999 rezultate për

beograd

Dalin në Beograd grafite me hartën e Kosovës Një grafit me hartën e Kosovës ku shkruan “Nuk ka ndarje”, është vizatuar sot në qendër të Beogradit. Së fundit është d
Kongresmeni që mbështet ndryshimin e kufirit shkon në Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, do të takohet sot në Beograd me kongresistin amerikan, Ted Poe. Ky takim do t
Shaqiri shkon ne Beograd ku e pret “ferri” Sulmuesi shqiptar i skuadrës së Liverpool, Xherdan Shaqiri do të udhëtojë në Beograd në ndeshjen që “the reds” do të lua
Mbolli tmerr e vrasje, vdes komandanti i "Tigrave" të Arkanit Një prej komandantëve të “Tigrave” famëkeqe, Borislav Peleviq, kumbara e Arkanit dhe Ceca Razhnjatoviqit ka vdekur në mo
Shaqiri: Dua të luaj në Beograd Xherdan Shaqiri ka insistuar se ai nuk shqetësohet për të luajtur në Serbi, kur Liverpool do të udhëtojë në Beograd pas
Deputeti i Merkelit tmerron serbët në Beograd Deputeti i Parlamentit Gjerman nga radhët e partisë së kancelares Angela Merkel, Peter Beyer, ka thënë se Serbia nuk mun
Shaqiri në Beograd përballë serbëve: E di se ç'më pret! Këtë të mërkurë skuadra e Liverpool do të luajë naj Crvena Zvezdës në sfidën e vlefshme për champions league. Pjesë e an
SHBA e thotë në mes të Beogradit: E mbështesim themelimin e ushtrisë së Kosovës Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, një ditë pas votimit të tri projektligjeve për formimin e usht
SHBA: Edhe Kosova edhe Serbia duhet të humbasin diçka nga marrëveshja Zëvendës sekretari i shtetit, Mattheë Palmer, po qëndron për një vizitë në Beograd. Ai në një konferencë për media ka fo
U ekzekutua dje, trazirat që huligani kroat shkaktoi në Serbi (VIDEO) Ditë e zezë për huliganizmin kroat. Është vrarë në mënyrë macabre lideri i huliganizmit në Kroaci, Ante Firiç i cili is
Vajza e Arkanit dhe Cecës harbohet hoteleve luksoze të Beogradit (FOTO LAJM) Vajza e një krimineli të njohur serb, të kërkuar për krime lufte, tregoi pasurinë e familjes teksa festoi 18-vjetorin në
Krasniqi: Thaçi të mos bëhet zëdhënës i Beogradit Ish-kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Hashim Thaçit, Jakup Kra
Si e pushtoi Beogradin nazisti 26 vjeçar me 6 ushtarë Kur forcat gjermane u nisën në Ballkan në pranverë të 1941-ës, ata nuk u përballën vetëm me rezistencë të armatosur, por
Mjeku shqiptar bën zbulimin e rëndë, si serbët bëjnë dallavere me të sëmurët shqiptarë Ambulanca shtetërore është e destinuar që të ofrojë shërbime falas për pacientët kosovar. Megjithatë, disa nga ta po det
Qosja i del në mbrojtje UÇK-së, tregon argatin e Ibrahim Rugovës Akademiku kosovar, Rexhep Qosja, zhvillimet e fundit politike mes Kosovës e Serbisë i ka quajtur ‘dramë teatrore e polit
Zbulohet dhurata e Vuçiçit për Putinin Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka takuar sot presidentin rus, Vladimir Putin, me të cilin ka biseduar për gjend
Majko i reagon Vuçiçit, tregon çfarë ndodh nëse plas lufta Korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është një dëshirë e Beogradit për të ngritur tension në rajon si një diplom
Pandeli Majko paralajmëron Serbinë: Kujdes kur kërkoni korigjim kufijsh! Nga Pandeli Majko: KORIGJIMI I STATUSIT TE SERBISE… Kujtesa është një funksion i pasigurtë në mardhënien me
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Zbulohet futbollisti misterioz i United që dhuroi 70000€ për fëmijën me kancer Ditët e fundit në media është përhapur një lajm se një lojtarë i Manchester United, ka dhuruar rreth 70,000 euro që një