999 rezultate për

berlin

Berisha: Rama shkoi me këpucë të zeza dhe doli me atlete të kuqe nga Samiti i Berlinit Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin Rama se ka ndërhyrë për të manipuluar lajmet negative dhe që nuk
Mustafa godet liderët që hipen në avionin e Pacollit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar Samitin e Berlinit, duke thënë se u dërgua mesazh që
Dalin konkluzionet e Samitit të Berlinit: Kosova dhe Serbia të angazhuar Edhe pse mbrëmë pas takimeve në Berlin nuk u tha që palët janë pajtuar që të vazhdojë dialogu për shkak se taksa nuk ësh
Nuk hiqen vizat për Kosovën, s'ka negociata pë Shqipërinë: Si u ndëshkuan shqiptarët në Berlin Kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, erdhi te Porta e Brandenburgut për të dhënë deklaratën pas samitit, gazetarët ki
Të pajtuar që të mos pajtohemi! Thaçi zbulon porosinë e Samitit të Berlinit Pas përfundimit të Samitit të Berlinit për Ballkanin Perëndimor, në konferencën e mbajtur për media, presidenti Hashim T
Thaçi jep një lajm të keq për vizat nga Berlini Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para gazetarëve të shumtë kosovarë e të huaj, pas përfundimit të Samitit pë
Përfundon darka e liderëve në Samitin e Berlinit Ka përfunduar darka që shënoi edhe mbylljen e punimeve të samitit të Berlinit. Pas takimeve të shumta që liderët e Ba
Publikohet fotoja familjare e Samitit të Berlinit, si u radhitën liderët Pas përfundimit të takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez E
Thaçi i pakënaqur me Merkelin dhe Macronin, a e refuzuan planin e tij? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i pa kënaqur me atë se çfarë ndodhi në Samitin e Berlinit. Thaçi theks
Pas samitit në Berlin shfaqet edhe Berisha: Dolëm me humbje Pas përfundimit të Samitit një-ditor të Berlinit, mes krerëve të BE, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti fr
Shqipëria merr goditje në samitin e Berlinit, shtyhet hapja e negociatave Nis në Berlin samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, thirrur me ftesë të kancelares Merkel dhe Presidentit francez M
The Economist shkruan për samitin në Berlin Gazeta e njohur britanike, “The Economist”, ka shkruar për samitin e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit
DW zbardh zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë, si do të arrihet marrëveshja? Mediumi publik gjerman duke u thirrur në burime brenda qeverisë gjermane thotë se zgjidhja ndërmjet Kosovës e Serbisë du
Selimi shfaqet në Berlin pas Haradinajt Këshilltari i Kryeministrit Ramush Haradinaj, Sylejman Selimi është pjesë e delegacionit kosovar që po qëndron në Berlin
Vuçiç: Nuk besoj se do të zgjidhet diçka nga Samiti i Berlinit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Si
Berisha: Argatët e Vuçiçit në Tiranë dhe Prishtinë po punojnë për Serbinë e Madhe në Berlin Samiti i Berlinit pritet të mbahet gjatë ditës së sotme, por kjo sipas ish-kryeministrit Berisha ka të bëjë me përgatitj
Konkluzionet e pritshme të Samitit të Berlinit: Nuk përmendet taksa dhe kufiri Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron kanë ftuar krerët e shteteve dhe qeverive të ve
Diplomati gjerman ka një apel të rendësishëm para Samitit të Berlinit Konferenca e Ballkanit Perëndimor që fillon sot në Berlin ka potencialin e hapjes së një kapitulli të ri, thotë njohësi
Rama nuk u nis që nga Tirana për në Gjermani Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë mbërritur në Berlin ku do të marrin pjesë në Samitin e Be
Dy ditë para samitit në Berlin, Thaçi zbardh kërkesat Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, zbardh disa nga temat e samitit të Berlinit i cili pritet të zhvillohe