999 rezultate për

berlinit

Rama drejt Berlinit: Marrëdhënie e re mes BE-së dhe Ballkanit Në një konferencë për shtyp para nisjes për në Berlin, kryeministri Edi Rama u shpreh sot se tashmë synohet një qasje e
Konferenca e Berlinit, Rama gjen gjuhën e përbashkët me liderët e rajonit Pas takimit disa orësh të zhvilluar me homologët e rajonit në Dubrovnik, Kryeministri Edi Rama duket se ka gjetur gjuhën
Bushati zbardh detaje të Konferencës së Berlinit Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u shpreh sot se konferenca e Ballkanite cila mbahet në Berlin më 28 Gusht ka në qendër
Rama viziton Dubrovnikun: Kohë e re për Ballkanin Kryeministri Edi Rama është nisur sot për në Dubrovnik të Kroacisë për të takuar kryeministrat e rajonit. Përmes një njo
Emri i Maqedonisë në Samitin e Berlinit Çështja e emrit të Maqedonisë mund të jetë temë diskutimi në samitin e Berlinit për vendet e Ballkanit. Edhe pse Greq
Përditshmëria e parrëfyer e ish-RDGJ-së Si fotograf, ai duhej të përshtatej me estetikën figurative të ish-RDGJ-së. Por, në fokusin e aparatit, Jurgen Graetz me
Gjermanët festojnë fitoren e Botërorit në sheshin e Berlinit (FOTO-LAJM) Update-Rreth 500 mijë gjermanë kanë “pushtuar” sheshin e Berlinit sot për të festuar së bashku me kombëtaren trofeun bot
24 vite nga koha kur shqiptarët thyen "murin e Berlinit" (FOTO-LAJM) Sot është përvjetori i ditës simbol, kur shqiptarët thyen "murin e tyre të Berlinit". Në 2 Korrik të vitit 1990 mijëra q
Ozil dhe Ronaldo në qëndër të Berlinit (FOTO LAJM) Me rastin e fillimit të Kupës së Botës "Brazil 2014" në qëndër të kryeqyetit të Gjermanisë, Berlin janë ekspozuar statuj
Mesazhi i Berlinit: Dyert e Evropës të mbyllura për të përfshirët në krim Për Kosovën dyert drejt Evropës janë të mbyllura për ata që mbështesin korrupsionin dhe krimin. Kështu është shprehur an
Brenda bunkerit ku Hitleri vrau veten (FOTO-LAJM) Vdekja e Adolf Hitlerit, atëherë 56-vjeçar dhe Eva Branunit, 33, në zemër të Berlinit më 30 prill të vitit 1945, është c
Natyra më afër Berlinit (FOTO-LAJM) Me përshkrimin e pemëve, luleve, zogjvë dhe kafshëve, kompania franceze CiteCreation i jep ngjyra dhe jetë blloqeve të p
Merkel jep mësim në një lice të Berlinit Në kuadër të 52 vjetorit të ndërtimit të Murit të Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë leksione në një l
Angela Merkel, show në "Wembley" (FOTO LAJM) Ishte Londër, por dukej sikur ishte në Gjermani. Finalja e djeshme mes Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen ishte një çë
Foto të rralla të Berlinit të vitit 1937 (FOTO-LAJM) Ky koleksion i fotografive të rralla me ngjyra të Berlinit të vitit 1937 i bërë nga Thomas Neumann i zbuluar në arkivat
Serbia nuk do të ndryshojë për shkak të Berlinit apo Brukselit Zëvendëskryeministrja për eurointegrim të Serbisë, Suzana Grubjeshiq në një intervistë për përditshmen beogradase Danas
Marrëdhëniet ruso-gjermane në një epokë akulli Marrëdhëniet mes Gjermanisë dhe Rusisë duken se po i afrohen një epoke akulli të re. Berlini është më i varur se kurrë n
Borussia fiton Kupen e Gjermanise (VIDEO) Borussia Dortmund fiton trofeun e dyte sezonal. Te besuarit e Jurgen Klopp mposhten ne finalen e Berlinit rivalet e Baye
Ribery ve bast: Titullin e fiton Bayerni Bajernit të Mynihut i ka buzëqeshur fati në dy ndeshjet e fundit duke ofruar dy sfida perfekte si në Bundesligë ashtu ed
Statuja e Lady Gaga në Aeroportin e Berlinit Pasagjerët e aeroportit Bradenburg të Berlinit do të mbesin me gojë hapur kur të shohin Lady Gaga-n të palëvizshme që i