999 rezultate për

besim

Ambasada amerikane uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Përmes një mesazhi në “
Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, falja e namazit në xhami Besimtarët myslimanë festojnë sot Foter Bajramin pas pas muajit të shenjtë të Ramazanit, plot sakrifica dhe solidaritet.
Rama uron "Fiter Bajramin" me foton e veçantë nga Tirana (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët musliman për festën e Fiter Bajramit. Kryeministri i ka uruar shqiptarët m
Xhaferri u uron besimtarëve myslimane Fiter Bajramin Ish-ministri Ferdinand Xhaferri ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Postimi i Xhaferrit në
Sanchez flet hapur: Prej Mourinhos humba besimin Në vitet e para të dekadës së fundit ai u konsiderua një nga sulmuesit më të talentuar në skenën botërore. Më pas karrie
Nga dobësimi te bukuria, 6 arsye pse s'duhet të hidhni lekurën e babanes Herën tjetër që do vendosni për të ngrënë një banane, me siguri nuk do të hidhni lëvoren e saj në plehra. Edhe pse lëvor
Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin ''Skënderbej'' Pas mbylljes si pasojë e koronavirusit, objektet e kultit kanë rihapur dyert dhe mirëpresin besimtarët, edhe pse në masa
Rihapen xhamitë, rregullat e reja që duhet të zbatojnë besimtarët (FOTO LAJM) Pas bllokimit dy mujor nga koronavirusi, këtë të hënë janë hapur të gjitha xhamitë. Kryetari i Komunitetit Mysliman t
Aktori shpërthen ndaj Ramës: Të jesh i bindur që nuk do të fitosh, nuk ke parë gjë akoma Aktori i njohur, Neritan Liçaj është një prej artistëve që ka shprehur kundërshtinë e tij për mos prishjen e Teatrit Kom
STUDIMI/ Një në dy shqiptarë duan të ikin nga vendi (FOTO LAJM) Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sot në Tiranë Sondazhin e Opinionit Publik mbi Besimin në Qeverisje.
Dëshirat e "special one" shpesh herë janë befasuese, kërkon Ibrahimovicin te Tottenham Synimet e Mourinhos në lidhje me transferimet siç duket janë të ndryshme nga trajnerët e tjerë. Kësaj radhe trajneri
Lorik Cana e Ilda Bejleri, mesazh për Ramazanin (VIDEO) Muaji i Ramazanit i ka gjetur besimtarët myslimanë në një situatë të pazakontë për shkak të koronavirusit. Për shkak
6 arsye pse duhet të agjëroni, edhe nëse s’jeni besimtarë muslimanë Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Edhe nëse s'jeni besimtarë muslimanë, 6 arsye pse agjërimi është i rëndësishëm Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Prej koronavirusit, një Ramazan si ky nuk është përjetuar kurrë më parë. Por ai nuk do ta ndryshojë besimin tonë te Zoti Nga Fethullah Gylen-NBCNews Muaji i shenjtë i myslimanëve, Ramazani, do të jetë ndryshe këtë vit. Nëpër të gj
Nesër nis muaji i Madhërishëm i Ramazanit, Rama ka një thirrje për besimtarët (VIDEO) Nesër nis Muaji i Madhërueshëm i Ramazanit. Lidhur me këtë muaj të rëndësishëm për besimtarët mysliman ka reaguar kr
Ministri italian jep lajmin e keq për futbollin në Itali Rifillimi i sezonit aktual të Serisë A është vënë në pikëpyetje të madhe. Madje dhe vetë ministri italian i Sportit,
Kishat bosh, Pashkët Ortodokse festohen si kurrë më parë Pashkët Ortodokse u festuan mbrëmë në një mënyrë të pazakontë me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Me
302 të shëruar ku mes tyre 39 mjekë, Rama: Forca, durim dhe besim! Kryeministri Edi Rama ka ndarë me të gjithë lajmin e mirë se mes të shëruarëve të fundit ishin dhe 1 mjek e dy infermier
Kurti i shkruan sërish letër Thaçit, çfarë i kërkon këtë herë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në