999 rezultate për

benzema

Seria A zbarkon te Real Madrid për të marrë "yjet" edhe Benzema largohet Carlo Ancelotti duket se po e përgatit shumë fortë skuadrën e Napolit për sezonin e ardhëm. Ai po tenton me çdo mun
Benzema: Goli im në finale të Championsit nuk ishte me fat Benzema thotë se nuk realizoi me fat gol në finale në Champions, edhe pse pa u munduar shumë e dërgoi topin në portën e
Gafa e “shekullit”, shënohet goli i parë në finale (VIDEO) Reali i Madridit ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Liverpoolit. Goli është shënuar nga Benzema falë një gafe katastrofa
Tifozët votojnë midis Bale dhe Benzema, ja kë zgjedhin Gazeta sportive "AS" ka publikuar një sondazh ku tifozët e Real Madridit do të zgjidhnin 11 lojtarët më të mirë të skuad
Franca lë jashtë Botërorit "500 milion euro" Skuadra e Francës është një nga skuadrat pretendente për të fituar Botërorin "Rusi 2018" dhe e gjitha kjo do të varet
Perez akoma nuk e ka marrë një ofertë serioze për Benzeman Benzema me shumë gjasa është duke e zhvilluar sezonin e nëntë dhe të fundit me fanellën e Real Madridit, ku gjithmonë ka
Milan i gatshëm të largojë disa lojtarë vetëm për një bomber të madh Nikola Kalinic, Carlos Bacca, M’Baye Niang, Luca Antonelli, Ignazio Abate dhe Gustavo Gomez i kanë dyert e hapura dhe pr
"Reali nuk shkon në finale për ta luajtur, por për ta fituar" Real - Liverpool do të jetë finalja e Kievit, madrilenët janë të motivuar për të fituar të tretin Champions radhazi.
Benzema falenderon tifozët për mbështetjen: Nata perfekte për mua Karim Benzema ishte heroi i Realit në sulm teksa me dy golat e tij i dhuroi finalen madrilenëve. Ai shprehu lumturinë pa
Benzema fiton "bastin" me Perezin Në ditën më të rëndësishme ai u gjend aty, Karim Benzema nuk e la vetëm Relin e tij. Ai shfrytëzoi mundësitë në një n
Reali shënoi gol të çmendur me Benzeman, 22 pasa me "trurin" Kroos (VIDEO) Në minutën e 11-të Reali jo vetëm barazoi rezultatin por dhe dhuroi dhe një nga perlat e "aritekturës" në futboll. K
Real Madrid barazon rezultatin ndaj Bayernit (VIDEO) Real Madrid ka shënuar golin e barazimit ndaj Bayernit të Munichut në "Santiago Bernabeu". Ai që ka shënuar është su
Zidane: Bale dhe Benzema do të qëndrojnë në Madrid Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka insistuar se Gareth Bale dhe Karim Benzema do të qëndrojnë te Real Madridi
Florentino Perez motivon Benzeman para ndeshjes me Bayernin Pas seancës stërvitore të Real Madridit në “Allianz Arena” ditën e djeshme, presidenti i klubit madrilen, Florentino Per
Rishfaqet Arsenali, nis ofertën drejt Realit për Benzeman Karim Benzema dhe Arsenali kanë shumë mundësi që këtë verë të nënshkruajnë më në fund kontratën për të nisur një faqe hi
Reali e shikon Malagan si miqësore, ja si pritet të luajnë kur mendja është tek Bayern Reali do të udhëtojë drejt Malagas sonte me fillim në ora 20:45, për të menduar ndeshjet gjysmëfinale kundër Bayernit.
Benzema bie sërish në radarët e PSG-së Sipas mediumit Le10Sport, PSG mund ta kthejë vëmendjen e tyre drejt një lëvizjeje të verës për sulmuesin e Real Madridit
Reali ka një kusht për Arsenalin që dëshiron të nënshkruajë me Benzeman Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger akoma e dëshiron transferimin e sulmuesit francez të Real Madridit, Karim Benzema.
Benzema i mbyll derën kampionatit kinez, beson se është akoma i aftë për nivele të larta Sipas mediumit spanjoll Don Balon, Benzema beson se ai ende ka aftësinë për të luajtur në nivelin më të lartë dhe po ref
Benzema ikën me të njëjtën biletë me Balen Karim Benzema vazhdon të kritikohet për rendimentin që lë për të dëshiruar, duke qëndruar nën hijen e portugezit Cristia