999 rezultate për

beograd

Ministri shqiptar i Maqedonisë shkon në Beograd Ministri në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë për Marrëdhëniet me Diasporën, Edmond Ademi sot dhe nesër do të zhvilloj
Politikani serb zbardh prapaskenat e tmerrshme: Serbia kërkon Veriun Kryetari i Partisë Liberal Demokratike në Serbi, Çedomir Jovanoviç, ka thënë se Beogradi edhe pse jozyrtarisht, dëshiron
MPJ ankesë në BE për anulimin nga Serbia të ftesave për deputetët kosovarë Përmes një reagimi ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka ngritur zërin pas anulimit të ftesave për deputetët e Kuve
Zbardhet letra që nuk i lejoi deputetët të shkonin në Beograd Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda ka publikuar letrën me anë të së cilës atij së bashku me dy deputetët, Vjosa O
Radikalit i plotësohet dëshira, Vjosa Osmani nuk mund të shkojë në Beograd Deputetes Vjosa Osmani i është anuluar pjesëmarrja në Kuvendin e Serbisë një ditë pasi ajo ka konfirmuar se do të marrë
Serbët në alarm, SHBA përgatit ultimatumin për njohjen e Kosovës Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe po e përgatisin shantazhin e fundit për Serbinë, njofton portali in
Serbia ndryshon rregullat e komunikacionit, vlen edhe për mërgimtarët Serbia ka ndryshuar rregullat e komunikacionit, që nga dita e djeshme (27 prill 2018). Atje ka filluar se zbatuari ed
Për shkak të Sheshelit, Kroacia mund të tërheqë ambasadorin nga Beogradi Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kroacisë janë të krisura tashmë për shkak të përdhosjes së flamurit kroat nga kryeradikali
Londra kërcënon hapur Beogradin: Kujdes me Kosovën, ndryshe ju shkatërrojmë Durimit të shteteve perëndimore për luftën diplomatike që po bën Serbia ndaj Kosovës duket se i ka ardhur fundi,shkruan
Pretendimi, gjyshi i Haradinajt është varrosur në Beograd Analisti i njohur serb Dushan Janjiq ka dhënë detaje interesante për gjyshin e Haradinajt duke thënë se ai është i varro
Fati i dialogut Kosovë-Serbi është në dorën e deputetëve Beogradi nuk do të ulet më në tryezë me Prishtinën nëse Kuvendi i Kosovës miraton platformën e paralajmëruar, shkruan ga
Franca qetëson Beogradin: Deklarata e Macron nuk kishte të bënte me ju Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka qetësuar serbët sa i përket deklaratës së presidentit Emmanuel Macr
Soltes: Të vazhdohet dialogu Prishtinë-Beograd Raportuesi i Parlamentit Europian për Kosovën, Igor Soltes, ka komentuar paraqitjen e raportit vjetor të progresit për g
Dimitrov injoron Daçiqin Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, tha në një intervistë për TV H1 të Beogradit, se gjatë vizitës së tij
Gjuriç në Beograd: Duhet tu kërkojme falje shqiptarëve për krimet e luftës Përderisa në krye të shtetit e të politikës serbe edhe më tutje “sundojnë” elementë të politikës së vjetër milosheviqian
Mogherini për një muaj dy herë në Beograd Shefja e diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini ka bërë të ditur se është në prag të vizitës së saj në rajon pasi siç
Arrestohet një shtetas i Kosovës në Beograd Në kryeqytetit e Serbisë, në Beograd, është arrestuar pejani M.B. (1978) pasi që policia në Beograd kishe gjetur dy kilo
Nikos Kotzias shmang Tiranën dhe Prishtinën, nesër mbërrin në Beograd Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias nuk do të zhvillojë një tur ballkanik, ashtu siç ishte njoftuar nga mediat e
Deklarata bombë: Beogradi e di kush e vrau Ivanoviçin Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë
Këshilltari i ri nuk ndryshon qëndrimin e SHBA-ve për Kosovën Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë