999 rezultate për

berlinit

Policia arreston një tjetër të dyshuar si pjesëmarrës në sulmin e Berlinit Policia gjermane bën të ditur se ka arrestuar një tunizian që dyshohet se ka qenë pjesëmarrës në sulmin që ndodhi në tr
Dalin pamjet e autorit të masakrës së Berlinit, pak para se të vritej Policia e Milanos ka publikuar sot një foto të autorit të sulmit të Berlinit, Anis Amri teksa ecën në stacionin qendror
Zbardhen lëvizjet e terroristit tunizian pas sulmit të Berlinit Anis Amri, tuniziani përgjegjës për atentatin në tregun e Krishtlindjes në Berlin, ka lënë gjurmë gjatë lëvizjeve të tij
Fillon marshi për Aleppo-n, mijëra njerëz mbushin rrugët e Berlinit Mijëra njerëz kanë filluar sot marshin nga Berlini deri në Siri, duke apeluar në këtë mënyrë që t’i japin fund luftës në
Terroristi i Berlinit frymëzonte nipin e tij 18-vjeçar që t'i bashkohet ISIS-it Vazhdon dhe sot aksioni nga Ministria e Punëve të Brendshme në Tunizi për arrestimin e personave që kanë lidhje me terro
Familja e terroristit të Berlinit shpreh dëshirën e fundit mbi kufomën e të birit Familja e personit që dyshohet se e kreu sulmin në Berlin më 19 dhjetor dhe u vra nga policia në Milano, ka kërkuar që t
Polici simpatik që vrau terroristin e Berlinit, pa eksperiencë Luca Scata, arriti të ndiqte dhe të qëllonte për vdekje, njeriun më të kërkuar në Evropë Anis Amrin, autorin e masakrës
Polici hero që kapi vrasësin e Berlinit feston me miqtë (FOTO LAJM) Edhe pse ishte polic në provë dhe sapo e kishte nisur punën e tij, Luca Scata arriti të ndiqte e të vriste njeriun më t
Rindërtohet ngjarja/ Ja si u vra terroristi i masakrës së Berlinit (FOTO LAJM) 24-vjeçari Anis Amri, personi i dyshuar për sulmin terrorist në Berlin mbrëmjes e së hënës, ku mbetën të vdekur 14 perso
“Do ju therim”, zbulohet mesazhi i terroristit të Berlinit (VIDEO) Një video 2 minuta e 44 sekonda është publikuar nga agjencia e lajmeve të ISIS, AMAQ dhe është shpërndarë edhe në kanal
Ja kush është polici që vrau autorin e masakrës së Berlinit (FOTO LAJM) Ai është Luca Scata, polici i cili është kthyer në heroin e gjermanëve, pasi ndaloi dhe më pas qëlloi për vdekje terrori
LAJMI I FUNDIT / Terroristi i Berlinit gjendet i vdekur në Itali I dyshuari për sulmin me kamion në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, Anis Amri, 24 vjeç, është vrarë në një shkëmbim zj
Shakaja e hidhur e policisë gjermane me autorin e masakrës së Berlinit Azilkërkuesi tunizian i dyshuar si autori i masakrës së Berlinit rezulton se është arrestuar tre herë brenda këtij viti
Masakra e Berlinit / Policia gjen kartën e identitetit të terroristit në sendiljen e kamionit (FOTO LAJM) Policia gjermane ka bërë të ditur se ka gjetur kartën e identitetit të terroristit në sendiljen e kamionit me të cilin s
Porta e Branderburgut merr ngjyrat e flamurit gjerman në nder të viktimave të Berlinit (FOTO LAJM) Porta e famshme e Brandenburgut ka marrë ngjyrat e flamurit gjerman, zi, kuq dhe verdhë. Kjo për nder të viktimat të
Ja kush ishte shoferi polak i vrarë në masakrën e Berlinit (FOTO LAJM) Shoferi polak i cili drejtonte kamionin 25 tonësh dhe që u vra gjatë masakrës së ndodhur në Berlin është Lukasz Urban, 3
Refugjati që shkaktoi masakrën e Berlinit kaloi në Maqedoni? Një ngjarje e rëndë tronditi mbarë opinionin ku një kalion hyri brenda një tregu ku shiteshin lodra për Krishtlindje, du
Masakra e Berlinit / DASH paralajmëroi kancelaren Merkel një javë më parë Inteligjenca dhe vetë kancelarja Angela Merkel ishin paralajmëruar për sulme të mundshme terroriste kryesisht në tregjet
LAJMI I FUNDIT/ Nuk ka asnjë shqiptar në tragjedinë e Berlinit Autoritetet gjermane kanë bërë me dije se në sulmin me kamion në një treg ku shiteshin lodra për Krishtlinjde në Berlin,
Avioni i Obamës me vonesë në aeroportin e Berlinit (VIDEO) “Air Force One” u nis nga Athina në orën 15:04. Mbërritja e tij në aeroportin e Berlinit u shty pak për shkak të motit t