999 rezultate për

beogradi

Ministri gjerman e thotë në mes të Beogradit se duhet njohur pavarësia e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel ka thënë se ia ka bërë me dije Beogradit zyrtar që nëse dëshi
Djali ther babanë me thikë në qendër të Beogradit Në kryeqytetin e Serbisë pasditen e sotme ka ndodhur një krim, në të cilin djali e ka therur babanë e vet, ka konfirmuar
Serbët protestojnë kundër Kandiq, arsyeja e çuditshme Lëvizja “Zavetnici” (Betimtarët) kanë mbajtur një protestë para Shtëpisë së të Drejtave të Njeriut në qendër të Beogradi
Rasti Toka, Nuhi Uka gjendet në një spital të Beogradit Nuhi Uka, ish-kryetar i Gjykatës Komunale të Prishtinës, do të gjykohet ndaras nga të akuzuarit e tjerë në rastin “Toka”
Daçiç: Bisedimet vazhdojnë kur të kemi informacione nga Prishtina për vrasjen e Ivanoviçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë atë
Bozhoviç: Policia e Kosovës në veri merr urdhra nga Serbia Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se nëse institucionet e
Bojan Bozhoviq: Prapa vrasjes së Ivanoviqit qëndron Beogradi zyrtar Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se njerëzit e thjeshtë
Ivanoviç ishte penduar që i dëboi shqiptarët nga veriu i Mitrovicës Naim Rashiti drejtor i Grupit Ballkanik për Politika, ka bërë një biografi të shkurtër të Oliver Ivanovic’it, politikan
DETAJET/ Jablllanoviq e kishte paralajmëruar vrasjen e serbëve Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta
Ministrja serbe Kuburoviq thotë se nuk ka asnjë informatë rreth Ballist Morinës Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburuviq ka thënë sot se nuk e ka asnjë informatë se a do ta dorëzojë dhe kur Kroaci
Gjetaj: Beogradi është adresa për t’i kërkuar të zhdukurit Prenk Gjetaj përsëriti sot se Beogradi është adresa kryesore për kërkimin e të zhdukurve. Prenk Gjetaj, në ditën kur
BE e le dialogun në mëshirë të Prishtinës dhe Beogradit Brukseli e ka lënë në dorën e Prishtinës dhe të Beogradit ta vendosin formatin në fazën e ardhshme të dialogut, shkruan
Berisha i thotë Dedës Nip i Beogradit 43 deputetë të Kuvendit të Kosovës, të premten e kaluar i dhanë “dritën jeshile” shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Nd
Putin me duar larg dialogut Serbi-Kosovë Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha dje pas bisedimeve me homologun e tij serb Aleksander Vuçiq tha se ata diskutuan
Putin mbështet çdo zgjidhje që do të bien dakord Kosova dhe Serbia Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka bërë një deklaratë të rendësishme sa i përket raporteve Kosovë-Serbi. Gjatë ta
Beogradi kërcënon Shkupin për Kosovën Beogradi është duke përgatitur masa në rast se Shkupi e përkrah Kosovën në institucionet ndërkombëtare dhe është i mundu
Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
Grushtoi serbin në mes të Beogradit, Cana tregon nëse është bërë pishman (VIDEO) Lorik Cana është pyetur edhe në lidhje me incidentet që ndodhën gjatë ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë në Beogra
Sot, Beogradi mbushet me helikopterë luftarakë Në Beograd është shfaqur shqetësimi për praninë e madhe të helikopterëve gjatë ditës së sotme. Helikopterë të Forcave
Politikanja e pranon në mes të Beogradit që e humbën Kosovën Panelistë të tribunës së mbajtur në Beograd “Nyja e Kosovës” vlerësuan se nuk ka dialog të brendshëm për Kosovën, për sh