999 rezultate për

beratin

PS "rrëmben" Beratin e Vlorën Në qytetin e Beratit ka fituar Partia Socialiste me kandidatin Fadil Nasufi. Nasufi ka marrë 10 081 vota përballë rival
Kolegji Zgjedhor rrezon kerkesen e PS-se per Beratin Kolegji zgjedhor hedh poshtë ankimimin e Partisë Socialiste dhe të G 99-ës për qarkun e Beratit
PS: Vendimi per Beratin, shkelje e se drejtes Partia Socialiste ka reaguar zyrtarisht pas vendimit te KQZ-se per mosrinumerimin e votave per qarkun e Beratit, duke e
KQZ, rrezon ankimin e PS dhe G99 per Beratin Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka rrëzuar ankimimin e Partisë Socialiste dhe G9
UNESCO pranon Beratin në gjirin e vet Qyteti 2500 vjeçar i Beratit është përfshirë në listën e monumenteve të mbrojt