999 rezultate për

beograd

Lista Serbe: Rada Trajkoviqin e njohin të gjithë në Kosovë Lista Serbe u ka thënë mediave të Beogradit se ‘është shumë mirë që Rada Trajkovic po merr pjesë në fushatën para elekto
Djali ther babanë me thikë në qendër të Beogradit Në kryeqytetin e Serbisë pasditen e sotme ka ndodhur një krim, në të cilin djali e ka therur babanë e vet, ka konfirmuar
Politikani boshnjak, përkrahës i Kosovës, ngec në Beograd, aeroplani detyrohet të ndaloj Aeroplani i linjës së rregullt “Austrian Airlines”, i nisur nga Vjena për në Bosnje, është detyruar të ndalet në ora 16
E FUNDIT/ Sulmohet ambasadori i SHBA-ve në Beograd Derisa mbante ligjërata në Universitetin e Nishit, të cilën e ka organizuar Klubi serbo-amerikan i miqësisë dhe bashkëpu
Serbët protestojnë kundër Kandiq, arsyeja e çuditshme Lëvizja “Zavetnici” (Betimtarët) kanë mbajtur një protestë para Shtëpisë së të Drejtave të Njeriut në qendër të Beogradi
Rasti Toka, Nuhi Uka gjendet në një spital të Beogradit Nuhi Uka, ish-kryetar i Gjykatës Komunale të Prishtinës, do të gjykohet ndaras nga të akuzuarit e tjerë në rastin “Toka”
Osmani për vizitë zyrtare në Serbi Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot do të qëndro
Daçiç: Bisedimet vazhdojnë kur të kemi informacione nga Prishtina për vrasjen e Ivanoviçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë atë
A e dini para sa vitesh ka qenë në Beograd Presidenti i fundit amerikan? Senatori amerikan, Ben Cardin tha se në Serbi është një ndjenjë "malinje e ndikimit të fortë të Rusisë" duke vënë në duk
Gruaja e Ivanovic: Kurrë nuk do të shkel më në Kosovë Bashkëshortja e Oliver Ivanovicit ka thënë se nuk do të kthehet më kurrë në Kosovë. Familjarët gjatë ditës së djeshme ka
Mijëra serbë marrin pjesë në varrimin e Ivanovicit (FOTO LAJM) Trupi i pajetë i Oliver Ivanoviq ka arritur në Beograd. Familjarët edhe më herët kanë bërë të ditur se trupi i tij do të
Bozhoviç: Policia e Kosovës në veri merr urdhra nga Serbia Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se nëse institucionet e
Bojan Bozhoviq: Prapa vrasjes së Ivanoviqit qëndron Beogradi zyrtar Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se njerëzit e thjeshtë
Miroslav Ivanoviq tregon pse vëllai i tij do të varroset në Beograd, e jo në Kosovë Miroslav Ivanoviq, vëllai i të ndjerit Oliver Ivanoviq, ka treguar arsyen se pse trupi i vëllait të tij do të varroset n
Sonte ndizen qirinj në Beograd për Oliver Ivanovic Sonte në orën 19:00, përpara Tempullit të Shën Savës, do të ndezin qirinj për vrasjen e liderit të Iniciativës Qytetare,
Ivanoviç ishte penduar që i dëboi shqiptarët nga veriu i Mitrovicës Naim Rashiti drejtor i Grupit Ballkanik për Politika, ka bërë një biografi të shkurtër të Oliver Ivanovic’it, politikan
Dalin detajet, ku do të varroset Ivanoviç Oliver Ivanoviç do të varroset në Beograd. Kështu shkruan Tanjug duke iu referuar burimeve nga të afërm të ish-politikan
DETAJET/ Jablllanoviq e kishte paralajmëruar vrasjen e serbëve Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta
Bushati niset nesër për Beograd, e pret Vuçiçi Ministri Ditmir Bushati pritet të jetë nesër miku i Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Mediat serbe bëjnë me d
Ambasadori amerikan në takim me Vucic, flasin për Specialen Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott dhe kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot kanë biseduar për nevojën e zhvill