999 rezultate për

berlinit

Del në shitje portreti i Shën Terezës, vizatuar në pjesë të Murit të Berlinit Portretet e personaliteteve të njohura si Nënë Tereza, Gandi, Nelson Mandela, Aung San Suu Kyi janë vizatuar në pjesë të
Gjermania ndahet sërish, fillon rindërtimi i murit të Berlinit Gjermania ka filluar rindërtimin e një muri të madh rreth 4 metra të lartë, lartësi kjo më e madhe se ajo Murit të Berli
ANALIZË/ Pushtimi serb i Metvegjës Nga Drita Jashari Sipas statistikave të Serbisë, nën Serbi, pra edhe në Luginën e Preshevës që ndodhet
Partia e Merkel humbet terren në Berlin, fluksi i emigrantëve nuk do të përsëritet Unioni kristian-demokrat i Kancelares Angela Merkel ka pësuar humbje historike në zgjedhjet e Berlinit vetëm 2 javë pas
Shënohet 55-vjetori i ndërtimit të Murit të Berlinit Në Berlin, kryeqytetin e Gjermanisë është shënuar 55 vjetori i fillimit të ndërtimit të Murit të Berlinit, me të cilin
Bombë makinës në Berlin, humb jetën shoferi (FOTO LAJM) Një person ka mbetur i vdekur pas shpërthimit të automjetit me të cilin udhëtonte, në atë që dyshohet të jetë një sulm m
Rikthehet "Muri i Berlinit" në kufirin greko-maqedonas (FOTO LAJM) Situata ne kufirin greko-maqedonas vazhdon te jete kritike me mijera refugjate qe presin te futen ne territorin e Maqedo
Suedia ngre "Murin e ri të Berlinit" në kufi me Danimarkën (FOTO-VIDEO) Suedia ka vendosur pika kontrolli në kufirin e saj me Danimarkën për herë të parë, pas një gjysmë shekulli në një përpje
Fundi i iluzionit të Berlinit për Ramën si lider ballkanik Kush i rikthehet kujtimeve të 12 muajve më parë dhe taborit të mediave që ndoqën pas kryeministrin, do të kujtohet edhe
Fundi i iluzionit të Berlinit për Ramën si lider ballkanik Kush i rikthehet kujtimeve të 12 muajve më parë dhe taborit të mediave që ndoqën pas kryeministrin, do të kujtohet edhe
Liderët evropianë do t'i kërkojnë Mustafës dhe Ramës arsyet e ikjes së shqiptarëve në BE Në takimin e dytë vjetor të samitit për Ballkanin Perëndimor të nisur si "procesi i Berlinit" me iniciativën e kancelare
Bregu: Parlamenti të përfshihet në procesin e Berlinit, Bushati: Përmirësime drejt integrimit Nën drejtimin e demokrates Majlinda Bregu, sot është mbledhur Këshilli Kombëtar i Integrimit. Në fjalën e saj, Bregu vur
Rikthehet "Muri i Berlinit", tashmë në kufirin Hungari-Serbi (VIDEO) Hungaria nis ndërtimin e murit në kufirin me Serbinë për të penguar kështu depërtimin e emigrantëve ilegalë nga toka e s
Ambasadori amerikan në Tiranë dhe Kryebashkiaku i Berlinit urojnë Veliajn Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka marrë një mesazh urimi nga kryebashkiaku i Berlinit, Michael
SPECIALE/ Juve-Barça, ja rrugëtimi drejt Berlinit (FOTO LAJM) 77 skuadra e kanë nisur këtë sezonin Ligën e Kampionëve. ndërkohë që tashmë kanë mbetur vetëm dy. Bardhezinjtë mund të c
Neymar tatuazh të ri përpara finales (FOTO LAJM) Finalja e Ligës së Kampionëve ka krijuar një ndjesi shumë pozitive te Neymar, i cili ka vendosur të bëjë diçka të veçant
Buzëqeshjet që zbukurojnë finalen e Berlinit (FOTO LAJM) Një buzëqeshje përpara finales së Ligës së Kampionëve nuk bën keq. Përveç se thonë se të shton jetën, në këtë rast të bë
Udhëtimi i Barçës drejt Berlinit nëpërmjet 35 fotove (FOTO LAJM) Ekipi i Barcelonës ka zbritur në aeroportin e Berlinit, atje ku nesër në mbrëmje do të synojë fitimin e trofeut të Champ
Iniesta: Nuk do ta humbas finalen e Berlinit Andreas Iniesta është dyshimi i vetëm te Barcelona për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve ndaj Juventusit. Gjithsesi
Juve kujdes, Messi do të ketë këpucë të reja (FOTO LAJM) Më në fund janë zbuluar këpucët me të cilat Leo Messi do të luajë në finalen e Champions League ndaj Juventusit. Të s