999 rezultate për

berlin

Rama, Haradinaj, Thaçi, Vuçiç dhe Zaev takohen në Berlin (FOTO LAJM) Haradinaj, Vuciç, Thaçi e Bërnabiq, do të takohen në Berlin. Derisa për presidentin Thaçi takimet në këto formacione jan
Thaçi, Haradinaj dhe Vuçiç ftohen nga Merkeli në Berlin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar se do t’i përgjigjet ftesës së Gjermanisë dhe Francës, që me 29 pr
Basha zbardh vizitën në Berlin: Rama konsiderohet njeri i mbaruar Lideri i opozitës Lulzim Basha ka folur sot në një lidhje telefonike, në emisionin “Të paekspozuarit” ndërsa ishte në rr
Herdha e Berlinit mbyll në avantazh pjesën e parë përballë Dormund (VIDEO) Dortmund është duke hasur shumë vështirësi përballë Herdha Berlinit e cila duket është e vondosur të marë rezultat pozit
Dortmund barazon rezultatin përballë Herdha Berlin (VIDEO) Vetëm 10 minuta ka zgjatur avatazhi i vendave pasi Dortmund ka arritur të barazojë me anë të Thomas Delaney në minutën e
Berlini zyrtar del kundër djegieve të mandateve nga opozita Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikt
Haradinaj: Vetëm Berlini është i drejtë me Kosovën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Berlin të Gjermanisë
Lajme jo të mira vijnë për Rashicën Milot Rashica ishte protagonisti kryesor në ndeshjen ndaj Augsburgut ku shënoi dy gola. Por ylli i Kosovës u largua
Bayern Munich përmbys rezultatin ndaj Hertha Berlin (VIDEO) Bayern Munich ka përmbysur rezultatin ndaj Hertha Berlin në "Olympiastadion". Është përsëri talenti gjerman, Serge G
Bayern Munich barazon rezultatin ndaj Hertha Berlin (VIDEO) Bayern Munich ka barazuar rezultatin ndaj Hertha Berlin në "Olympiastadion". Ai që ka shënuar është talentin, Serge
Hertha Berlin shokon Bayern Munich (VIDEO) Hertha Berlin ka kaluar në avantazh ndaj Bayern Munich në "Olympiastadion". Ai që ka shënuar është mbrojtësi 1-vjeça
"Rama në Berlin u quajt i sëmur psikik", Berisha përplaset me Ruçin Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaurar se maxhoranca bllokoi Kuvendin të enjten e kaluar për “shkarravinat” e kryemi
Zgjidhet misteri për zëvendësin e Adolf Hitlerit Një teori e hershme konspiracioni, sipas së cilës krimineli nazist i luftës, Rudolf Hess, ishte zëvendësuar në burg nga
Në 60 qytete njerëzit po dalin me tanga në metro (FOTO LAJM) Me qindra udhëtarë në Londër, Berlin dhe Pragë hoqën pantallonat dhe bënë udhëtimin e përvitshëm gjysmë të zhveshur, “No
Pa pantallona në 60 qytete të botës, nisma bëhet virale (VIDEO) Me qindra udhëtarë në Londër, Berlin dhe Pragë hoqën pantallonat dhe bënë udhëtimin e përvitshëm gjysmë të zhveshur, “No
"Rama sherr me Bushatin! Shqipëria me dy ministra të jashtëm" “Ai, pasi dështoi ta detyrojë Ditziun ti paraqes dorëheqjen, sipas diplomatit dixhital kaloi në ekstrem duke i bllokuar
Një kosovare bëhet Ministre e Arsimit në Shqipëri (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka dhënë emrin e parë të ndryshimeve në qeveri. Rama tha se shqiptarja nga Kosova Besa Shahini
Krimi i dyfishtë që tronditi Berlinin, dyshimet për të shkuarën e dy shqiptarëve Disa ditw mw parw Berlini u trondit nga njw krim i dysfishtw, ku viktimat ishin dy shqiptarw. Një 47-vjeçar Bledi G,
Krimi i dyfishtë që tronditi Berlinin, si njiheshin në zonë dy shqiptarët Një shqiptar është vrarë me armë zjarri në Berlin, nga një person i cili më pas ka vrarë edhe veten e tij. Shqiptari
Tronditet Berlini nga vrasja e shqiptarit Një ngjarje e rëndë ka tronditur Berlinin, kryeqytetin gjerman. Një shqiptar u vra rrugës për tek familja e tij. Blendi