999 rezultate për

beogradi

Majko i reagon Vuçiçit, tregon çfarë ndodh nëse plas lufta Korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është një dëshirë e Beogradit për të ngritur tension në rajon si një diplom
Pandeli Majko paralajmëron Serbinë: Kujdes kur kërkoni korigjim kufijsh! Nga Pandeli Majko: KORIGJIMI I STATUSIT TE SERBISE… Kujtesa është një funksion i pasigurtë në mardhënien me
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Zbulohet futbollisti misterioz i United që dhuroi 70000€ për fëmijën me kancer Ditët e fundit në media është përhapur një lajm se një lojtarë i Manchester United, ka dhuruar rreth 70,000 euro që një
Gjukanoviç ia thotë në sy Thaçit: Na sillni paqen nga dialogu Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku është takuar me homologun e tij malazez, Milo Gjuka
Serbët: BE ka pranuar korrigjimin e kufirit Edhe Komisioni Europian është “i hapur” për zgjidhje fleksibile ndërmjet Beogradit e Prishtinës, nëse ajo do të ishte ma
Quaresma turpëron lojtarit e Partizanit të Beogradit (VIDEO) Partizani i Beogradit dhe Besiktas janë përballur ditën e djeshme për të luftuar për një vend në grupet e Evropa Ligës.
Tragjedi në stadiumin serb ku u sulmua Kombëtraja Në stadiumin e Beogradit ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku një tifoz që gjendej në shkallët e stadiumit ka humbur jetën
Historiani francez spekullon për ndarjen e Kosovës Historiani dhe gjeopolitikani francez Alexis Troude mendon se raundi i ardhshëm i dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prisht
Serbët të gëzuar nga ardhja e Putinit, do e presin me avionë e tanke Kryetari i Rusisë, Vladimir Putin, do të shkojë në Serbi gjatë muajit nëntor, transmetojnë media të Beogradit. Putin,
Berishës ende i dhembin akuzat e Thaçit, e sulmon duke përmendur Merkelin Ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berishës i ka djegur e vërteta e Thaçit i cili e akuzoi se i ka shitur naftë diktatorit
Berisha nuk ka mbaruar punë me Thaçin, i nxjerr një dokument që ndan Kosovën U duk sikur Sali Berisha u frikësua nga Hashim Thaçi dhe rrallë herë i reagoi butë edhe pse akuzat ndaj tij ishin tepër
Presion nga Beogradi, brenda 6 muajve merret vendimi për pjestarët serbë të FSK-së Tetë pjesëtarë serbë kanë paraqitur të hënën kërkesën për dorëheqje nga FSK-ja. Lidhur me këtë çështje, kryeministri
Beogradi gjen fajtorin e bllokimin e vizitës së Vulin në Kosovë E ashtuquajtura Zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka dënuar vendimin e Prishtinës për të ndaluar Ministrin e
Vokrri me Pratizanin e Beogradit duke i shënuar gol Flamurtarit (VIDEO) Kosova ka humbur sot një nga legjendat e futbollit, Fadil Vokrrin. Ai ishte ndër lojtarët më të pëlqyer të ish Jugosl
Lekaj: Nuk tërhiqemi nga rruga, manastiri të mos ketë kokën e Beogradit Ministria e Infrastrukturës në bashkëpunim me komunën e Deçanit më 24 prill të këtij viti, kishin mbajtur ceremoninë e i
Xhaferi nga Beogradi: Gruevski është në krizë psikologjike Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi gjendet për vizitë në Serbi ku ka realizuar mes tjerash edhe disa interv
Politikani serb zbardh prapaskenat e tmerrshme: Serbia kërkon Veriun Kryetari i Partisë Liberal Demokratike në Serbi, Çedomir Jovanoviç, ka thënë se Beogradi edhe pse jozyrtarisht, dëshiron
Serbët në alarm, SHBA përgatit ultimatumin për njohjen e Kosovës Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe po e përgatisin shantazhin e fundit për Serbinë, njofton portali in
Për shkak të Sheshelit, Kroacia mund të tërheqë ambasadorin nga Beogradi Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kroacisë janë të krisura tashmë për shkak të përdhosjes së flamurit kroat nga kryeradikali