999 rezultate për

beograd

Ambasadori i ri i Rusisë në Beograd kërcënon Kosovën Njëjtë sikurse Serbia, edhe Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organiz
Berisha i dërgon Vucic letrën e 3-të publike Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar edhe njëherë tjetër Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, duke iu për
Vizita në Beograd, çfarë presin serbët nga Macron Ndërmjet zbulimit të tabelës në aeroportin e Nikola Tesllës dhe në një adresim ndaj qytetarëve bashkë me nikoqirin e tij
Macron viziton Serbinë, qëllimi kryesor dialogu me Kosovën Sot dhe nesër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të qëndrojë në Serbi për një vizitë zyrtare. Siç shkruajnë m
Ambasada turke në Beograd tenton të rregullojë skandalin e "Kosova dhe Metohija" (FOTO LAJM) Ambasada turke në Beograd ka “përmirësuar” gabimin e saj që e kishte bërë dje në një postim në faqen e saj zyrtare në Fa
Ambasada e Turqisë në Beograd referohet me "Kosovë e Metohi" (FOTO LAJM) Ambasada e Republikës së Turqisë në Beograd i është referuar Kosovës si Kosovë e Metohi, ashtu siç i referohet Serbia.
Me porosi të Beogradit, si u kapën 2 spiunët serbë në Kosovë Kishin mbledhur të dhëna të serbëve në Kosovë. E dokumentet që arritën t’i sigurojnë, po tentonin t’i dërgonin në shteti
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Asnjë zyrtar i Beogradit nuk do të lejohet të futet në Kosovë Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që mos të jap asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën.
"Djali i Arkanit po tregon si biri i kujt është, pas meçit do t’ia them vetëm dy fjalë" Petrit Mazrekaj më 31 gusht pritet që të përballet me boksierin nga Serbia Velko Raznatovic, djali i kriminelit serb Zhe
Palmer sërish kërkon që Kosova të heqë taksën Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit Matthew Palmer pas takimit që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq
Shokuese për Malin e Zi: Serbët nuk pranojnë të luajnë kundër Kosovës E pabesueshme por e vërtetë. Trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisha Tumbakoviç, nuk ka mundur të përballojë presionin nga
Thuhet në mes të Beogradit: Shqiptarët s'janë njerëz pylli, kanë yje gjithandej Robert Coban, Presidenti i kompanisë mediale “Color Press Group” duke folur në televizonin N1 ka komentuar rreth deklara
Vuçiç viziton në Beograd rusin që tentoi të pengonte Njësinë Speciale në veri Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç së bashku me disa ministra serbë, vizituan në spital rusin, Mikhail Krasnoshchenk
“Mirëdita, dobar dan”, Kosova shkak për protesta në Beograd Ultranacionalistë serbë u mblodhën në Beograd në shenjë proteste ndaj një festivali të njohur që promovon kulturën shqip
Mediat serbe: Rusi që u kap në veri niset për në Beograd Zyrtari rus i UNMIK-ut, Mikhail Krasnochenkov, që është arrestuar gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në pjesën verior
Taksa, "dorëzohet" Serbia Serbia është dorëzuar përballë moslëkundjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të mos e hequr taksen e v
Bomba Serbisë pasi pamë gjendjen në Kosovë! Ish-kancelari gjerman bën deklaratën e bujshme në Beograd Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schröder, ka marrë pjesë ditën e djeshme në konferencën “World Minds” të zhvilluar në Beo
Macron dërgon tre mesazhe në Beograd, njëri për Kosovën Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryes
Ndërron jetë në Beograd vogëlushi nga Podujeva Nuk e mori trajtimin e duhur shëndetësor në QKUK. Familja Statovci nga fshati Batllavë i komunës së Podujevës u detyrua