999 rezultate për

berlinit

Ka vetëm një mënyrë për ti parë ndeshjet pa biletë, ideja vjen nga Gjermania Kampionati gjerman ka sjëllë një nga risitë më të mëdha të bëra ndonjëherë në futboll. Dhe është pikërisht Herta e B
Gjendet një pjesë e paprekur e murit të Berlinit Historiani amator Cristian Borman ka gjetur një pjesë të madhe të murit origjinal të Berlinit në pjesën e pyllit të qyte
Frikë në Berlin, policia evakuon stacionin e trenit në Kopshtin Zoologjik Stacioni i Kopshtit Zoologjik të Berlinit është evakuuar dhe trenat janë ndalur. Pamjet e shpërndara nga media gjerma
Enver Hoxha mund të sillte demokracinë para rënies së murit të Berlinit?! Mustafa Nano* Ishte vjeshtë e vitit 1998. Kryeredaktorit të Shekullit, Alfred Pezës, i ra zilja e telefonit. “Ja
Pacollin nuk e ftojnë në Beograd për procesin e Berlinit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është pamundësuar pjesëmarrja në Beograd në kuadër të diskutimeve për
Takimi informal në Durrës, “Deutsche Welle”: Çfarë do ndodhë me Ballkanin Kryeministrat e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor (BP) morën pjesë në takimin një ditor informal që mikpriti në Durrës k
Gruaja më e fuqishme në botë amvise e rëndomtë në shtëpi Kush është Angela Merkel? Për shumë gjermanë ajo është udhëheqëse e kujdesshme, por edhe lidere e aftë në një botë të tr
"Nuk mund të rikthejmë demokracinë sepse nuk e kemi patur" Forumi i tretë i shoqërisë civile, që po zhvillohet vetëm një ditë përpara takimit të Ballkanit Perëndimor të Procesit t
Gjermania mbyll hotelin e Kim Jong-un në Berlin (FOTO LAJM) Autoritetet gjermane kanë nisur procedurat për mbylljen e një hoteli në zemër të Berlinit për t'i privuar Koresë së Veri
Gjermania i mbyll një hotel Koresë së Veriut Gjermania njoftoi sot se do të niste procedurat për mbylljen e një hoteli në zemër të Berlinit për t’i privuar Koresë së
Berlini refuzon të ndriçojë Portën e Bundestagut me ngjyrat e flamurit rus Vendimi i Berlinit, për të mos e ndriçuar vendin e tij më historik, Portën e Bundestagut, me ngjyra të flamurit rus për
Juve-Barça dy vite pas finales së Berlinit, ja si kanë ndryshuar (FOTO) Nga finalja e Chamapionsit në vitin 2015 në Berlin kanë kaluar dy vite, por Juventus-Barcelona do të jetë një sfidë e n
Rama, "llogari" Berlinit për Kosovën: Pse me pasaporta jugosllave lëvizej lirshëm dhe tani jo? Kryeministri Edi Rama shfrytëzoi pjesëmarrjen në një forum në Berlin për të folur për marrëdhënien Kosovë-Serbi si edhe
1000 shami në muzeun e Berlinit kundër harresës së luftrave të Jugosllavisë Ka kaluar një çerek shekulli që prej luftërave të Jugosllavisë. Tani një përmendore tekstili kujton viktimat në Muzeun e
Kryetari i Berlinit kundër ndërtimit të murit me Meksikën Michael Mueller, kryetari i qytetit të Berlinit i ka bërë thirrje presidentit të SHBA-ve të mos e ndërtojë murin në kufi
Masakra e Berlinit/ Studentja zbulon foton e nënës vetëm 8 minuta para vdekjes (FOTO LAJM) Një studente gjermane ka zbuluar një foto të nënës, të bërë në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, tetë minuta para se
Unë, gruaja e lirë shqiptare në rrugët e Berlinit Ani Wilms Kur në ditët e para të tetorit 1994 zbrita nga avioni dhe vura këmbën në Berlin, me diplomën e Univers
Sulmuesi i Berlinit kishte përdorur 14 emra të ndryshëm Tuneziani Anis Amri, i dyshuari kryesor për sulmet në panairin e Krishtlindjeve në Berlin ka përdorur 14 identitete të
TRAGJEDIA / Gjermania ndez portën e Brandenburgut me ngjyrat e flamurit të Turqisë Porta e Brandenburgut, një nga simbolet më të mëdha të kryeqendrës së Berlinit, u vesh mbrëmë me ngjyrat e flamurit të T
Zbulohen detajet/ Ja çfarë i shpëtoi qindra njerëz nga vdekja në sulmin e Berlinit (FOTO & VIDEO) Një kamion është përplasur me një turmë njerëzish në “qytezën e Krishtlindjeve” në Berlin, të hënën e kaluar, duke vrarë