999 rezultate për

beograd

Franca qetëson Beogradin: Deklarata e Macron nuk kishte të bënte me ju Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka qetësuar serbët sa i përket deklaratës së presidentit Emmanuel Macr
Soltes: Të vazhdohet dialogu Prishtinë-Beograd Raportuesi i Parlamentit Europian për Kosovën, Igor Soltes, ka komentuar paraqitjen e raportit vjetor të progresit për g
Dimitrov injoron Daçiqin Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, tha në një intervistë për TV H1 të Beogradit, se gjatë vizitës së tij
Gjuriç në Beograd: Duhet tu kërkojme falje shqiptarëve për krimet e luftës Përderisa në krye të shtetit e të politikës serbe edhe më tutje “sundojnë” elementë të politikës së vjetër milosheviqian
Mogherini për një muaj dy herë në Beograd Shefja e diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini ka bërë të ditur se është në prag të vizitës së saj në rajon pasi siç
Arrestohet një shtetas i Kosovës në Beograd Në kryeqytetit e Serbisë, në Beograd, është arrestuar pejani M.B. (1978) pasi që policia në Beograd kishe gjetur dy kilo
Nikos Kotzias shmang Tiranën dhe Prishtinën, nesër mbërrin në Beograd Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias nuk do të zhvillojë një tur ballkanik, ashtu siç ishte njoftuar nga mediat e
Deklarata bombë: Beogradi e di kush e vrau Ivanoviçin Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë
Këshilltari i ri nuk ndryshon qëndrimin e SHBA-ve për Kosovën Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë
Edhe Beogradi të të jetë pjesë e hartimit të statutit së Asociacionit Pala kosovare është mbështetur për muri nga presioni i Brukselit dhe Beogradit për formimin e Asociacionit të Komunave m
Plagoset rëndë një shtetas rus në mes të Beogradit Gjatë natës një njeri ishte plagosur me thikë në qendër të Beogradit, tha zëdhënësja e qendrës mjekësore për agjencinë “
"Ballisti" nuk ekstradohet në Beograd, pritet të lirohet Ismail Morina, i ashtuquajturi “Ballisti” i dronit të Beogradit mbrëmjen e 14 tetorit të vitit 2014, duket se ka gjetur
Kujt i tha Mogherini në Beograd se ngjarja e djeshme nuk duhet të përsëritet më? Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme e Siguri dhe nënkryetarja e Komisionit Evropian, Federica
Nis takimi Mogherini-Vuçiç në Beograd Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini po qëndron sonte në Beograd. Ajo nga ora 19:00, ka nis
Arrestimi i Gjuriç, Mogherini shkon në Beograd Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Federica Mogherini do të zhvillojë sot një takim urgjent me presiden
Kamishi i PDK-së i reagon VV-së për Gjuriqin, harron që dje u formua edhe Asociacioni Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, pas arrestimit të Marko Gjuriq, ka lavdëruar punën e Policisë së Kosovës. Ndërkaq, a
Lista Serbe niset për në Beograd, Haradinaj hesht Lista Serbe tashmë ka udhëtuar drejt Serbisë për t’u takuar me presidentin serb dhe për t’ia dhënë lajmin se po e brakti
Hendbollistet e Kosovës para se të largohen nga Beogradi, hedhin valle me këngën e Unikatilit (VIDEO) Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës, qëndruan në kompleksin Kovilovo afër Beogradit disa ditë, derisa mësuan se qeveri
Rusët mund të pezullojnë bisedimet Kosovë-Serbi Rusët e konsiderojnë “rrenë të kulluar” çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave Serbe, se “Perëndimi dhe Prish
Zyrtare, dështon raundi i ri i bisedimeve Prishtinë - Beograd Në valën e re të bisedimeve në mes të Prishtinës e Beogradit, në nivelin teknik, të zhvilluar në Bruksel, nuk është arri