999 rezultate për

berlin

Përfundon darka e liderëve në Samitin e Berlinit Ka përfunduar darka që shënoi edhe mbylljen e punimeve të samitit të Berlinit. Pas takimeve të shumta që liderët e Ba
Publikohet fotoja familjare e Samitit të Berlinit, si u radhitën liderët Pas përfundimit të takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez E
Thaçi i pakënaqur me Merkelin dhe Macronin, a e refuzuan planin e tij? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i pa kënaqur me atë se çfarë ndodhi në Samitin e Berlinit. Thaçi theks
Pas samitit në Berlin shfaqet edhe Berisha: Dolëm me humbje Pas përfundimit të Samitit një-ditor të Berlinit, mes krerëve të BE, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti fr
Shqipëria merr goditje në samitin e Berlinit, shtyhet hapja e negociatave Nis në Berlin samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, thirrur me ftesë të kancelares Merkel dhe Presidentit francez M
The Economist shkruan për samitin në Berlin Gazeta e njohur britanike, “The Economist”, ka shkruar për samitin e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit
DW zbardh zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë, si do të arrihet marrëveshja? Mediumi publik gjerman duke u thirrur në burime brenda qeverisë gjermane thotë se zgjidhja ndërmjet Kosovës e Serbisë du
Selimi shfaqet në Berlin pas Haradinajt Këshilltari i Kryeministrit Ramush Haradinaj, Sylejman Selimi është pjesë e delegacionit kosovar që po qëndron në Berlin
Vuçiç: Nuk besoj se do të zgjidhet diçka nga Samiti i Berlinit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Si
Berisha: Argatët e Vuçiçit në Tiranë dhe Prishtinë po punojnë për Serbinë e Madhe në Berlin Samiti i Berlinit pritet të mbahet gjatë ditës së sotme, por kjo sipas ish-kryeministrit Berisha ka të bëjë me përgatitj
Konkluzionet e pritshme të Samitit të Berlinit: Nuk përmendet taksa dhe kufiri Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron kanë ftuar krerët e shteteve dhe qeverive të ve
Diplomati gjerman ka një apel të rendësishëm para Samitit të Berlinit Konferenca e Ballkanit Perëndimor që fillon sot në Berlin ka potencialin e hapjes së një kapitulli të ri, thotë njohësi
Rama nuk u nis që nga Tirana për në Gjermani Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë mbërritur në Berlin ku do të marrin pjesë në Samitin e Be
Dy ditë para samitit në Berlin, Thaçi zbardh kërkesat Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, zbardh disa nga temat e samitit të Berlinit i cili pritet të zhvillohe
Një mysafir i paftuar në samitin e Berlinit, shikoni vendimin e VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë. Kësaj radhe, protesta është para Zyrës së Kancelarës së Gjermanisë në
Haradinaj i prerë: Taksa hiqet kur të na njohë Serbia Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çës
Vuçiç: Nuk lëshojmë pe në Berlin, le ta harrojnë atë film Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka folur sot në Kinë për Samitin e Berlinit që do të mbahet me 29 prill me ftesë
A do të hiqet taksa në samitin e Berlinit? Takimi i radhës i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill në Berlin, po shihet edhe si një mundësi
Zyrtari amerikan: Presin diçka të re nga Berlini, ndarjet etnike nuk pëlqehen Ish-zëvendës ndihmës Sekretari i shtetit amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Brian Hoyt Yee, ka deklaruar se takimi në S
Ish-legjenda e gjermane pranë stolit të Herdha Berlin Jurgen Klinsmann është gati të rikthehet në stol. Mediat gjermane bëjnë të ditur se ai pritet të marrë drejtimin e Herth