999 rezultate për

berlin

Askush se dinte! Gazetari irlandez i zbulon sekretin Ramës për pronën në Berlin Kryeministri Edi Rama është padyshim një ndër njerëzit më të komentuar të momentit në vend. Kjo jo vetëm për pozicio
"Të çmendur pas të bardhës", londinezët konsumojnë sasi të frikshme kokaine çdo ditë Kryeqyteti i Anglisë njihet për përdorimin masiv i substancave narkotike nga të rinjtë, por një detaj interesant ka dalë
I goditi rrufeja në udhëtim, drejtuesit e Hertha Berlin tregojnë tmerrin që përjetuan Ekipi e Hertha së Berlinit ka kaluar minuta ankthi pas fitores 4-0 në transfertë kundër Koln. Një rrufë goditit avion
Momente paniku për futbollistët, rrufeja godet në udhëtim avionin e Hertha Berlin Një moment tmerri është regjistruar ditën e diel, teksa klubi gjerman i Hertës së Berlinit, ishte duke u kthyer në kryeq
I lodhur dhe i vrenjtur në fytyrë, kështu u kthye Rama nga Berlini (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është fotografuar në avion teksa kthehej nga vizita 3 ditore në Gjermani. Në foto ai shihet të
Besojeni ose jo, por kaq shitet një pikturë e Ramës në Berlin (FOTO LAJM) Faqja “News Artnet” ka publikuar një listë me pikturat e edicionit “art berlin”, të cilat mund të blihen për një shifër
Rita Ora mban koncert gjigant në Berlin, pritet me flamurin kuq e zi (VIDEO) Ditën e djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora mbajti një koncert gjigant në Berlin. Këngëtarja u prit mj
"DW" zbulon skenarin e negociatave: CDU e prirur t’i japë Shqipërisë një "Po" me kushte CDU/CSU në Gjermani gjatë shtatorit do të përcaktojë pozicionin lidhur me procesin e negocitava BE-Shqipëri. Gjatë javës
Haradinaj: Bllokova ndarjen e Kosovës në Samitin e Berlinit (VIDEO) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në RTV 21 bisedoi për temën e dialogut dhe ndarjes së Kosovë
Lewandowski nuk mjafton, Bayern zhgënjen në start (VIDEO) Lewandowski dhe dy golat e tij shpëtojnë Bayern Munich nga një debutim me humbje, fiks 90 ditë nga mbrojtja e titullit k
I frymëzuar nga Hazbi Kasaj, kryebashkiaku sugjeron ndërtimin e kabinave të seksit pranë aeroportit Aeorporti Tempelhof ka parë zhvillime të rëndësishme në gjermani, që nga shërimi si fushë ajrore për nazistët gjatë Luft
Rita Ora fantastike në Berlin (FOTO LAJM) Rita Ora është paraqitur me një flamur me ngjyra ylberi derisa është dukur seksi derisa po përcjelli mbrëmjen e Thomas S
Çfarë po i ndodh Merkelit? Sërish dridhje të forta duarsh (VIDEO) Angela Merkel i ka shqetësuar të gjithë me shëndetin e saj. Gjatë takimit me Frank-Walter Steinmeier në Berlin, kance
Haradinaj: Nuk e di pse u anulua Samiti i Berlinit Kryeministri Haradinaj nuk e di pse është anuluar takimi i paraparë Kosovë-Serbi në Paris më 1 korrik. Ndërkohë ka pasur
Haradinaj për përplasjet me Ramën: Tregova të vërtetën për Berlinin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ai thotë se është
Meta: Situata në Shqipëri po ndikon në Berlin Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, zhvillon një vizitë në Berlin. Në intervistë për DW ai thekson, që “Shqipëria dhe
Haradinaj takon Merkelin, për çfarë pritet të flasin Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhet në Berlin në një vizitë një ditore ku pritet të takojë kancelaren gjerma
Basha për DW: Vendit i duhet ndryshim i thellë politik Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në Berlin duke marrë pjesë në Kongresin Ekonomik të Unionit Kristiandemokr
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Të enjten Haradinaj në Berlin, çfarë do ndodhë nga takimi me Merkel Pas samitit të Berlinit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe kancelarja gjermane Angela Merkel, do të takohen ed