999 rezultate për

beogradi

"I paguar nga Beogradi", reagon Muç Nano: T'ju vijë turp Ka mjaftuar një deklaratë e Mustafa Nanos se nëna e Skënderbeut ishte sllave që rrjeti social, por edhe njerëz të njohur
Ngjela sulmon ashpër Nanon: Ata që hedhin baltë mbi Skënderbeun janë injorantë të paguar nga Beogradi Vijojnë replikat për deklaratën e gazetarit Mustafa Nano që pretendon se nëna e Skënderbeut, Vojsava ishte slave. So
Krasniqi: Gjykata Speciale fillimet i ka në Beograd Jakup Krasniqi, ish-kryetar i Parlamentit të Kosovës dhe themelues i partisë politike Nisma për Kosovën, ka komentuar ta
Kurti: Qeveria Haradinaj do t’i kishte dy kryeqytete, Prishtinën dhe Beogradin Kandidati për kryeministër nga Lëvizja “Vetëvendosje”, Albin Kurti gjatë një inervistë për ora news ka thënë se nëse Ram
Mediat e Beogradit: Vuçiç e nis në shtator dialogun serb për Kosovën Mediat serbe raportojnë se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic në këtë shtator do të nis një formë të dialogut të bre
Haradinaj mes "dy zjarresh", me LDK-në ose në dorë të Beogradit! Sakrificat dhe kompromiset për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidatit të koalicionit PAN për
PE: Serbët e Kosovës të veprojnë të pavarur nga Beogradi Deputetët e PE kërkojnë nga autoritetet e Kosovës që të formojnë një grup pune të nivelit të lartë Parlamenti Evropia
Haradinaj, i bindur se ushtria do të formohet Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka shprehur bindjen se deputetët se
Mediat ndërkombëtare për zgjedhjet në Kosovë Mediat ndërkombëtare,kane komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, shkruajnë se pushtetin e ri në Pr
Jabllanovic: Lista Serbe e mbështetur nga Beogradi është kriminale Pas incidenteve në veri të vendit mes mbështetësve të partive politike serbe, Kryetari i Parisë së Serbëve të Kosovës, A
Engel dënon veprimin e Beogradit ndaj Jahjagës Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh edhe anëtar i lartë i Kom
Serbët fajësojnë Beogradin për incidentet mes tyre Të hënën, rreth orës 22, në Leposavic, persona të paidentifikuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të objektit të Qe
Mediat serbe: Jahjaga përdhunon Serbinë në mes të Beogradit! Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë një vizite në Beograd, ka "çmendur" mediet serbe. "Sulm i ri i shqi
Haradinaj: Beogradi nuk ka rol në Kosovë, nuk vendos për ne Qyteti i verës dhe i prodhimeve të shumta, Rahoveci është kryeqyteti i bujqësisë në Kosovë. Ky është një prej vendev
Beogradi nis presionin kandidatit serb në Kosovë Presioni i Qeverisë së Serbisë përmes strukturave paralele po vazhdon të jetë i pranishëm në Kosovë, me rastin e zgjedhj
Myftiu i Beogradit reagon për shembjen e xhamisë: A është kjo dhuratë për Ramazan? (FOTO LAJM) Në Zemun të Beogradit, autoritetet serbe të kësaj komune kanë shembur një xhami vetëm një natë para muajit të shenjtë të
Pafajësia e Limajt në "Kleçka", reagon Beogradi Gjykata Supreme ka refuzuar kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë të bërë nga Zyra e Prokurorit të Shtetit kundër aktgjy
Beogradi shantazhon serbët e Kosovës: Për kë do votojnë? Beogradi zyrtar po u bën presion qytetarëve serbë të Kosovës që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës të vo
Partizani i Beogradit "djeg" Serbinë gjatë festimeve të titullit kampion (FOTO LAJM) Partizani i Beogradit ka festuar titullin kampion për herë të 27-të në historinë e saj në Serbi. Bardhezinjtë e Beogradi
Beogradi sulmon Ramushin: Serbët s'janë vetëm Ministri serb për Punë e çështje të luftës, Aleksandar Vulin, ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Ramush Haradinajt, i