999 rezultate për

berlin

Frikë në Berlin, policia evakuon stacionin e trenit në Kopshtin Zoologjik Stacioni i Kopshtit Zoologjik të Berlinit është evakuuar dhe trenat janë ndalur. Pamjet e shpërndara nga media gjerma
Shqetësime për sulme seksuale, festa e Vitit të Ri në Berlin do të ketë siguri për gra Organizatorët e festës së Vitit të Ri në Berlin do të krijojnë një “zonë të sigurt” për gratë, për herë të parë. Masa
U dëbuan nga Gjermania, ku jeton sot Artjola me 3 fëmijët? (FOTO LAJM) Rasti i Artjolës dhe Xhezos bashkë me tre fëmijët e tyre të mitur bëri bujë në mediat gjermane pasi ata u dëbuan nga Ber
Shërbimi sekret gjerman kthen sytë nga Bosnja Shërbimi Federal Informativ gjerman, BND e ka përqendruar vëmendjen gjithnjë e më shumë në Ballkan, veçanërisht në Bosnj
Basel – Manchester United, formacionet e mundshme Baseli do ta mirëpresë Manchester Unitedin në St. Jakob-Park në një sfidë tejet interesante. Mourinho është fitues i
Tranjeri shqiptar akuzohet në Berlin për ngacmim seksual me të mitur Trajneri shqiptar i Kosovës Dardan Krasniqi së bashku me kolegun e tij Simon Gusmann, janë paraqitur para gjykatës në Be
Enver Hoxha mund të sillte demokracinë para rënies së murit të Berlinit?! Mustafa Nano* Ishte vjeshtë e vitit 1998. Kryeredaktorit të Shekullit, Alfred Pezës, i ra zilja e telefonit. “Ja
Pacollin nuk e ftojnë në Beograd për procesin e Berlinit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është pamundësuar pjesëmarrja në Beograd në kuadër të diskutimeve për
Në Berlin një shkollë mban emrin "Refik Veseli", shqiptarin që duhet ta njihni Në Berlin, ka tri vite që një shkolle fillore gjermane i është vënë emri “Refik Veseli”. Një akt ky që çdo shqiptari i n
Po tani që Bayerni u ndal edhe në Berlin, kush e ka fajin? Bayerni i Mynihut nuk arrin t’i zhdukë problemet edhe me largimin e Carlo Ancelottit. Ashtu si një javë më parë në “Alli
Ahmeti takon ambasadorin gjerman: Bashkëpunim i ngushtë me Berlinin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti sot ka zhvilluar një takim në Tetovë me Ambasadoren e ri gjer
Takimi informal në Durrës, “Deutsche Welle”: Çfarë do ndodhë me Ballkanin Kryeministrat e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor (BP) morën pjesë në takimin një ditor informal që mikpriti në Durrës k
Gruaja më e fuqishme në botë amvise e rëndomtë në shtëpi Kush është Angela Merkel? Për shumë gjermanë ajo është udhëheqëse e kujdesshme, por edhe lidere e aftë në një botë të tr
Tensionet me Erdoganin, Berlini merr masa kundër Turqisë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Sigmar Gabriel njoftoi sot një sërë masash kundër Turqisë, si përgjigje ndaj ndalimit ng
"Nuk mund të rikthejmë demokracinë sepse nuk e kemi patur" Forumi i tretë i shoqërisë civile, që po zhvillohet vetëm një ditë përpara takimit të Ballkanit Perëndimor të Procesit t
Arma e terroristit ne Berlin e blere nga nje shqiptarë Pistoleta që i ishte gjetur Anis Amri-s, autorit të sulmit terrorist në Berlin ku humben jetën 11 persona, ka një lidhje
Kori i vajzave të Liceut Artistik “Jordan Misja” bën Berlinin të këndojë shqip Për herë të parë, një ansambël i madh me rreth 40 vajza të Liceut Artistik “Jordan Misja”, kënduan dhe promovuan vlerat
Dy të vdekur nga stuhia në Berlin Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie të fuqishme që goditi dje Gjermaninë duke shkaktuar edhe dëme në inf
Berlini kritik ndaj sanksioneve të reja të SHBA-ve Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka shprehur shqetësimin e saj, pasi sanksionet e reja të propozuara nga SHBA kundër R
Shqipëria e vogël i jep një mësim të vyer Europës së madhe Përfaqësuesit e komuniteteve fetare të Shqipërisë konferencë në Berlin për të treguar shembullin e harmonisë fetare në S