtarë, terroristi kërkon të drejta në burg Vrasësi i akuzuar për sulmin në Christchurch pretendon se ai është duke u trajtuar padrejtësisht pas grilave dhe ka bërë